Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek melyik küzdősporto...

Szerintetek melyik küzdősportot érdemes választani a krav maga, capoeira, ninjutsu, és kyokushin karate közül? (a BME-n ezeket lehet választani (aikidot nem akarok tanulni) )

Figyelt kérdés
Esetleg indokold meg, hogy szerinted miért jó az
2013. aug. 24. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Aikido-t.


Kravmaga nem KS, meg úgy egyébként is.. ehh.. kínos.


Capoeirából csak tinci-táncit fogsz tanulni, annak meg nem sok értelme van..

Ninjutstut sem fogsz egyetemen tanulni. Ez van, sajnos. Majd talán egyszer.. jobb lesz.

Versenykarate is felejtős (sajna, de tényleg értelmetlen).


Aminek értelme van akkor is, ha nem oktatják túl jól, az az aikido. Jó, ha nem készítenek fel rendesen küzdelemre akkor sokáig tart tanulni, de pár év 'kamuaikido' idővel jó alappá állhat össze, és később nagyon hasznos lesz. Csak egy jó katona kiképzőtől aki rendesen tanítana, már 1-2 év alatt félelmetes dolgokat lehetne tanulni, és nagyon megerősödnél, Aikido tudással.. de ilyenre nem kell számítani a BME-n.


Bár írhatnám jó lelkiismerettel hogy menj el karatézni vagy ninjutsuzni.. de képtelen vagyok ezt tanácsolni, én magamnak is az aikido-t választanám. Többet ér mint karatén levegőt kékíteni, vagy mint kravmagán úgy csinálni mintha tudnátok önvédelmet gyakorolni mindenféle alap nélkül :(

2013. aug. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Van egy rossz hírem. Az aikido-t választanám, mert könnyen padlóra lehet vinni az ellenfelet mint rugdosni meg püfölni. Az aikido nem az erővel harcol, sőt nem is harc hanem igazi önvédelem. Megmersz ütni kitöröm a kezed. Szóval ennyi.
2013. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30%
megmersz ütni kitöröm a kezed... Én meg lerúgom az állad .
2014. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ahmose Aryxo ***** válasza:
Én ninjutsuzok, de tényleg nem egyetemen, ott nem tudom hogyan tanitják ezért nem javasolnám, de mi se erőbből gyere üss aztán majd én bohockodást csinálunk. Hasznos dolog, de mint mondtam nem tudom hogy milyen szinvonalban tanitják nektek.
2014. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lerúgod az állam?:D Márha lesz lábad...
2014. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!