Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav-maga-s könyv. Mennyire...

Krav-maga-s könyv. Mennyire használható?

Figyelt kérdés
Fújolókat, vicces embereket nem kérek. Köszönöm.

2013. júl. 6. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Könyvből nem lehet önvédelmi készségeket fejleszteni, nemhogy ütni vagy mozogni megtanulni.


A kravmaga igazi alapján, azaz a Japán Jujutsut oktató mesterek edzésén már igen. Nyilván Jujutsut sem lehet könyvből tanulni. Viszont egy stabil Jujutsu tudás már reális esélyt ad önvédelemre az élet húzósabb helyzeteiben.

2013. júl. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra akarom használni, amire megírták. Az értékéről kérdeztem, mennyire használható.
2013. júl. 6. 22:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem használható, nem tudod fejleszteni magad vele. Nem is véletlenül említettem, hogy jó képességű harcművész mestertől tanulhatsz Jujutsut, közelharctechnikát. Könyvből csak elméleti tudást szerezhetsz, nem képességeket. Elméletileg pedig.. bármikor leszúrhatnak. Elmélet édeskevés képességek és rutin nélkül. Rutint és bizonyos képességeket ad egy jobbféle oktató krav edzése is. De jó alapokat már nem, ezt ad az igazi Jujutsu. Ami nem gyorstalpaló, felszínes önbizalomnövelés.. hanem harctechnikai, közelharci képzés.
2013. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem lehet könyvből tanulni mert nincs ott a krav edző aki a hibáidat kijavítsa, korrigálja, mondja hogy jól csinálod e vagy sem,megmutatja helyesen stbstb. A krav maga könyv(nekem is van, az a címe hogy: Hogyan védekezzünk fegyveres támadás ellen bár több mindenről szól, szerintem neked is ez van) ,akkor jó ha van mellé már krav tudásod is. Tehát jársz edzésre, és amit vettetek a könyvből is elolvasod és rájössz,hogy mit kéne még korrigálnod,hogy mozdulj helyesen,stb. Én is így csinálom. Amit nem 100%-an értek(technikát) vagy nem világos valami, itthon elolvasom,stb és egyből összeáll a kép mert a krav technikák olyan,hogy nem csak a mozgáson,fizikán alapszik, hanem átgondolhatóak, felfoghatóak,... Röviden ennyi. :)
2013. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bandono1 válasza:
Epp most lapozgatom. Tanulasra nem jo, de ha edzesen tanultad a technikakat, ismetlesre tokeletes!
2021. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!