Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősportot üzők, milyen...

Küzdősportot üzők, milyen tanáccsal tudtok szolgálni?

Figyelt kérdés
Próbálom rövidre fogni. A környékünkön sajnos nincs lehetőség semmilyen edzésekre eljárni, legalább is 10 kilométeres körzetben. Így nekiláttam összerendelni netről néhány dolgot: súlyok, bench press pad, heggesztve lett egy húzódzkodó, meg vettem egy jó nagy zsákot kesztyűvel és fáslival. Néhány tippre lenne szükségem, hogyan tudnám növelni az állóképességemet, valamint az ütő és rúgóerőmet. Elég fura környéken élek, ezért szeretném, ha nem szednének szét, ha valamikor, bárhol és bárki meg akarna támadni. Adott esetben legalább néhány erős csapással meg tudjam lepni a másikat, ne fulladjak ki túl hamar (mert ha benga az arc, jó, ha még el tudok futni :) ), és ha van ra mód itthon, a gyorsaságomon is szeretnék javítani.

2013. febr. 16. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:

mindenképpen kell egy alap tudás amire építkezni tudsz.

az otthoni pl ütőerő növelő edzéseknek is csak így lenne értelme.

uh menj le ökölvívó edzésre mindenképp,addig ne is csinálj otthon semmilyen zsákolós edzést.

amit elkezdhetsz a traktorkerék/pöröly edzés-

http://www.youtube.com/watch?v=GVHgJpU9D1Y

ez megy ütőerőre,állóképességre is.

2013. febr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mondok valami furát... ami közben mégis tökkomoly.

Jól teszed, hogy az állóképességre gyúrsz, hogy még erősebb szeretnél lenni, DE!

Ha nincs szellemi háttered, ha mentálisan nem vagy rendben (még egy pici, tudattalan szorongásos pillanat is nagy bajt tud okozni), akkor meglepni sem tudod a másikat, beleütni, elfutni sem tudsz.

Meditálj! Gondolkozz. Néha-néha, rendszeresen pihenj meg és gondolkozz. Légzőgyakorlatok, lelkigyakorlatok.


Van egy kis könyv, Ueshiba Morihei, az aikido alapítója írásaiból, tanácsaiból válogatták össze. Az Út kézikönyve a címe. Olvasd el. Igaz, ami az előszóban van: az "aiki" és "aikido" szavak helyett nyugodtan mondhatod azt is, hogy "sportom" vagy bármiféle irányzatot, vallást stb. Van helye, belefér.

Nagyon ajánlom ezt a könyvet, mert lélekben is erősödsz tőle. Elvégre a tested a fejed irányítja, ott kell rendet rakni.

2013. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
boxolgass...
2013. febr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
Keress szombati edzést (pl. vonattal) elérhető távolságban, és kezdj el edzésre járni szombatonként. Hét közben meg erősíts, fuss.
2013. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 4. pont szól neked: [link]
2013. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hmm... hát nem tudom ki írta ezt a cikket, de elég szánalmas egy forma, és ezt szívesen megmondanám neki is. És mi az apám ***át javasolna? Mert okoskodás meg észjátsszás helyett más nem nagyon megy a paródiamesternek, így természetesen az értelmes szavak valahogy ki is maradtak. Ugye egy emberi ész képes azt felfogni, hogy vannak emberek a földön, akiknek nincs felesleges kidobandó pénzük heti 2x 40 (20 oda, 20 vissza) kilométert utazni, így kénytelen otthon fejleszteni magát, amennyire az lehetséges.
2013. febr. 24. 16:22
 7/9 A kérdező kommentje:
De sajnos az ilyen alacsony IQ szintű, egész nap unalmában otthon recskázós kisgyerekeknek ezt hiába magyarázni. Micsoda elfoglaltság ilyes cikkeket írni. Inkább ehelyett tehetne valami hasznosat, ha már a levegőt szívja az értelmes emberek elől.
2013. febr. 24. 16:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Vajon ki írta a cikket nem is tudom elképzelni, mondjuk gyanús, hogy Neutronlovag szerepel szerzőként a blogon de majd szólj ha megtaláltad a szerzőt (az IQ témáról ennyit). Az emberi ész azt képes felfogni, hogy nem véletlenül járnak az emberek edzésre minimum heti 3-4-szer + a kiegészítő munka, mert másképp bizony nem működik a dolog. És ezen az sem változtat, ha messze van az edzés szállj biciklire 20 km az max 1 óra... Persze időd sincs, így a tanácsom is felesleges volt.
2013. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Időm van. Mellesleg szerintem ha már valaki választ ad egy kérdésre, meg lehetett volna írni normálisan is. Mint például ez utóbbi válaszod, nem pedig beszúrni egy linket, amiben csak beszólás meg leszólás szerepel. A szerzőről meg annyi, hogy valószínűleg nem én vagyok az első, akinek nem tűnik fel az alig látható szürkés, miniatűr, nem túl kiemelt betű azok közül, akik először tévednek az oldalra.
2013. febr. 25. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!