Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A shotokan vagy kyokusin...

A shotokan vagy kyokusin karatésok ütnek jobban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 15:36
1 2 3 4
 11/35 aikiboxer ***** válasza:
Oké, de abban mind a két stílus egyezik, hogy NEM ütik a fejet teljes erővel, hanem kontrollal megfogják, így alakul ki a "levegőkékítés" műfaja. :) Ha nem hiszitek el, hogy ez édeskevés, gyertek csak le egy bokszedzésre, és álljatok be kicsit a ringbe -- nagyon meg fogtok lepődni.
2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kyos indul más stílusok versenyein is. Ezt nevezik nyilt versenyeknek, csak el kell fogadni a szabályzatot. Indulnak kempo, K-1 sőt mma versenyeken is. Ugye azt meg nem lehet elmondani, hogy pl K-1ben nincs fejütés. Legutóbb egy 10 éves egri kyos kölök lett K-1 interkontinentális kisvilágbajnok. Halkan megjegyzem, azért a gyerekeket nem kéne még indítani ilyeneken. http://www.youtube.com/watch?v=JJ63R-4CetM


De ez még mindig versenysport, nemsok köze van a budohoz.

2013. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 aikiboxer ***** válasza:

Rendben van, legyen úgy ahogyan hiszed.


(Zárójelben jelzem, hogy mögöttem is van 5 év karate múlt, mielőtt bokszolni kezdtem, és együtt bokszolok fekete öves kyossal és már karatékákkal is, így elég jól tisztában vagyok a karatésok ütési képességeivel. Nemhogy nulláról kell kezdeniük bokszon az ütéstechnikát, hanem a karate retrográd mozgáskultúrája még hátránynak is számít.)

2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Zárójel: Jó az box. Sport. Egyértelmű, hogy a karatés nem boxot tanul. De a boxoló sem tud rúgni. :) Pl K-1ben Tyson sem sok vizet zavart. Aztán a kérdés nem az volt, karatés vagy a boxoló üt jobban?! Mielőtt kirobbanna egy melyik jobb stilus szócsata, lezárnám annyival, mindegyik jó ha szépen megtanulja. Kinek ez tetszik, kinek az. Zárójel bezár.
2013. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 aikiboxer ***** válasza:
Hogy kik ütnek jobban: a bokszolók vagy a karatékák, arról tényleg nem érdemes vitát nyitni. Elég megkérdezni hozzá olyan embereket, akik mindkettőt csinálták.
2013. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

A shotokan karate lényegesen ütés-centrikusabb,mint a kyokushin. Csináltam mindkettőt, onnan tudom.

De szerintem is az ökölvívók a legjobb ütők, ez tény!

2013. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Hogy melyik a jobb így ez hülye kérdés.Igazából egyik se jobb a másiknál pl. hogy melyikkel versz meg jobban egy embert mert ha rendesen kitanulod a védéseket nem nagyon tudnak neked fájdalmat okozni.Én 2 éve kyokushin karatézom és én úgy látom hogy ennek az a lényege hogy egy ütésből vagy rúgásból a tested megfelelő mozgásával a lehető legtöbbet hozd ki illetve a lehető legrövidebben végy ki egy támadást.Megerőltetőnek nem az max. a sok erőnlét meg a nyújtás(az a legrosszabb amikor az edző teljes erejéből nyom le a spárgába). Szerintem menj el nézd meg neked melyik tetszik jobban és azt válaszd.
2013. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 meszku válasza:

nemtudom, hányszor láttam már ezt, hogy "de a kyosok nem ütnek fejre...", igen, ez volt az alap felállás, a mi dojo-nkban például tanítják, emellett attól, hogy edzésen nincs fejütés, szerintetek az utcán nem tudna fejre ütni, nem találná az ember fejét? :D

Egyébként az üt jobban, aki több időt/energiát fektet bele, függetlenül attól, hogy milyen harcművészetre/küzdősportra jár :)

2013. aug. 4. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 aikiboxer ***** válasza:
Igen, pontosan jól látod, az utcán nem tudnád megütni egy ember fejét, és te se tudnál ilyet kivédeni, mert nem szoktad meg. A bokszolóknak több hónapba telik levetkőzni a gátlásaikat és megtanulni kajakra megütni egy emberi fejet. A kyosokból ez hiányzik. Ez a nagy helyzet. (Van fekete öves kyos boksztársam, csak szólok -- nem beszélek hülyeséget.)
2013. aug. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Igaza van aikiboxernek!

Én is bokszolok, nálunk bokszedzésen is vannak kyokushinosok és shotokanosok is. Egy zöld öves shotokanos lényegesen jobban tud fejre ütni (és jobban is védi a fejre mért ütéseket), míg a fekete öves kyo-sokat az olyanok is igen könnyen lepofozzák akik csak 1 éve járnak bokszolni. Ezt tapasztalatból mondom.

2013. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!