Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Van különbség koffein és...

Van különbség koffein és koffein között?

Figyelt kérdés

Kondizni járok de elég bénán megy.

Valaki azt mondta, hogy szedjek edzés előtt koffeint és akkor többet nyomok és így gyorsabban is fejlődhetek.


Én viszont úgy tudom, hogy a koffein fogyaszt.

Nem vagyok testes és nem akarok fogyni.


Szerinte van olyan tabletta ami koffein de nem a "fogyasztós" fajta. Ez igaz?



2013. márc. 20. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A kalóriatöbblet növel tömeget és a kalóriaminusz fogyaszt. A koffein hangyafasznit gyorsitja a vérkeringést igy gy picivel több kalóriát égetsz. Igy lesz töle energiád. Ha viszont több energiad van jobban eddzel. De tudod mi az ami igazán adja az energiát? Napi 2g/ tskg fehérje és 5g/ tskg szénhidrát
2013. márc. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is igazán jól tettem fel a kérdést.

Igazad van a koffein nem nagyon fogyaszt.


Inkább elveszi az étvágyat, és ha nem eszek akkor ugye fogyok.. :/


Szóval akkor inkább így kérdezem: van olyan koffeint ami nem veszi el annyira az étvágyat?

2013. márc. 20. 19:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs. A koffein egy vegyület. A vegyületek atomokból épülnek fel, melynek egy "fajtába" tartozó tagjai megkülönböztethetetlenek egymástól (ebbe nem értem bele az izotópokat, melyek csak neutronszámukban különböznek, pluszmínusz pár, de igazából ez sem szokott lényeges különbséget okozni, ha egyáltalán előfordul). Mivel az atomok ugyanolyanok, ezért az általuk felépített vegyületek is tökéletesen ugyanolyanok lesznek, az égvilágon semmi különbséggel egymás közt. Ezért tökmindegy, hogy az a vegyület hogyan készült, és ki csinálta - ember vagy természet.

[link]

A koffeinnek vannak bizonyos tulajdonságai. És kész. Ami eltérés lehet maximum a koffeint tartalmazó _készítmények_ közt, az az, hogy mik vannak még mellette, de mivel a koffein nem kötésben szerepel sehol, ezért mindig ugyanúgy viselkedik.

2013. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a szívednek épp elég az edzés okozta vérnyomásnövekedéssel megküzdeni, ne tetédz a problémáját + koffein hozzáadásával.
2013. ápr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!