Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetek/Küzdősportok...

A harcművészetek/Küzdősportok közül melyiket érdemes elkezdenem, ha célom az önvédelmen kívül az erőnlétem javítása?

Figyelt kérdés
Nyilván mindegyik javít rajta, de mégis melyik az, ami kiemelkedik ilyen szempontból?

2013. jún. 27. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindenki le fog hurrogni, de nekem a shaolin kung-fu jött be nagyon minden téren.
2013. jún. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nemvágom,hogy itt miért nem volt érthető neked-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

ami leginkább eszi a kondit az a dulakodás a birkózás a földharc.

plusz ők emelgetik,dobálják az ellenfelüket,amihez erő kell.

ezért értelem szerűen az ilyen küzdősportok űzőinek van a legjobb állóképessége és ők a legerősebbek is.

2013. jún. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
karate.én is arra járok pár éve és megtudom magam védeni!ha kifogsz egy olyan helyet ahova én járok,ahol tényleg rendes nem verseny karatét tanítanak akkor nagyon jól jársz! :)
2013. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én is szeretnék csatlakozni korbácshoz.... A birkózás tényleg nagyon kemény... Nehogy azt hidd ,hogy a gravitáció végzi el mondjuk a birkózó dobásokat... Nagyon kemény sport...Én mikor kipróbáltam azt hittem ,hogy semmiség az egész, ahha jó nagyot tévedtem , kb a 2. menet végére hulla voltam...
2013. jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyet értek. A Birkózás, Judo, Brazil Jiu Jitsu és társai, azaz a földharc-centrikus stílusok nagyon jó állóképességet adnak. Noha a BJJ-t és általában a csak és kizárólag földharcra irányuló stílusokat nem ajánlom önvédelemre. A Birkózás és a Judo jó, mert abban vannak állásból induló technikák, amik hasznosak dulakodásnál...

De ha utcán nekiállsz földharcolni, az legalább annyira öngyilkos húzás, mint ugró-pörgő rúgásokkal bűvészkedni.

2013. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
Attól függ, milyen típusú erőnlétre vágysz. Az önvédelem non plus ultrája a boksz, ez iszonyat jó erőnlétet is ad, de teljesen másmilyet, mint a fentebb ajánlgatott birkózás, judo, BJJ.
2013. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az én válaszom miért nem hasznos b@zzeg???nem tudom kik pontoztak le de anyátok remélem úgy van ahogy hagytam verebek..
2013. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
48%
Muay thai ismertebb nevén thai box de ha önvédelmi sportot szeretnél tanulni takewandoo vagy i kidoszerintem én csak azért mondom mert rajtam segített de én csak thai boxolok.
2013. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
whing chun kung fu, brazil jiu jitsu, box, thaibox, kyokushin kai
2013. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ha ezek a repertoarodban vannak, az extrajo! ezenkivul lehet meg aikido, judo... krav maga se art...
2013. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!