Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Varosomban kick box, Taekwondo...

Varosomban kick box, Taekwondo, win chung, streetfighting, shotokan, judo es aikido tanulasi lehetosegek vannak. Elsosorban kicsit jobb fizikai kondit akarok es nem art az onvedelem sem. Mit ajanlottok, melyiket valasszam?

Figyelt kérdés
Fiu vagyok, 26 eves es kicsit tulsulyos...
2010. dec. 23. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:

bármelyik jó lehet, az edzőtől, a helytől és az edzéstől függően. És bármelyik ugyanezek miatt lehet teljesen haszontalan is.

Szóval a stíluson múlik a legkevésbé a dolog, az edzőtől, helytől, az edzőtársaktól, meg a te érdeklődésedtől sokkal inkább. Menj le, nézd meg az edzéseket - általában az első próbaedzés ingyenes szokott lenni - , beszélgess el az edzővel, és amelyik a legjobban tetszett, ahol a legjobban meggyőzött az edző és az általa vezetett edzés, odamenj.


Másoktól max olyan véleményeket kaphatsz, hogy ők melyiket csinálják, és ott ahol csinálják, milyen király, szóval azt válaszd, amiben egyrészt ugye nincs benne az sem, hogy a többivel, amit nem próbáltak, össze tudják-e hasonlítani, meg főleg az ő saját helyükről van csak tapasztalatuk, ami messze nem garantálja, hogy a te helyeden is ugyanolyan lesz a dolog.

2010. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Wing Chun, Taekwondo vagy Judot ajánlom, de én megnéznék a helyedben egy streetfight edzést is. De ha csak olyan van benne hogy össze vissza verik egymást akkor nem érdemes eljárni rá. Legalább vmi technika legyen benne.
2010. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jobb fizikai erőnlétet akarsz elérni, akkor a judot ajánlom. Ebben van kötélmászás, rengeteg húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámasz, stb. Önvédelemre azonban nem ajánlom, mert ez a harcművészet inkább a birkózásra, földharcra épül, ami utcán, több ember ellen nem ajánlott.

Emellett ha használni akarod, ahhoz közel kell kerülni, és akkor könnyen bekaphatsz ütést. Nem egyszer fordult elő(a saját szemem láttára) Hogy a birkózósportokat űző embereket ütöttek le. (én is ütöttem már le egy nálam nagyobb judost, mielőtt elkapott volna, mert közben 2-t 3-t bevertem neki) Ettől függetlenül jó harcművészet!

Az aikidot, shotokant, wing chungot nem ajánlom, mert azokat nagyon jól kell tudni alkalmazni, hogy hasznát vehesd.

Az utcai harcot ajánlom, mert ez életszerű utcai küzdelemre készít fel.

A kick boxról nem tudok nyilatkozni, nincsenek tapasztalataim erről a sportról.

Akick boxot ajánlom,

2010. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kick boxolóknak ugyanolyan jó a kezük,mint az ökölvívóknak,én azt nézném meg elsőnek,de ez tényleg leginkább edzőfüggő.

Én az első edzésemen kesztyűztem egyet az edzővel,kb 4-5x tudtam megütni,ő meg ésszel azért de levert,mint a szöget.Nekem ennyi elég volt ahhoz,hogy őt válasszam.

2010. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Streetfight.
2010. dec. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintetek melyik stilust a felsoroltak kozul lehet a leggyorsabban(legkonnyebben) elsajatitani?(persze, ha mindent beleadok es az edzo is jo?)
2010. dec. 25. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

ez tőled is függ!

menj el minden helyre az első edzésre és ami a legjobban megtetszik arra menjél mert az nagyobb valószínűséggel fogod hatékonyan űzni.

na meg minegyik mást fejleszt.

2011. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!