Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy vegyem rá haverom a...

Hogy vegyem rá haverom a mezítláb futásra? Elég ciki, hogy egyedül vagyok a városba, aki így fut. Mindenki azzal jön, h belelép vmibe, meg minden. De lúdtalpas vagyok én is, ő is, így még haszna is lenne a sporton kívül is.

Figyelt kérdés
Ha már lennénk ketten, akkor jobb lenne. De ő valamiért fél, h belelép vmibe. Hiába mondom, hogy én tavaly is csináltam, semmibe nem sikerült, ő fél. Hogy vegyem rá?
2013. jún. 15. 23:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, meg nekem ég a talpam a cípőbe, meg utána fáj is, ha mezítláb vagyok akkor nem.
2013. jún. 15. 23:15
 2/12 anonim ***** válasza:
menjetek futópályára,ott elédeleghettek ketten mezítláb és nem léptek bele semmibe.
2013. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ez olyan város, hogy a neve város, de amúgy inkább falu, itt nincs futópálya, még játszótér se nagyon, csak a bérházak tövébe, de ott is a drogosok vannak. Oda senki jóízlésű ember nem megy. De vadonat új, 2-3 éves utak, járdák, kivilágítva este is. Szinte naponta seprik a járdát a közmunkások. Mondjuk elég fiatalok vagyunk, 16-17 évesek, tehát még semmi nem késő, csak már nem is mondom neki, mert hülyének néz érte mindenki... Pedig ő még a mezőre is mezítláb jár, ott meg elég sok a nád, amiből kilóg pár centi, könnyen rálép, mégse fél... oda meg én nem mennék ki...
2013. jún. 15. 23:33
 4/12 Bruce_Wayne ***** válasza:
hosszú távon nem túl egészséges és kifizetődő cipő nélkül futni,lehet hogy nem ég a talpad mezítláb de a leérkezések okozta ütődésektől hamar tönkre mennek az ízületeid.A minőségi futócipők arra hívatottak hogy elnyeljék és tompítsák a leérkezést,nemtudom milyen cipőd van de javasolnám hogy inkább ruházz be egy márkás darabra.
2013. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nike szabadidő cipőbe futok, bár lehet tényleg jobb lenne egy légpárnás vagy hogy hívják.
2013. jún. 15. 23:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez így jó meg minden, de sajnos aszfaltos úton tényleg bármibe beleléphet az ember. Elég ha valaki ott elejt egy kis rajzszöget vagy valami és nem veszitek észre vagy egy üvegszilánkot. Barátnőmnek is volt ilyen mániája régen hogy mezítláb ment futni. Mi olyan környéken lakunk ahol nemrég lett felújítva az út meg minden nagyon jól néz ki, naponta takarítják, de még így is megesett hogy belelépett egy szilánkba.

Mi meztelenül is szoktunk futni, de ez más tészta. Nálunk van nem messze tőlünk egy ilyen kis erdő féle ami közepén egy nagy tisztás ami régen homokbánya volt. Na az felett ha felmegyünk a homok hegyen ami elég stabil, ott van egy hatalmas nagy rét ami tiszta homokos kisebb bokrokkal meg fákkal, borítva. Mi odajárunk a barátnőmmel.

Este naplementekor kimegyünk, majd levetkőzünk ruháinkat egy fatövében hagyjuk letakarva és mezítláb elmegyünk kocogni főleg ilyen időbe. Sötét is van de mégse mert látjuk egymást, a kutya nem él ott és ez jó 1 km hosszú hely meg kb széllességre is annyi így a napi 3-4 km futás megvan így. Valamikor egyedül megyek, valamikor a párom megy egyedül ahogy alakul. Volt már olyan tavaly nyáron amikor késő este is még 25 fok volt, akkor cipőt felvettük táskába a ruhák és meztelenül mentünk le a kis útig majd amikor lakott helyre értünk felöltöztünk és úgy haza. De volt amikor mezítláb mentünk csak hűvösebb de kellemes időbe, de már nem mertünk úgy menni. Plusz az aszfalton nem is egészséges a futás mert jobban rongálja a térdben a porcokat meg az ízületeket. Célszerű puha földön vagy homokba futni, annál jobb nincs.

2013. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Bruce jól mondja. Maximum homokban jó mezítláb futni, de betonon semmiképp sem.
2013. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Na meglehet, csak olyat hallottam, hogy lúdtalpra meg ez a kavicsos érdes felület a jó. Vagy ott csak séta, nem futás?
2013. jún. 15. 23:45
 9/12 Dogmatix91 ***** válasza:
A kavicsos felület nem egyenlő a betonnal. :D Kb folyami kavicsokat kell ez alatt érteni, de azon sem kell futni.
2013. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Bruce_Wayne válasza:


hosszú távon nem túl egészséges és kifizetődő cipő nélkül futni,lehet hogy nem ég a talpad mezítláb de a leérkezések okozta ütődésektől hamar tönkre mennek az ízületeid."


Bruce!

Rosszul tudod, pont fordítva van. A cipőben futáshoz ezért kell jól tompító sarkú cipő. (mezítláb nem a sarkadra érkezel)

2013. jún. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!