Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Wado-ryu...

Mi a véleményetek a Wado-ryu Karatéról?

Figyelt kérdés

Mennyire hatékony utcára?

Mitől különbözik a többi karate irányzattól (shotokan, kyokushin, ashihara, gojo-ryu...stb.)?



2013. márc. 1. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem ismerem, de tudtommal egy jujutsu mester alapította.

Az azért elég jó referencia...

2013. márc. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

felejtsd el.


1. sportkarate, semmi köze utcai önvédelemhez (ökölvívással nagyságrenddel több esélyed van utcán, pedig az közismerten 'csak' küzdősport, de ott legalább megtanulsz ütni, Wado-n azt felejtsd el, hogy bármilyen közelharci készséged fejlődik :(


2. nagyjából minden sportkaratét felejts el. merev, életszerűtlen bohóckodás.

Ha tudsz komoly, okinawai karatét tanulni valakitől.. nem sok oktatót fogsz találni.. Gojo ryu talán jó.. ez a leglágyabb karate stílus, ezen elvileg érződik, hogy kungfuból származik.. ez jó lehet, de oktató kérdése.


Wado azonban egy szégyen.. nem a harcművészetekre, hanem még a küzdősportokra is!


És ez nem bunkó leszólás, ez nem értékítélet a részemről. Ez tényközlés, és onnan származik ahogyan a wado-sok mozognak, küzdenek. Az már nem harcművészet, küzdősportnak is alig (ezért el is veri őket bármelyik boxoló vagy thaiboxos).


Felejtsd el, mert nem igazi karate már, Magyarországon biztos hogy nem.


És ha valaki jön ellentmondani, ne hallgass rá.. tudom, én is csináltam, én is szerettem, és nyilván bántotta volna az önérzetemet ha a kedvenc kis sportomról ilyeneket olvasok. De hát a valóság fáj..


A wado karate nem önvédelem, hanem ön-támadás. Többet árt (az ízületeknek) mint amennyit esetleg használhatna /de nem használ!/ mint önvédelem vagy harcrendszer.. felejtős.


Jujutsu, wingchun kungfu, wudang kungfu, systema, kali-escrima, savate+defense, esetleg ökölvívás.. ezek jöjjenek szóba, ha jó edzőt fogsz ki ezekből a stílusokból, az nyerő dolog.

2014. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.-nál a pont! :-)
2014. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én wado-ryura járok és már sokszor meg kellett magam védeni és teljesen jó.Nem tudom 2. te hova jártál ,de ahova én járok eléggé jó.Gojo-ryura jártam na az tényleg vicc, ott csak a formagyakorlatokra adnak, hogy értsd a szülők elaludtak a gyerekeik edzésén.Szerintem a wado-ryu nagyon jó , a legjobb döntésem volt amikor elkezdtem , de ez mester függő is, hogy ki mire fektet hangsúlyt.
2014. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!