Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Ashihara karatéban vannak...

Az Ashihara karatéban vannak fegyverek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy a karate jelentése az,hogy üres kéz,de láttam egy videót,ahol nunchakuval és más fegyverrel harcoltak.Hogy van ez?

http://www.youtube.com/watch?v=tGi7kWbjyXs

4:03-nál



2013. jún. 13. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ashihara a Kyokushin karateből szakad ki, még Oyama mester halála előtt. Ashihara abban különbözik a hagyományos kyo karatetól, hogy abba beletették a földharcot és a csúnya verekedős thai box elemeket is. Ahoz. hogy megértsd, miért van itt, és számos más karate féleségben "fegyver" ahhoz tudni kell egy picit, a karate kifejlődésének történetét. Eredetileg a karate nem is üres kezet jelent, hanem egészen mást. Okinawán, ahol lényegében a karate kifejlődött elég nagy kinai kung-fu behatásra, betiltották anno a fegyver használatot. Ezért elkezdték a saját testüket és a kezükbe akadó szinte az összes mezőgazdasági eszközt fegyverként használni önvédelemből. nunchaku pl. egy sima cséplő szerszám, say meg széna rakó villa, tomfa egy kézi malom része stb. stb. Most nem tudom mi is az igazi jelentése a karate szónak, de akkor lett karate-do, amikor a japán megszállók elsajátították e harcművészetet az elfoglalt okinawa szigetén, és japánba vitték. Japánok önérzetből és gőgből, kezdték el üres kezet használni teljesen más írásjelekkel. Igy lett üres kéz. Amit ma karatenak ismerünk, az nem egészen az amit kéne is ismernünk. Pl. kivették belőle az életfontosságú testrészek támadását, halálos ütés és rúgásokat. Így lett egy harcművészetből sport. Több szervet már kezd visszakanyarodni az igazi karate lényegéhez, a budohoz, amiben benne van a "fegyveres" rész is. Nemcsak a ashihara, hanem különféle seibukai karaték is. A kobudo az, ami csak ezekkel a "fegyverekkel" foglakozik. A kimondottan sport karate ágak, mint pl a shotokan, shinkyokushin meg kitudja hány, csak a sport részével foglalkoznak inkább. Egy a lényeg, ezeket a fegyvereket csak tradició miatt tanulják. Nem valószínű, hogy egy 180 cm bottal, két say villával vagy egy evezőlapáttal sétálgatnak az úton az emberek. Nunchaku más :D Ha érdekel téged ezek a "fegyverek, keress rá az Okinawai Kobudóra. Magyarországon is vannak klubbok.
2013. jún. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó amit az előző írt, csupán két dologgal egészítném ki:

Az Ashihara-ban nem szimplán "földharc" van, hanem Japán Jujutsu technikák. Ez azért fontos, ugyanis így nem csak földharc van, hanem dobások, és ízületi feszítések is.

A fegyvereket pedig nem a Kung Fu-sok tiltották be, hanem az Okinawa szigetét megszálló Satsuma tartomány-beli szamurájok.

De igen, tény, hogy a "Karate" kanji jelentése eredetileg "Kínai Kéz" volt.

2013. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit az első válaszoló ír, az nem igaz. Az Ashihara-ba semmilyen thai box elemet nem tettek bele. Az Ashihara karate, az kifejezetten utcai harcra lett kifejlesztve, az igaz, hogy a Kyokushin-ból fejlődött ki, de eltér tőle rendesen. Nincsenek benne katák, orrba-szájba, és nem mozognak annyira mereven és szögletesen mint más karatékban, sokkal lazább a mozgás benne. Földharc pedig nincsen benne, földrevitelek vannak, no meg pár gáncsoló, lökő és lefeszítő technika. Az Ashihara mindig full kontakt, ütés, rúgás térdelés fejre, testre, bárhova.

Fegyver nincs az Ashihara-ba, a videón valószínűleg egy olyan ashiharás f*szi van, aki más olyan harcművészeti stílust is űz, amiben van fegyveres harc is. Az én ashihara mesterem is tud nagyon katanát forgatni, de csak azért mert az Ashihara mellett, még 2 danos kenjutsu-s is.

2013. jún. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, nem az ashiharaban van földharc, valamelyik másik kyokushin ágban. Nem tudom már melyikben, de ott külön kell vizsgázni a hagyományos technikákból, külön a földre vitelből és földharcból és biza olyan küzdelemből ami nagyon hajaz a thai boxra. Azt ráadásul nem is gi-ben teszik.


Másik válaszadónak. Nem azt mondtam, hogy a kung-fu tiltotta be a fegyverhasználatot, hanem azt, a karatera nagy hatást gyakorolt a kinai eredetű kung-fu. :)


Kínai kezet meg köszönöm.

2013. jún. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!