Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egészséges? Már elrontottam a...

Egészséges? Már elrontottam a jövőm vagy jól megalapoztam? Adnátok fogyási tanácsokat? (úgy vettem észre, hogy a sok has gyakorlat segített)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok 12 évesen kezdtem kondizni már fél éve járok.Komolyan véve csinálom és ilyen korosztálynak talán soknak is számító súlyokkal dolgozom pl.: fekve.:50kg mellel.:60kg bicepsz.:12kg ha így fojtatnám egy hónapon belül fekve akár 60kg-mal is csinálhatnám és 175cm vagyok( szeretnék még 10cm-et nőlni) és most készülök arra, hogy az egészségemre vigyázzak és inkáb test forma szépítő és nem izomtömeg növelő gyakorlatokat csináljak( mellesleg egy 15kg-től is meg akarok szabadulni) Ha most ebbe fogok bele és mondjuk 185-190cm-mel és 15 életévvel ha újra még komolyabban dolgozok súlyokkal /azt nem említettem, hogy az olyan dolgokat amik nagyon károsak hanyagolta m mint pl.: súllyal guggolni és intenzíven kardióztam is/ akkor egy egészséges izmos fiú lehetek?Ha most lépek még izomban és egészségben gazdag életem lehet? És már holnap egy edző még segítséget is nyujt tehát ha nem szúrtam el idáig akkor minden esélyem megvan a vágyaim eléréséhez szerintem, de jobbnak láttam most ezt megosztani az interneten és az értelmes segítőkész válaszokat várni.Vagy később kezdjem el komolyan esetleg előbb?
2013. márc. 25. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lenne szabad súlyzós edzéseket végezned, főleg nem nagy súlyokkal, kicsikkel még talán szabad lenne, de inkább a saját testsúlyos gyakorlatok azok amik neked valók. Még fejlődésben vagy, és a súlyzós edzéstől csontnövekedési problémáid lehetnek. Meg igazán úgysem fog növekedni az izmod sem, mivelhogy fiatal korod miatt még hiányoznak azok a hormonok, amelyek az izomtömeg igazi fejlődéséhez szükségesek. Így neked kizárólag csak saját testsúlyos gyakorlatokat kellene végezned, súly nélkül, az is igencsak szépen tudja formálni az alakod, és felkészítene egy olyan edzettségi szintre, ami nagyon jól fog jönni ha eléred azt a kort amikor már súlyokkal is edzhetsz.
2013. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

még elég fiatal vagy neerőltesd a nagy súlyt mert izületeid nem nemtesz jót,mindenképp melegitsd be 5-10 percet edzés előtt,ez alapszabály!!!!!!!!!!!!!

Először Tömegelni kéne utána diétázni,kb 2g testsúlyKG x súlyod és 4-5 g szénhidrát X testsúly

Tehát,ha pl.70 kiló vagy akkor kb. 150 g fehérjére és 360 g szénhidrátra van szükséged Egy napra !

legjobb fehérjeforrások a : csirke húsok(csirkemell főleg)tojás,túró,hal is pulyka is,

szénhidrát források pedig: rizs,zabpehely

Diétánál pedig több fehérje,kevesebb szénhidrát

3 g fehérje x testsúly 2-3 g szénhidrát X testsúly és heti 3-4 aerob edzés

2013. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem eroltetem a sulyt es mindennek utana jarok mert meg is csak az eletemrol van szo arrol az egyrol es ha azt elrontom mihez kezdek? Szoval varok 2 evet es ujra elmerulok ebben a temaban persze nem hagyom abba a sportot ez mar a mindennapi tevekenysegemhez tartozik.
2013. márc. 25. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:
elszúrtad, már csak ekkora maradsz. uh tömegelj nyugodtan...
2013. márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sportot ne is hagyd abba, ha jól csinálod, az nagyon sokat segít szép alak formálásban. Csak egyelőre bírd ki hogy a súlyok felejtősek, később majd az is jöhet. Addig formáld a tested, hogy legyen egy jó alap, amire felpakolhatod majd később az izmokat.
2013. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy torpe maradok amiota kondizok azota is nottem 3-4cm-et 172cm-mel kezdtem. Koszi az ertelmes valaszokat.
2013. márc. 26. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!