Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik sport jobb a számomra? A thai box vagy a kickbox?

Figyelt kérdés

Nagyjából ismerem a szabályrendszerüket, de így se könnyű dönteni. Mindkettőre szeretnék járni de anyagilag nem engedhetem meg magamnak.

Infók:

16 éves vagyok.

6 évig jártam karatéra. Az első versenyemen csak rúgtam (valamiért eszembe se jutott, hogy üssek), a 2. versenyemen meg csak ütöttem, később már rendesen harcoltam.

Voltam box edzésen is, de nem nagyon jött be. A beállásuk és, hogy nem lehet rúgni nem tetszett.

Szeretem ha egy kicsit szabadabban mozoghatok és nincs minden mereven meghatározva, szeretek mozogni.

Rúgni nagyon szeretek, sok technikát ismerek.

Ütésben szerintem nem vagyok rossz, általában fejre célzok.

Szeretném javítani a kondim és erősödni.



2013. júl. 25. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatból aztgondolom a thai box való kemény erösítésre. Én thaiboxolok és nagyon jó de készülj fel mert nem levegörúgdosás lesz hanem egymást ütni rúgni térdelni és a rúgások fájdalmasak
2013. júl. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, lélekben már felkészültem, fizikailag még erősítek.
2013. júl. 25. 21:11
 3/6 aikiboxer ***** válasza:
57%
Ezen a szinten már az a fontosabb, hogy jó helyen (közel) legyen az edzés, normális legyen az edző és az edzéstársak, jó legyen a klub atmoszférája, legyen heti legalább 3 edzés (de az 5 jobb, ha egy nap kimaradna, el tudj menni másnap). A két sport közül gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket csinálod -- kivéve, ha az egyik klubban van külön bokszedző vagy edzenek együtt bokszolókkal is, az óriási előny. (Az, hogy a lábukat nem használják, csak egy dolog; de a kezüket, azt figyeld...)
2013. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MrHard ***** válasza:
100%
Muay-thai, de a bokszra mindenképpen érdemes időt áldozni, ugyanis, ha kézben gyenge vagy, akkor megba..hatod a lábad, már bocs.... Ha jó edzőt választasz, akkor sokat tud hozzátenni a kéztechnikádhoz! Az én thai-boksz edzőm (Bányász Adrián) nagy hangsúlyt fektet az ütésekre, hiszen ez az alap!!! Utána jöhet a többi :D
2013. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, ezek elég jó tanácsok voltak, köszönöm szépen mindkettőtöknek!
2013. júl. 26. 17:26
 6/6 anonim válasza:
MrHard nak igaza van én mondjuk 5 fajtát űzök egyszerre köztük a thai boxot is és nekem is mindig azt mondták hogy minden küzdősportnak a box az alapja a jo tanár aki azért tanít hogy átadhassa a tudását megtanítja neked a box alapjait is és csak utána fogsz lábat használni
2013. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!