Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Melyik a leghatékonyabb közelharci rendszer?

Figyelt kérdés
A katonai közelharc érdekelne, mert ott van a systema, krav maga, pencak silat etc és felvetődött bennem, hogyha 1-1 ellen (puszta kéz/fegyver/lőfegyver), 1-több ellen(puszta kéz/fegyver/lőfegyver) küzdelmek terén melyik a leghatékonyabb. Ha nem választható ki így, akkor érdekelne, hogyan "raknátok össze" egy rendszert, mely rendszerek mely részeiből, hogy "tökéletes" legyen, legalábbis a többihez képest.

2013. márc. 15. 00:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Zöllei Zoltán oktat katonai kézitusát, ami egy ju jitsu alapokon nyugvó rendszer, a magyar honvédségben használatos közelharci rendszer.


Olyan stílus pedig, hogy "legjobb" vagy "legtökéletesebb" nem létezik. Egyrészt mert ez embertől függ, nem harcostól, másrészt meg mert mindenkinek más az igénye, mozgáskultúrája, szellemisége, így mindenkinek magának kell megtalálnia a stílust, amibe ki tud teljesedni...

2013. márc. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
én karatézom, eddig közelharcban bevált.volt utcán több emberes is, koppantak a fejek a földön a rúgások után.
2013. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

13:46! Örülök, hogy megosztottad velünk a személyes tapasztalatod, de nem érdekel sem harcművészet sem küzdősport, legyen bármilyen hatékony is. Engem az eredménycentrikus közelharc érdekel amivel ártalmatlanná lehet másokat tenni rövid idő alatt a saját testi épség kockára tétele nélkül. A karate küzdősport vagy harcművészet válfajtól és mestertől függően, így számomra túl sok felesleges mozdulatot és hagyományt tartalmaz ahhoz, hogy erre használjam, mindemellett tisztelem a művelőit és kultúráját.

Kérem aki tud valamilyen támpontot adni az első válaszolón kívül, írjon!

Addig is köszönöm az eddigi két véleményt.

2013. márc. 17. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Annyit talán hozzátehetek, hogy az ilyen divatos Krav Maga meg Defendo edzéseket ajánlatos kerülni. Elég drága, és nem garantált a minőség. Az izraeli katonai krav maga valóban hatásos lehet, de az nagyon messze van az itthoni, civil krav magától.
2013. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Midegyik kiváló, ha érted az alapelveit. Túl kell lépni a technikákon, és az alapelvek megértésére törekedj.. A techika erre épül rá.Így hatékony mindegyik.
2013. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Systemanak a lényege, hogy az alapelveket betartsd, és utána kreatívan építsed fel. Ebben az a lényeg, hogy ha csak akkor tudsz megmenekülni a kés elől, hogy a hüvelykujjaddal a szemébe tövig benyúlsz akkor itt megteheted, vagy beleléphetsz a térdhajlatába, hogy szétszakadjon a szalag a lábába. Természetesen edzésen azért vigyáztok egymásra.
2013. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Én karatéztam 7 évig ,igaz gyerek és tinédzser kor küszöbén,most elmentem Krav Magára,teljesen más,gyorsan tanulható,megadja az erőnlétet,lesz fogalmad az ütésről,rúgásról ha eddig nem volt,technikai része szerintem hatásos lehet éles helyzetben is. Eleve egy több éve krav magát tanuló ember jól tudja használni akár egy thai boxos akár egy boxoló ellen is. A kezdők meg kezdők minden vállfajban.
2013. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salamon Bálint válasza:
Krav Maga, Systema.
2013. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magas szinten a pencak silat / kali nagyon "brutálbaszó" tud lenni. Mellesleg ha érdekel hogy milyen, akk nézd meg a rajtaütés-t. Mivel film, kicsit el van túlozva, de a mozdulatok ezek. Utcai bunyóban jó.
2015. ápr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!