Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A shotokan vagy kyokusin...

A shotokan vagy kyokusin karatésok ütnek jobban?

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 15:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én kyokushin karatézok és szerintem ez edző kérdése mert, legalábbis mi sokat gyakorolunk ütni pontoságra is meg gyorsaság erőt is és én nagyon jól ütök már dicsértek meg már volt akinek már úgy meg ütötem hogy nem kapott levegőt
2014. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
77%

"és én nagyon jól ütök már dicsértek meg már volt akinek már úgy meg ütötem hogy nem kapott levegőt"


Persze egy másik karatést ütöttél meg, aki szintén nem tudott ütni. Te sem tudsz ütni, az egy dolog, hogy sikerült eltalálnod valakit egy olyan szerencsés ponton, hogy akadtak némi légzési gondjai. Ez nem nagy dolog.

Menj csak le egy ökölvívó edzésre, ott majd szembesülni fogsz, hogy egyáltalán nem tudsz ütni aranyom. Egy bokszolót nem hogy nem tudnál megütni, de még megrúgni sem nagyon.


A karate ütések életképtelenek, mert merevek, és egy pontra fókuszálnak. Mire egy tsuki-t bevinnél addigra kapsz két bal horgot és egy jobb egyenest. Mire megemelnéd a patáidat egy mai geri-re, ami elől jó lábmunkával a bokszoló ellép, az oxigénrúgásod után, miközben visszahúzod a lábadat, addigra az ökölvívó újra belép és kapod is állra a felütést. Felütések nincsenek semmilyen karatéban sem, szóval védekezni sem tudnak a karatésok ellene. És ez csak egy példa volt és még sorolhatnám.


Nálunk bokszedzésen a fekete öves kyo-soknak gyakorlatilag a nulláról kell kezdeni megtanulni ütni. Ez a nagy büdös helyzet barátom, ha tetszik, ha nem, de attól még így van. :D

2014. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Látom, te sem értesz a Karatehoz. Pár példa. Tsuki egyenes üres torokra. Már Geri öv alá, picivel feljebb és oldalra az ágyéktol. Nincs az a boxos aki ezeket elviselné.
2014. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Lehet nem értek a karatéhoz, de ahogy elnézem Te sem.

A probléma az az, hogy a karatés ütések nagyon egy pontra fókuszáltak és merevek, ha betalálnak oké, nem mondom okozhatnak kellemetlenséget, de ha mellé megy akkor viszont iszonyatosan könnyű az ellenfélnek ellentámadást indítania. Például keresztbe ver. A bokszban gyors egymást követő kombinációkban ütnek, ráadásul rövid idő alatt váltott kézzel. Míg a karatéban az egyik kézzel blokkolják a csapást és csak utána viszik be arra az egy pontra az ütést. Egy merev karatés mozgás könnyen leolvasható, míg egy bokszoló váltott kezes sorozásai olyanok, hogy különböző ütéstechnikákat kivitelez. A karatéban ütnek egy technikával egy ütést, ami ha betalál akkor oké rombol. De hiba esetén mire előkészítene egy újabb ütést vagy rúgást az helyett védekeznie kell. Nem olyan rugalmas és sokoldalú mint a boksz. Egy bokszoló ha mellé üt mondjuk, a másik kezével azonnal indít még egyet, és azt követően a másik kezével azonnal egy másik ütést ami tuti, hogy más lesz mint az előző. És ezt még kombinálni tudja a lábmunkájával is.


Röviden, mire a karatés üt egy tsuki-t, addigra a bokszoló üt egy bal egyenes + jobb egyenes + bal csapott + jobb felütés kombinációt. A karate egy pontra fókuszált nagy erejű ütést alkalmaz, míg az ökölvívás olyan sorozatokat, ami rövid idő alatt nagyobb területet is befed.

2014. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 aikiboxer ***** válasza:
Plusz a karatésok ütései még csak nem is feltétlenül nagyobb erejűek, mivel a legtöbb karate edzésen nem zsákolnak.
2014. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Ugye te sem hiszed el azokat amit leírtál. Ne nagyon hangoztasd, mert nevetség tárgya leszel. :D
2014. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 aikiboxer ***** válasza:
Miért ti zsákoltok karate edzésen?
2014. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Dehogy zsákolnak, csak az oxigént próbálják kékre színezni. Még csak makiwarát sem ütögetnek. Persze, mindjárt jön a sértődésből, durciból és hisztiből fakadó kamu ellenérv, hogy " De igen is ütünk makiwarát!"


Karate az egy knokedli pö.csöknek való vacak, legalább is a hazai karate oktatás jó 98%-a ilyen. Tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek!

2014. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Sértődésből vagy nem sértődésből, igen, zsákolunk és makiwarázunk. :)
2014. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Sértődésből vagy nem sértődésből, igen, zsákolunk és makiwarázunk. :)"


És tudtam, hogy jön a kamu duma! XD

Ha tényleg zsákolnátok és makiwaráznátok, akkor egy 2 éve bokszoló illető nem tudna laposra verni egy barna öves karatést. De a tapasztalat nem ezt mutatja. Egy 4-5 éve bokszoló személynek pedig még egy fekete öves sem ellenfél. Ez tény, jobb ha elfogadod. Egy bokszolót sem ismerek aki elkezdené a boksz mellé vagy a boksz helyett a karatét. (Bokszolók vagy valami földharcot vagy thai boxot szoktak nyomatni második küzdőstílusként.) Viszont rengeteg karatés múltú ember van boksz edzésen. Miért? Hogy megtanuljanak ütni? És miért? Mert karatén nem tanultak meg ütni! Ezen kár is vitatkozni. Kérdezz csak meg egy ökölvívó, thai box, kung-fu vagy akármilyen edzőt/mestert, mindig mindenhol a karatésok a legbénábbak. Szerencsétlen edzők, nem győzik kiölni a karatésok merev, szögletes életképtelen "droid tánc"-féle mozgását.

Egy olyan kezdő aki még életében semmilyen küzdősportot/harcművészetet nem űzött gyorsabban fejlődik bokszban, mint egy olyan ember aki 5-10 évet karatézott. A karatést ilyenkor gyakorlatilag újra meg kell tanítani egyáltalán mozogni, nemhogy ütni.

Nem egy ilyet láttam már. Még hogy zsákoltok és makiwaráztok. Nagy maci f***át! Egy karate dojoban sem láttam ilyen eszközöket, nem egy karate edzést néztem már végig, szóval hagyjuk a kamu dumát.

2014. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!