Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy jönnek sorba az övek a...

Hogy jönnek sorba az övek a Kyokushin karatéban?

Figyelt kérdés
1.fehér öv ..aztán tovább?

2013. máj. 6. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
narancs, kék, citrom, zöld, barna, fekete...
2013. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ennyire eltérőek a stílusok?

nálunk Shito ryuban fehér-sárga-narancs-zöld-kék-barna-fekete.

2013. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Kyo-ban mindegyiknek jelentése van: a fehér a tisztaság, tudatlanság, a kék a hajnal, a derengés, a sárga a napfelkelte, a zöld a kinyílás, a barna az érés, a fekete meg a teljes elmélyülés jelképe. A narancsot direkt hagytam ki, amikor én elkezdtem akkor még ilyen nem volt, tehát a jelentését se tudom. Szerintem azért rakták be a fehér és a kék közé, mert egyeseknek nem tetszett, hogy kétszer kell vizsgázni még fehér övre is, mivel 10 kyus rendszer van... De ez az én véleményem. :)
2013. máj. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem is. Mondjuk, ha hozzávesszük, hogy a dzsiu-dzsicuban kezdetben csak fekete és fehér öv volt (mester és tanítvány), akkor inkább úgy kéne mondani, hogy valamit ki kellett találni a különféle színekhez. Most a narancssárgához is ki kell találni valamit:-)
2015. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még a karateban is csak fehér és fekete öv volt egykor. Szines öveket az európai amerikai embereknek találták ki, hogy legyen motiváció, nehogy abba hagyják. Van még olyan stilus, ahol csak fehér és fekete őv van.
2015. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valahol meg övek sincsenek, mert csak a kézzelfogható, tényleges tudás számít :D


Amikor régen karatéztam, akkor a sorrend fehér, kék, sárga, zöld, barna és fekete volt.

2015. dec. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!