Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen onvedelmet, harcmuvesze...

Milyen onvedelmet, harcmuveszetet vagy kuzdosportot ajanlottok, amivel alacsony termetu leven, (164cm ) meg tudom magam vedni nalam magasabb esetleg kigyurt bajkeverok ellen?

Figyelt kérdés
Szemely szeritn krav magaznek, de nincs a varosban ahol elek.Van viszont aikido, judo, thai box, kick box, taekwondo, wing chun, streetfighting, (jiu jutsu lesz hamarosan) es ami aranylag rovid ido alatt(2-3 ev) hatekony lehet.Nem keresem a bajt, de romanegyedben elek es a futas nem mindig valik be.
2011. aug. 31. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül a jujutsu-t ajánlom (ha nem brazil jiu jiutsu akar lenni), a wing tsun se rossz nézd meg melyik edzés normálisabb, küzdősportokkal csak versenyen mész valamire. Krav maga meg hasonló badarságokat meg messzire kerüld el, díszes papírba csomagolt tehén trágya. A taekwondo-val tudtommal eredetileg lovakról rúgtak le embereket, de nem ismerem mélyrehatóbban. Az aikido ellágyult jujutsu.
2011. aug. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érnél el semmit a Krav Magaval, mivel a mesterek 99% pénzért vette a papírt amivel oktathat. Aikido-t azt csak hosszú idő alatt tudnád használni önvédelemr. Judo az csak egy versenysport, így a szabályok miatt nem tudnak úgy megtanítani, hogy megvéd magadat. Thai Box ami talán szóba jöhetne, ha rendesen oktatják, azonban arra számíts, hogy az összes cigány oda járna. Kick boxnál is attól függ a legjobban, hogy miként tanítják. Taekwondo rúgás centrikus, meg sok benne a látványos elem, ami az utcán totál haszontalan. Wing Chun, ha nem a Máday féle akkor jó lehet, de ha Máday Ts-es akkor haszontalan, mivel ott csak a pénzedet nyúlják le. Streetfightnál meg van az a kockázat, mint a Máday féle Wing Tsunnál: csak a pénzedet nyúlják le. Ha Jiu Jitsunál a brazil változatt lesz, akkor azt felejtsd el, mivel az földharc és az utcán nem érsz el vele semmit.

Így én azt tanácsolom, hogy vagy a Thai box, ha rendesen oktatják, de mint írtam nagy valószínűséggel erre jár az összes cigány; vagy pedig a Kick Box. Meg, ha nem a Máday féle Wing Tsun van akkor azt próbáld még meg.

2011. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a japán jujutsu-t ajánlom én is 160 centi körül vagyok, de már nem egyszer vettem hasznát. Tökéletesen illik a kisemberekhez, elvégre a japánok találták ki és ők is alacsonyak általában. A Brazi Jiu Jitsu-t viszont én sem ajánlom, igaz a ringben halálos, de az utcán nem sokra mész vele...
2011. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Birkózás, mivel alacsony vagy lent van a súlypontod, így téged nehezebben mozdítanak meg, ugyanakkor te könnyebben földhöz versz mindenkit, pláne ha az ellenfeled magasabb nálad. ráadásul a birkózástól gyors, fizikailag erős, robbanékony és hajlékony leszel.


Én a szabadfogású birkózást ajánlom.

2011. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát meg leginkább egy embert aki megtanít a késsel bánni..

valljuk be: birkózást jól oktatják, oké van értelme tanulni. utcán 2 embernek is szilánkosra törik a tarkója olyat koppan a betonon, mire a 3. rést csinál a bordáid között cipőorral.

a többit meg köztudott, hogy "szeretik" sza.rul oktatni. tehát tanulják, tanulják, osztán semmit sem érnek vele önvédelmi helyzetben.

szoktunk elméleti rendet állítani, hogy mi az amit itthon tök fölös tanulni, és mi az amit azért korrektül szoktak. ezért szoktuk ajánlani a jitsut, birkózást, savate-t, én még a kungfut is.

2011. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Neutronlovagnak igaza van, Magyarországon nem tudnak aikidot sem tanítani, DE azért van annak komoly alkalmazása, baromi hatékony ága, és tucatnyian értenek itthon is hozzá.

(by Késes Krisz)

2011. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
30%
Figyelj ha rám hallgatsz MMA : Mixed MArtial Art-s, tehát majdnem amit itt felsoroltak benne van, teáht kevert harcművészetek :D sztem ez a legjobb ezt űzöm magam is :)
2011. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez MMA egy szabályrendszer, nem küzdősport. Hányszor kell ezt még elmondani?
2011. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem küzdősport, harcművészethez és önvédelemhez meg aztán köze nincs.
2011. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!