Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a shotokan,...

Mi a különbség a shotokan, kyukushi, ashira és seigi do karate között?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 21:16
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
100%

Kezdetben volt a shotokan, Funakoshi Gichin mester karatéja. A shotokan, és még a shito-ryu, wado-ryu és goju-ryu alkották a négy ősi karatestílust. (Kb. ugyanaz volt mindegyik apróbb eltérésekkel.) Tradícionális karatestílusok, sok kihonnal, katával, mély állásokkal.


A II. világháború után jött Masutatsu Oyama mester, aki szerette volna modernizálni a karatét. Ő egy bivalyerős ember volt (vágóhídra járt edzeni, ahol puszta kézzel ölt bikákat), és ennek megfelelően egy "erőkaratét" hozott létre. Ez a kyokushin kaikan = kyokishinkai vagy röviden csak kyo. Nagyvonalakban ez kb. még mindig ugyanaz, mint a tradícionális karate, csak full contact küzdenek. Cserébe viszont nem ütnek fejre egyáltalán. (Mivel Oyama mester azt mondta: a fejet nem lehet teljes erőből ütni? Akkor ne üssünk fejre.)


Az ashihara karate az megintcsak a kyo egy fajtája, Ashihara Hidenori kyo mester módosításában, ő némi dobásokat is bevezetett a karatéjába.


Ugyancsak a kyo továbbfejlesztése az Enshin karate (www.enshin.com), amely Joko Ninomiya mester karatéja. Magyarországon szerintem nincs ilyen. Még több dobás van benne.


Összefoglalva: kár érte, hogy a karate ennyi ágra szakadt szét, pici apróságok meg mesterek marakodása miatt. Jobb lett volna, ha egységes marad, mint a judo. De nem.

2013. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szép, kimerítő válasz.


Én mondjuk a szakadásokat nem bánom, szerintem jót tesz minden küzdősportnak 1-1 ilyen változás, mert így lehetőséget kapnak a hiányosságaik javítására.

2013. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!