Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Shotokan vagy a Kyokushin...

A Shotokan vagy a Kyokushin karate a nehezebb?

Figyelt kérdés
2009. okt. 18. 10:54
 1/6 anonim válasza:
100%

Kyokushin

Én azt nyomtam jópár évig, és tényleg nagyon jó, csak ajánlani tudom :)


Sok szerencsét

2009. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
36%

Én kb. 15-20 éve csináltam mindkettőt. A Kyo fizikailag nehezebb ez egyértelmű, a shoto-hoz inkább fürgébbnek kell lenni. És hát a tradíciók, a hozzáállás, a kata szeretete, ez mind különbözik.

A (kisméretű, de tapasztalt) shoto edzőm azt mondta, hogy a Kyo a nagy, erős és buta emberek karatéja. Szerettem a Kyot is, de nem sok ész kell hozzá az igaz.

2009. okt. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én kyo-zok már 5 éve és nagyon szeretem

Igaz, nagyon nehéz, az első pár edzés olyan meghalós de én már beleszoktam:).

de készülj fel, hogy kemény :)

2010. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kyo keményebb. Sztem nem butább mint a shotokán, csak más.

Legalább annyi logika van benne, ha nem több, bár én régebb óta kyo-zok, de nagyon arra fele húz a szívem.

Jobb erőnlét, tűrő-állóképesség kell hozzá. Itt se hátrány ha fürge vagy. Sok helyen eléggé a közdelemre helyezik a hangsúlyt. Sok kata, technika hasonló, de mégis másképp hajtják végre.

A shotokán inkább a formagyakorlatokra megy rá sztem, és a technikákra. kyo-n jobb az egyensúly a kihon és a küzdelem között.

De még inkább kyo-sként is nagyon becsülöm néhány shotokános mozgását.

2010. ápr. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én kyo.ra kezdtem el járni,az jobban "tetszik" ,tesóm shotokánozik.Te tudod melyik jobb,nézz videókat:)
2010. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha jobban belemélyedsz a Shoto-nak szellemileg mélyebb a tanítása.

Kétségtelen a Kyu fizikailag nehezebb.

A Shoto-tól viszont brutálisan gyors és pontos leszel.

A Shotokan lényege 1 elsöprő támadásból "megölni" az ellenfelet.

A Kyu harc: Közel mentek egymáshoz és testet ütitek vágjátok. Itt kiütés ált. a fejrúgás.


A Kyu sok testen erősebbek de a shoto-sok elképesztő gyorsak és pontosak. Amelyik tetszik.

2010. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!