Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kyokushin Karate, Thai vagy...

Kyokushin Karate, Thai vagy Kick box? Szerintetek melyik jobb sport?

Figyelt kérdés
Melyik életszerűbb,hatásosabb pl:önvédelemre? .Persze tudom hogy függ attól is hogy hogy csinálja az ember,belead e mindent és jó e benne stb de még is érdekel hogy melyik hatásosabb,jó(jobb) önvédelemre,életszerűbb mint írtam.Várom a válaszokat :) .
2013. aug. 19. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Sportnak a maga nevében mindegyik kiváló. Önvédelemre viszont egyik sem jó. Ezek versenysportok versenyre lettek kitalálva. Jó nem mondom, ha jársz már x éve edzésre, akkor arra jó, hogy a suliban megagyalj egy hülye gyereket, vagy arra, hogy ha a buliba beléd köt, ilyen rózsaszínpólós zselézett hajú, Convers cipős rajcsávó, akkor szét tudod majd könnyen verni. De ha mondjuk ilyen nagydarab kancigány köt beléd, akkor lehet, hogy bajban leszel, arról nem is beszélve, ha többen vannak vagy valamelyiknél ott a bökő is. Csak nagyon korlátozottan jók önvédelemre.
2013. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Kickboxot választanám. Azzal jobban megtudod magadat védeni mint amiket itt felvetettél.
2013. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A kick boxal tudja megvédeni magát? Na ne röhögtess, thai boxon fájdalomtűrés van egy kickboxos meg nem szokik hozzá a fájdalomhoz. A lábfejjel való rúgással meg mit értsz el? Sípcsontal rúgás a legfájdalmasabb. Én a thai boxot ajánlanám ha keményre vágysz ha nem akkor box.
2013. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és a Kyokushin Karatéról vélemény? hatásos e önvédelemre jó e?
2013. aug. 20. 20:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is a Thai Bokszot ajánlanám. A Kyokushin karatéban ugyan szintén viszonylag jól megedzik a testet, de az ütéstechnikái elég gyengék, ennek a legfőbb oka az, hogy egyáltalán nem ütnek fejre (legalábbis sparring közben nem gyakorolják). A kick boksz is jó lehet, csak sokszor ott nem full kontakt, hanem csak point fighting vagy semi-kontakt (tehát csak megérintik a másikat) versenyekre készítenek fel, ami önvédelemre nem túl célszerű.
2013. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 aikiboxer ***** válasza:
A thai boxot és a kick boxot is kesztyűben, full contact gyakorolják, ezért kialakítja az alapvető küzdelmi készségeket. 2-3 év alatt már eljutsz egy olyan szintre, hogy ha megtámadnának, tudni fogsz megfelelően reagálni -- a fentiekkel ellentétben én úgy gondolom, hogy ez a leges-legfontosabb egy küzdelemben; bár az kétségtelen hátrány, hogy az utcán nincs rajtad bandázs és kesztyű. A karate is jobb, mint a semmi, de a kesztyűs sparring hiánya miatt nem leszel olyan "ütőképes". (És ha karate, akkor tényleg válassz inkább olyan ágat, amelyben van fejütés, mint pl. shotokan/shito-ryu/wado-ryu/goju-ryu.)
2013. aug. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

egyik sem önvédelmi dolog,mindegyik küzdősport.

ezek közül én a kickboxot mondanám leghasznosabbnak,de persze egyéni hozzáállás és igényszint függvénye is a választás.

kickbox edzéseken elég jól megtanítanak bokszolni,elmozogni,védekezni,nagy hangsúly van a ritmus érzék fejlesztésén.

de ha önvédelmi céljaid vannak,ez az elsődleges célod,akkor viszont az ökölvívást mondanám kiegészítve egy önvédelmi edzéssel defendo-val,vagy kézitusával.

2013. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ju Jitsurol vélemény?
2013. szept. 17. 13:51
 9/16 anonim ***** válasza:
A ju jitsu hasznos harcmüvészet, de szerintem kéne mellé mellé thai box vagy box.
2013. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Értelek de a Ju Jitsuban is vannak ütések,rúgások
2013. szept. 17. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!