Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A kötél nélküli sziklamászásra...

A kötél nélküli sziklamászásra vágy oka, hogy csecsemőként nem esett át a zuhanástól való félelem megélésén?

Figyelt kérdés

Nem értem ezeket az embereket, kérlek titeket, segítsetek megérteni, mi visz valakit arra, hogy bármiféle védelem (tartókötél stb) nélkül sziklát másszanak, pláne rendszeresen, és pláne észveszejtő magasságúakat??

Jól látom, h pl ez a srác sziklát abszolut védelem nélkül, bármiféle tartókötél nélkül mászik??

http://www.youtube.com/watch?v=SR1jwwagtaQ


Na de miért?? Évek óta csinálja, elég egyetlen rossz mozdulat ,amiről nem tehet, és meghal, vagy örökre kerekes székbe kényszerül! Pl a cipőn egy apró hiba, vagy megsérül az ékeket tartalmazó övtáskája, és kiesnek az ékek, hogyan tovább??



2013. máj. 31. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem kell ehhez sziklát mászni, a gördeszka, bmx, vagy az én kedvencem a downhill, bár már évek óta nem űzöm, is minde erről szólnak... adrenalin függőség erős vagy, van egy csomó önbizalmad, tudod, hogy ha elrontasz egy mozdulatot, akkor akár meg is hallhatsz, de nem erre gondolsz, mivel van önbizalmad, hanem arra, hogy megcsinálod, és akkor mennyivel faszább gyerek leszel, mint a sok szürke átlagpolgár, akik nem értik miért csinálod...
2013. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mint Erőss Zsolt, aki tudta, hogy még 12 órán át se szabad a csúcstámadámadást kivitelezni a Himalájában, mégis megtette 24 órán át, nem fordult vissza időben, mint a kanadai társa (pedig Zsolt korábban, más himalájai csúcsnál fordult már vissza a cél előtt!!), és ott maradt árván két gyereke.


De ha csak Zsoltot nézzük: az extrém sportolók tisztában vannak vele, h előbb utóbb meghalnak, többnyire fiatalon (50 előtt).


Értem, hogy ez nem érdekli őket/titeket. De akkor egoistákról van szó, vagy nem értik, mi az a veszély? Csecsemőkorukban kimaradt ez a fejlődési szakasz náluk/nálatok?

2013. máj. 31. 15:00
 3/15 A kérdező kommentje:

Még annyit ,h értem, h nincs halálfélelem, de pont ti, akik erős adrenalin függők vagytok, és mozgáséhesek, sok esetben nem halállal végződik a meggondolatlanságotok, hanem kerekes székkel!! Ez se érdekel titeket??


És a szeretteitek, rokonaitok se érdekelnek titeket, se gyerekeitek, ha meghaltok, vagy megbénultok??

2013. máj. 31. 15:02
 4/15 FractioSomni válasza:
Az a baj, hogy Te ezeket az embereket soha nem fogod megérteni az átlag gondolkodásoddal. Az ilyen emberek ugyan úgy félnek az esetleges következményektől, de legalább ÉLNEK, mielőtt meghalnak. Te mennyit éltél eddig? Mi az adrenalintól élünk :)
2013. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ez így van, rohadtúl félek a haláltól, sőtt megnyomorodni sem szeretnék, de én élvezem az életemet, és én így élvezem... a csúcstámadókat ne keverjük ide, azt, hogy miért jó felsétálni egy hegyre -30fokban azt soha nem fogom megérteni... de, hát akinek ennyi pénze és szabadideje van...


de ennyi erővel ne menj ki az utcára, mert bármikor elüthet egy autó... nem a rosz dolgokat kell folyamatosan figyelni, és arra koncentrálni, mi történik, ha...

Élni kell az életet...

De azt se akarom elhinni, hogy egy ilyen videó láttán, van olyan ember, akinek nem az első gondolata, az, hogy basszus de szívesen kipróbálnám:

http://www.youtube.com/watch?v=4B36Lr0Unp4&list=UUwgURKfUA7e..

2013. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem átlagos a gondolkodásmódom, csupán nem vagyok függő, pl drogfüggő sem, adrenalinfüggő sem. Én önállóan gondolkodó, független lény vagyok, ugyanakkor felelősségérzettel.


