Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a jobb önvédelemre...

Melyik a jobb önvédelemre taekwondo vagy box?

Figyelt kérdés

A taekwondo-ba box ütések vannak és pluszba jó rugások.

A boxban meg csak ütés de az nagyon jó.

itf taekwondora gondolok.



2013. máj. 1. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Kung-fu.
2013. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem ezt kérdeztem
2013. máj. 1. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A TKD-ban nincsenek boksz ütések, már bocsi, sőt a WTF TKD-ban lévő ütésnek csúfolt kézzel történő kalimpálás az még megemlítésre is méltatlan. Az ITF az már más tészta, valamint az ITF-ben picivel több és jobb ütéseket használnak, mint a WTF-ben. De! Az ITF-ben is igen ritkán ütnek még így is, az ökölvíváshoz képest igen siralmasak azok az ütéstechnikák. Az pedig már sértés is, hogy ugyanazok a technikák vannak benne, mint a bokszban. :)

Én anno ITF TKD-t nyomattam 5 évig, jelenleg pedig már bokszolok 3 éve. Unokatesóm pedig WTF TKD-zik 6 éve, szóval ismerem azért elég jól mint a TKD-t, mint a bokszot.


Utcán egyértelműen a boksz a nyerő. Nagyon szép az ugró-forgó rúgás, működik is.....a Jet Li-s filmekben. Az a baj, ha TKD-zol akár 20 évig is, nem fogsz megtanulni normálisan ütni. Télen jeges betonon életveszélyes rúgni, mert hanyatt b*szódasz és bevered a fejedet a betonba. Kocsmába asztalok és székek között megint nem rugdoshatsz csak úgy. Szerintem a TKD, az nem az utcára való. Tudom a TKD rúgástechnikái nem csak látványosak, hanem hatékonyak is, de nem utcán. Jó, egy koreai több danos TKD nagymester, lehet hogy lerugdosna pár embert, de az ő. Itthon magyar viszonylatban a TKD még fekete öves szintem sem jó önvédelemre önmagában, kell mellette valami más stílust is űzni. Aki azt állítja, hogy: " Én x éve tkd-zok és sikerült 2-3 nagydarab állatot lerugdosnom."....az kérem szépen orbitálisat kamuzik.

A boksz az sokkal életszerűbb, hatékonyabb és könnyebb kivitelezni élesben.

2013. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik sem.


Taekwondo-t nem tanítanak. Ha tanítanának, akkor lennének kemény tkd harcosok, lehetne használni persze ruházat kérdése is a rúgások kivitelezése. Sebaj, fejet betörni kézzel is lehet, tehát a komoly TKD-sokat nem kell félteni. Észak Koreában nem sz.arnak be a katonák, erre célzok. De itthon ilyen meg gyakorlatilag nincs.


Az ökölvívás meg megtanít ütni, tény és való. Talán ezt már lehet az önvédelem egy alapjának nevezni, végtére is többet ér sok egyéb dolognál amiket önvédelemnek vagy harcművészetnek csúfolnak.


De ismerni kell a korlátokat is, mégpedig hogy ringbunyóra gyakorol egy ökölvívó, így számos taktikai és elméleti tudást máshonnan kell összeszednie. De jó alapnak, tekintve hogy sokkal jobban nemigen lehet tanulni a városok 98%-ában, ez stabil alapokat ad, egy jó, határozott ütés már bőven fél siker ha az erőszakot nem lehet elkerülni.

2013. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"nem ezt kérdeztem"

Ha most megkérdeznéd hogy melyik a páratlan szám a 2 vagy a 8, és valaki azt írja hogy a 3, akkor okkal írta.

2013. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valahol szimpatikus. Tény, hogy egy jól oktatott kungfu ág, az nagy fegyverré válik az ember testében.
2013. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Statisztika és tapasztalat. Ha egyedül a Te mestered oktat jól WTF TKD-t Magyarországon, akkor szerintem el lehet fogadni a skatulyázást. És a megoldás ugyan az mint a sportkaratéval.. nem a véleményt nyilvánító emberekben kell a hibát keresni, hanem el kell verni a pitsába azokat a mestereket és klubokat akik lehúzzák a karate vagy éppen a TKD színvonalát. Ezt oldják meg a stílusokon belül, és akkor javulni fog a megítélés.
2013. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ha kizárólag az egyiket űzöd, és nincs tapasztalatod egy másik Harcművészeti, Küzdő- vagy Önvédelmi Sportban, ez BÁRMIRE igaz.

Nincs olyan ág, ami önmagába érne bármit is.

Olyan, mint ha kenyeret próbálnál sütni csak lisztből.

Nem elég, felejtsd el.Kell hozzá más is, különben nagy meglepetés ér, mikor "nem sül meg a kenyér".

2013. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a letűnt korok harcmestereinek is mondjuk meg.

Önmagában nem ér semmit egy Jujutsu mester kizárólag Jujutsu tudása.


Vagy egy Taichi mester nem elég életképes. Ez biztosan így van, mert nem ért a karatéhoz és a boxhoz. Írni fogok, kínaiul egy mesternek hogy ők is tudják :D

2013. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!