Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 8000 méter körüli hegyet...

8000 méter körüli hegyet átlagos ember meg tudná mászni?

Figyelt kérdés

Feltételzve, hogy sportol (tehát állóképesség kicsit több a fotelben ülőkénél), van oxigénpalack és minden egyéb elérhető segítséget igénybe vesz. Serpákat, stb.


Így is veszélyes (leszámítva a lavinát, vagy leszakadó párkányokat) a szervezetre? A magashegyi betegségekkel így mennyire kellene számolni?



Illetve B kérdés, hogy tapasztalt vezetővel milyen magas hegyre vállalkozhat egy kezdő mászó, anélkül, hogy komoly életveszélybe kerüljön?


2013. máj. 25. 14:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Először meg kell tanulnod hegyet mászni-

Valami clubnál vagy hegymászó egyesület szervezésáben-

Ahol oktató megmutatja, mi kell hozzá, mit hogy kell

Talán egy-két-ezer méter magas hegyeket meg tudnál aztán mászni (Romániában, Szlovákiában)

2013. máj. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A szüleim nem kifejezetten sportemberek és idősek is (évi 2-3 túra az össz mozgás), 65-70 évesek, most telefonáltak Szlovákiából, hogy 2500 méteren vannak. Ebből következtetve az még nem lehet túl nehéz, ha két nyugdíjas megmássza.
2013. máj. 26. 17:48
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem nehéz. De visszatérve a 8 ezrest valamivel nehezebb, elhiheted...
2013. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
2500 is lehet olyan, hogy nem tudja megmászni. Meg olyan is, hogy felsétál egy pálcával és néha az előre kikészített kapaszkodókat használja. Amire amúgy nem lenne szükség, de ha már ott van.
2013. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Én úgy voltam a Tátrában 2600 méteren, hogy semmi felszerelésem és előképzettségem nem volt, viszont volt út majdnem a csúcsig. A nyolcezres hegyeken nincs út, hidd el.
2013. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Laikusnak (hobbi mászónak) talán olyan négyezer m-ig lehet felmászni nagyobb veszély nélkül-

Viszont a nagy hegyeken ugye van jég, szél, hó, lehet vihar is, és olyankor nagyon kellemetlen lehet-

Meg hideg van (Éjszaka sátor/ háózsák nélkül ki

sem lehet bírni)

2013. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Meg ha teljesen egyedül megy az ember még

rosszabb- Veszély/ Baleset esetén ki segítsen?-

Úgy láttam a többi "expedíció" legalább három-négy emberrel ment (Sztem nem lehet véletlen)

2013. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy képzett hegymászó, esélyed sincs.
2013. máj. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!