Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boxolok, egy 2 eve boxolo...

Boxolok, egy 2 eve boxolo szemely egy atlagos emberrel szemben mennyi eselye van? Egy olyan szemelyre gondolok aki soha semmilyen kuzdosportot nem uzott? A boxolo mindig gyozteskent jon ki a kuzdelembol?

Figyelt kérdés
Tapasztalt emberek valaszait varom,okoskodni meg nyugodtan lehet megy majd a "dislike" az okoskodoknak.

2013. júl. 25. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én 10 éve boxolok, eddig 2x kötöttek belém az utcán, egyszer 1 ember , 4 másodperc volt a gyerek, aztán utána 2 ember kötött belém, őket is alig volt 10 másodperc hogy megverjek, kb akkora emberek voltak mint én, 80 kiló körül, amíg te tudod hogy belépésnél ütnöd kell, ők meg belépnek, nem csinálnak semmit és aztán akarnak ütni, meg igazából meg sem gondolják mit csináljanak.. hát, hatalmas előnyöd van velük szemben
2013. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hat igen,en is nemreg keztem el boxolni,de eleinte azt sem tudtam mit csinaljak siman szetvertek.azota mar sokat tanultam...csak felek utcan a varatlan utesektol es a labasoktol
2013. júl. 25. 13:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Előnyből indulsz,de senki sem legyőzhetetlen.

Utcai helyzetben azért van stressz is,vagy lehet,hogy kicsit kreatívabb emberrl kerülsz össze aki lábon rúg,rádveti magát és leszorít stb..

2013. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen epp ezert parazok egy kicsit,a combrugasoktol.Lehet ezert fogok a kesobbiekbe kick boxolni is,de most csak boxolni tudok.
2013. júl. 25. 15:42
 5/15 aikiboxer ***** válasza:
A boksz nyomasztó fölényt biztosít a teljesen amatőrökkel szemben (is meg sok harcművészettel szemben is). De ne parázz rá az utcai verekedésekre, miért akarsz egyáltalán részt venni ilyenekben? Kerüld el a zűrös szituációkat, ha pedig bajba kerülsz, akkor dumáld ki magad vagy szaladj el. Egyébként meg edzegess szorgalmasan a kondi, az öröm kedvéért -- és ha egyszer odakerülnél, az öklöd majd teszi amit kell.
2013. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom elkerulni epp ezert kezdtem el boxolni,mert egyszeruen feltem utni.
2013. júl. 26. 07:59
 7/15 anonim ***** válasza:
Elég nagy előnye van velük szemben. Nyiláván előfordulhat, hogy veszít, de én azt mondom, hogy 90-95%, hogy a bokszoló fog nyerni.
2013. júl. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon kell az, hogy tudd kezelni azt a szituációt. Egyszer nagyonsok év karate után az első bunyómon nyertem, de nagyon egál szagú volt, iszonyatosat csalódtam magamban. Nem tudtam kezelni a stesszt, a helyzetet, az adrenalint. Azóta pár bunyón túl vagyok, és határozottan javulok, pedig eddig is bennem volt, technikálisan. Az első "kollégámat" edzőteremben 10 mp alatt szétkapom.


Bár szerintem 2 év nem túl sok, ne a combostól félj, bár tőlem megkapnád :D A valós tudás kihozása önmagadból nagyobb falat.

2013. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"de most csak boxolni tudok."


Nos, ha tudnál nem kérdeznél ilyeneket. :)

Egy képzett ökölvívó óriási előnyökkel bír, még egy jóval nagyobb képzetlen ellenféllel is.

Viszont, az utcán is rutint kell szerezni, mert ott nincsenek szabályok, nincs bíró aki megállíthatja a "meccset". Van egy a veszélyhelyzet miatt kialakuló stressz ami a ringben is jelen van, de másként. Ez a nem várt, hírtelen fellépő adrenalinos szitu, akár blokkolhatja is a nem eléggé magabiztos és az utcai harcban járatlan sportolót! ;)

2013. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Fiuk ha hiszitek ha nem,ezt a kerdest 2 honapja raktam fel,azota szembealtam a kis genyoval,siman le is csavartam.A kezere rozetat huzott,nem tudom ennek a rendes magyar kijelenteset,mondjam inkabb ugy hogy egy vasat amibol szuros szarsagok altak ki.Azzal jot hogy usson meg en meg csak huzodtam es huzodtam mint a boxnal.Vagy 5 probalkozasa utan repultem a kepebe a balossal,elkaptam az orrat felre is hajolt akkor meg kapott parat a fejebe es a hataba is durvan.De ha engem el is kap azzal a szuros micsodaval hat akkor megszivtam volna,de megjobban o,olyan buntetest kapott volna hogy nm tudta volna kifizetni.Inkabb o megkoszonhetne nekem hogy boxoltam es kitudtam vedeni az uteseit.
2013. szept. 21. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!