Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a leghatékonyabb...

Rank kérdése:

Melyik a leghatékonyabb harcművészet/ küzdősport?

Figyelt kérdés
19 éves, 175 cm, 65 kg vagyok, jelenleg nincs jártasságom semmiféle küzdősportban. A célom az, hogy hatékonyan meg tudjam védeni magam (utcán, egy vagy több támadóval, vagy akár fegyverrel szemben is) és a fizikumomat is fejlesszem. Egy olyan harcművészetre gondolok, aminél csak évek múlva tanulom meg az alapokat és kezdek el fejlődni. Melyik harcművészet az ami legjobban megfelel adottságaimnak és céljaimnak? A válaszokat előre is köszönöm.

2012. dec. 10. 02:21
 1/10 anonim válasza:
Aikido
2012. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én azért egy stílus helyett inkább azt mondanám, hogy az amit jól tanítanak, és nagyon ritkán küzdősport (mert játékokkal szórakozunk, nem önvédekezünk).


Nagyon korlátozott szint az amit ökölvívással, birkózással el lehet érni önvédelem terén, ennek a két küzdősportnak van az az előnye, hogy (országos viszonylatok között) jól oktatják őket, és megtanítanak arra amire valók. Ezért 1 fegyvertelen ember ellen mindkettő igen jó, vagy mondjuk nem rossz.


Ez csak azért van így, mert például a feljebb írt Aikido-t nem tanítják jól. Egész egyszerűen Magyarországon nagyon kevés igazi Aikido iskola van. Mást tanítanak a katonáknak Aikido néven (Győrben talán, a desszantosoknak) és egy nem túl komoly valamit általában civileknek.

Ugyan ez igaz Karatéra, Wing Tsun kung-fura, szerencsére a Wing Chun edzésekről jobbakat hallani, a Jujutsu edzések is jók SZOKTAK lenni.

A linkelt belső harcművészeteket oktató egyesület még komoly, nyilván ezért ajánlottam.

Ezeket (sajnos) mind időbe telik elsajátítani.. mérnök sem fél év alatt lesz az ember, a harcművészetek tudásanyaga pedig óriási, csakhogy nem annyira bemagolni kell a dolgokat, sokkal inkább a testet kell megtanítani, sőt átformálni. Mindegy is, a végeredményért érdemes küzdeni.

2012. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az lesz a legjobb ha kipróbálod őket és eldöntöd melyik tetszik a legjobban.Az összes harcművészet hatásos egy laikussal szemben.Én eddig a Judo-t és Aikido-t próbáltam.Emberfüggő hogy melyik fog tetszeni, csak próbáld ki és sok sikert. :)
2012. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:
Lövészet. :)
2012. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
jeet kune do
2012. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a ju-jitsut ajánlom mindenképp! próbáld ki, szerintem be fog válni. amiket írtál, az mind van benne
2012. dec. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a Japán Ju Jitsu jó választás volna neked. Az alapok piszok nehezek, de utána már, az alap mozdulatsorok kombinációjával gyakorlatilag végtelen számú technikai lehetőséged van. A Ju Jitsu-t pedig általánosságban jól szokták oktatni, ritkák a kamu mesterek.


Ha pesten laksz, és érdekel jó edzés, küldj nyugodtan privátot.

2012. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
krav maga
2012. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egybetértek, karvmaga :)
2012. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha védeni: krav maga meg ha véletlen külföldön élsz wing tsun

Ha támadni: Silat,,box

Ha mindent:sáska kung fu vagy shaolin

2013. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!