Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Most elkezdeni boxolni?

Most elkezdeni boxolni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nagyon megtetszett ez a fajta küzdősport.

Vagyis az egyik roma osztálytársamat(boxoló) elnéztem ahogyan verekszik(sulin kívül) és nagyon tudót a srác.


Bár én nem tudom mikortól érdemes ezt a küzdősportot elkezdeni gondoltam megkérdezem olyanoktól akik már űzik ezt a sportot vagy sokat tudnak róla.


Szóval:

-Hány évesen lehet gond nélkül elkezdeni az első edzést?

-Milyen súlycsoportba kerülnék be 185 cm 95-100 kg-os mérettel?(Nem vagyok zsírdisznó inkább erős csontozatú):D

-Kell-e hozzá előedzettség?

-Mennyibe kerül a felszerelés és egyebek?(tudom a terembérlet változó)

-Mekkora távokat kell tudni lefutni vagy sprintelni?


Várom a válaszokat!



2013. febr. 26. 00:50
 1/9 rostas martin ***** válasza:
71%

12 13 evesen a legjobb elkezdeni egy kuzdosportot legyen az boksz etc

nehezsuly

nem de boksz mellet legalabb egy heten 3 szor elkell menni futni kocogni

egy jo bandazs 2000 rongy korul van egy keszgyu 12 15 rugo kozt van fejvedo 4 5 ezer

nem szabad sprintelni ha alabbol nem jarsz el futni akkor mindig egyre tobbet elkezdet 2 kilometerel aztan mindig hetente raemelsz kettot kb 14 nel erdemes megallni

helyesirasert bocs franciorszagi a gepen

2013. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
sosem késő elkezdeni :) előedzettség nem árt, de ha teljesen kezdő vagy akkor a pihenő napokon egy kis edzés kocogás, ugrálókötelezés(semmiképp ne kondi). A kardiora kell rámenni, ugyanis alig fogsz levegőt kapni eleinte. Minél jobb az erőnléted annál jobban tudsz figyelni, tanulni edzésen. Vannak klubbok ahol biztosítják a felszerelést, neked csak fogvédő és bandázs kell, ez kb 3000 Ft. a többit meg ráér akkor megvenni ha már túl vagy az első monoklikon és utána is komolyan gondolod. Egyébként kesztyűk olyan 10 körül kezdődnek.
2013. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Előedzettségről talán annyit mondhatok,hogy 5 km-t kocogok heti 6 alkalommal és kb 30-35 perc alatt kocogóm le tehát nem egy nagy vasz-isz-dasz!:D

2013. febr. 26. 14:31
 4/9 A kérdező kommentje:

Martin:

Akkor a korom miatt már nem lehetek profi bokszoló?

Sportolási szinten érdemes elkezdeni?

2013. febr. 26. 14:35
 5/9 rostas martin ***** válasza:
de lehetsz en ugy ertettem legjobb annyi idosen elkezdeni a sportokat
2013. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem
2013. febr. 26. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárkiből lehet jó boxoló 20 évesen még pont időben.

Egyébként ebből is látszik, hogy a cigányok visszaélnek azzal a tudással amit a kezükbe adnak.

2013. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 vagyok és most kezdtem egy hete. Nekem nagyon tetszik, ha nem leszek profi, akkor is ez mindenkinek csak előnyére válhat, úgyhogy hajrá!!!
2013. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 apafej71 válasza:

Szia! Az 5000 m kocogas nem artalmas, de inkabb a sprintet es a kocogast kellene valtogatnod, hiszen a boksz nem a hosszutavfutasrol szol, az nem egy linearis dolog, inkabb “kaotikus”, es hiaba futsz le kitartoan 5000 m-t, a ringben ugyis “meghalsz” az elso ket percben.

Az sem baj, ha a boksz mellett dzsudoedzesekre is eljarsz, igy akkor sem er meglepetes, ha esetleg foldharcra kerul a sor.

A kung-fu, karate, cuiko, dzsibidzsubi (a muay thai-t nem ide sorolom) a filmeken jol mutatnak, de lassuk be, hasznuk nem sok.

Ha mar eltoltottel par evet a ringben es kezded erezni mirol is van szo, az utcan inkabb ne hasznald, vagy ha igen, inkabb pofonokat osztogass.

1.) Az oklodre szukseg lesz a sporthoz, balesetek pedig mindig adodhatnak (pl. a foga beleall a kezedbe, majd egy fasza kis husevo bakterium lezabalja a kezed)

2.) Ugyis egybol levagjak, hogy nem erdemes probalkozni ellened

3.) Konnyen tudsz komoly serulest okozni, akkor pedig a biro elkuld jopar ev mozigepeszt-tanfolyamra, ahol Ricsard Borton filmjeit nezegeted, ha erted, mirol van szo (a lelkiismeretedrol, ha van neked olyan, nem is szolva)

Roviden ennyi.

2021. jan. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!