Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Így elkezdhetek parkourozni?

Így elkezdhetek parkourozni?

Figyelt kérdés
Kb.178cm magas, 83kg-s(kb. 1 éve 112kg) 17 éves fiú vagyok, mostanában fogytam és edzettem (fekvőtámasz, felülés, séta, bicikli), hogy egészségesebb, erősebb legyek és tudjak sportolni is és a parkour nagyon érdekel, de nincs drága cipőm és nem is nagyon tudnék most szerezni, ami most van, az egy 3000ft-s valószínűleg kínai cipő, próbáltam olyat választani aminek jó, strapabíró talpa van...vagy legalább az átlagnál jobb a tűrése az olcsók között, de nem tudom hogy ez megfelelő lenne-e, hogy elkezdjek gyakorolni falonfutást, futást(?) és egyebeket, nagyon kiszeretném próbálni ezt a sportot..de nem tudom így nem-e lehetnek bajok.

2013. júl. 4. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hagyni kéne...most már nem tudom, ha nincs válasz, az már eleve nem jelenthet sok jót.
2013. júl. 5. 09:28
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor egyszerűbben, olcsóbb 2-3000ft-s cipőben is megmerhetem próbálni, ha nincs jobb?
2013. júl. 5. 19:26
 3/5 Chruser ***** válasza:
100%

Persze :)

Nem a cipő a legfontosabb dolog, én a 3 éves kikopott, szakadt vékony talpas cipőmben is jól érzem magam, igaz, kell idő, mire a lábad hozzászokik és megerősödik. Én mindig bátorítani szoktam az embereket, hogy vágjanak bele és tényleg, itt a lényeg, hogy magadért csináld, de azzal törődj első sorban, hogy milyen cuccokban mész ki. A Parkour nagyon szabad sport, mindenki máshogy értelmezi, nincsenek szabályok, esetleg szokások, normák, de végül is úgy és adsz gyakorolsz, amit te szeretnél.

Amit tudok tanácsolni, hogy olvass vissza kérdéseket ezen az oldalon, meg nézegess sok videót, tutorialokat, meg minden félét, egyrészt bátorításnak, másrészt pedig tényleg jó, ha van valami támasza az embernek, meg valaki elmagyaráz egy-két dolgot.

Még valami, bajok főleg akkor történnek, ha az ember nem használja a fejét. Tehát legyél mindig óvatos és körültekintő, egy külső szemlélő valószínűleg azt mondaná, hogy ennél veszélyesebb dolgot még nem látott, de aki ésszel csinálja és fokozatosan fejlődik, annak nem nagyon kell tartania. Kisebb balesetek, esések úgy is lesznek, ezek elkerülhetetlenek. Egyébként átlagosan sokkal kevesebb ember sérül meg évente egyéb más sportokban, pont azért mert itt az emberek odafigyelnek és arra edzenek, hogy minél magabiztosabbak és jobbak legyenek, hogy minél több környezetben tudjanak hatásosan mozogni.

2013. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes választ,fogok vigyázni, nem próbálok szaltókat meg ehhez hasonló trükköket elsőre :)

A szabadság érzet meg mindig jó, ebben a sportban meg főleg, nem szenved hiányt belőle.

2013. júl. 6. 15:20
 5/5 Chruser ***** válasza:
Az biztos :D Végtelen sok lehetőség! :)
2013. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!