Na ere mit léptek? ;)


Valamint: ha gyereket vállalok, végképp odafigyelek az egészségemre, bár így is eléggé. Arról nem is beszélve, hogy -ha nem lennének anyagi gondjaim- a jelenleginél is jobban élvezném az életem - extrém sportok nélkül. Mire alapozzátok, hogy "nem él" az az ember, aki nem dobja fel az adrenalinszintjét?? Én pl művészember vagyok, nem átlagos, és eszméletlen jól érzem magam az önkifejezésben, és a művészi alkotások befogadásában!

2013. jún. 2. 08:42
 7/15 anonim ***** válasza:

még mindig nem érted, de ezek szerint nem is fogod...

nem a bajt keressük, egyszerűen mi ezt szeretjük csinálni...

nem azt nézzük, hogy mi lesz ha nem tudom bevenni azt a kanyart a bozótosban és nekicsapódok annak a fának, hanem egyszerűen élvezem a saját magam által választott sportot...

ilyen hozzáállással mi lesz ha, holnap elüt egy autó. Mi lesz ha, rád esik egy cserép a 10.ről, mi lesz ha beléd csap a villám, mi lesz ha sorolhatnám... az emberrel bármikor történhet bármilyen tragédia, de nem a rosszra kell figyelni direkt... a fiú a videón ugyan úgy a felelősségvállalásának teljes tudatában teszi amit tesz, mint ahogy te nem...

2013. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Magad se gondolod komolyan, hogy ami nem extrém, abban hasonló eséllyel történhet baj! (Írod, hogy "ennyi erővel" kilépünk az utcára és ránk esik egy cserép, stb.)


Nem arról van szó, h direkt a rosszra figyelek, hanem felnőtt gondolkodással felmérem, mi a veszélyességi sorrend! És miért? Mert nem csak magam felé tartozom felelősséggel, hanem azok felé is, akik fontosak nekem. Ha lesz gyerekem, végképp gondolnom kell arra, h ne hagyjam őket árván, vagy ne legyek magatehetetlen kerekes székes, csak mert "extrém sportoltam".


Arra következtetek, hogy ti viszont önzők vagytok, csak a saját élvezetetekre gondoltok, amikor extrém sportot választatok. Ha lesz gyereked (pláne, ha már van), nem izgat téged, hogy SOKKAL nagyobb eséllyel kockáztatod az életed (vagy hogy kerekes székbe kerülsz), mint aki nem extrém sportol, és mi lesz akkor a gyerekeddel?? Nem izgat? Na pl ezért önzőség a te hozzáállásod...

2013. jún. 4. 12:29
 9/15 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Mert nem csak magam felé tartozom felelősséggel, hanem azok felé is, akik fontosak nekem, ÉS FŐLEG AZT MÉREM FEL, HOGY NEKIK FONTOS VAGYOK, PL A (leendő) GYEREKEM, akikkel nem csak 40 éves koromig kell foglalkoznom, hanem legalább a nagykorúságukig velük kell lennem!

2013. jún. 4. 12:31
 10/15 anonim válasza:

Szerintem ennek semmi koze a csecsemokori fejlodeshez. A sziklamaszas elkezdesehez nagy vakmeroseg kell, de aki kiprobalja, es megtetszik neki, nem tud rola leszokni, mert olyan elmeny, amihez nem sok minden foghato. ha sikerul megmasznod egy kituzott nehezsegu utat, egyr nehezebbekkel es nehezebbekkel probalkozol majd a sajat felelossgegedre. Sokan nem erzik, hol van a kepessgeik hatara, probalkoznak es rajtavesztenek. De a leggyakrabb maszobalesetek a hibas, biztositas es az apro figyelmetlensegek miatt tortennek, gondolva itt Eross Zsoltra, aki nekivagott Kancsendzonga csucsanak, ahol a legveszelyesebb szakaszon a meigert kiepitett ut helyen semmit nem talalt, vagy a tizenket eves Tito Traversara, aki egy hibas biztositoezkoz miatt vesztette eletet. Aki pedig egyedul maszik, magabiztos, mert csak magat okolhatja barmilyen balesetert, es a hozzatartozoi is tisztaban vannak ezzel.

amig nem probaltad ki a maszast, sosem fogod megerteni ezeket az embereket, en is muvesz vagyok, es lassan harom eve uzom ezt a sportot.

2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!