Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido, Kung-Fu, Capoeira,...

Aikido, Kung-Fu, Capoeira, Ninjutsu vagy Tai-Chi? Melyiket tanuljam?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni valami harcművészetet. Olyat ami hatékony, de van filozófiai háttere is. Küzdősportokat ne írjatok, mert nem sportot akarok űzni, hanem harcművészetet. Tehát boksz, kick-box, muay thai, taekwondo, judo, birkózás, BJJ, ju-jitsu, kempo, K1...stb kilőve. A karate pedig sosem tetszett, na meg azt már szinte mindenki csinálja vagy próbálta, unalmasnak tartom.


Az aikidóban az tetszik, mert nyugodt, nem kell hozzá sok erő és dinamikus. A capoeirában a cselek tetszenek, na meg a kreatív rúgások. A kung-fuban az, hogy misztikus és különleges valamint a gyorsaság. A ninjutsu pedig sokoldalúság, na meg a fegyverek. A tai-chiban pedig az összpontosítás.


Szerintetek melyiket űzzem? Hol oktatják jól és melyiket?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 15. 15:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem ezt az elhatárolódást a küzdősportoktól.

Pont a leghatékonyabbakat húztad ki a listáról.

És azt sem értem,honnan veszed,hogy a küzdősportoknak nincsen filozófiai háttere.

Megverni a másik embert,túljárni az eszén,felőrölni az idegeit,ezt a komolyabb küzdősportok szinte már természetfeletti módon csinálják.

Cselek meg szintén mindben vannak.


Ha ilyen barátságos,játékos,nyugis dolgot akarsz,akkor ilyen ving csungra menj.

Fegyveres harcot meg a savaria gladiátorok egész jól nyomják és szimpatikus emberek is,nagy gyerekek.

2011. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Sajnos abban nem tudok segíteni, hogy melyiket válaszd. Én magam pl. az Aikido-t űzöm közel 3 éve. Csak annyit tennék, hozzá a meglátásaidhoz, hogy nem csak a ninjutsu-ban vannak fegyverek. Maga az Aikido is a kardra épül. A mozgások a kard mozgásait szimbolizálják. De boken (a kard) mellett használjuk még a jo-t (botot) és a tanto-t (kést) is.

Csak annyit tudok tanácsolni, hogy szelektáld ki azokat, amik tényleg tetszenek neked és közel állnak hozzád, majd ha a városban van rá lehetőség, akkor nézz meg 1 edzést. Nem vesztesz semmit.

2011. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A tradicionális japán jujutsu nem küzdősport, hanem harcművészet tulajdonképen minden Japán harcművészet alapja, bár a ninjutsu elég korán elvált tőle. Kevés a jó ninjutsu oktatás Magyarországon (bár ez minden harcművészetre igaz), de ha jól oktatják brutális volt egy bevezetőedzésben részem ami nem tetszik benne a sok természetellenes alapállás. Az aikido nekem túl lágy, meg hakamában edzeni kényelmetlen, de hatékony. A többiről nem tudok nyilatkozni azt űzd amelyikből a legjobb oktatás fellelhető a közeledben.
2011. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen barátságos,játékos,nyugis dolgot akarsz,akkor ilyen ving csungra menj."

Ez a küzdősportok leírása. A harcművészetek lényege az élt halál harc, a küzdősportoké a sportolás így érthető a kérdező elhatárolódása.

2011. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Pont a leghatékonyabbakat húztad ki a listáról."


Az hogy, a ju-jitsut, a bokszot és a birkózást kihúzta az mondjuk hiba volt mert azok hatékonyak. Na de ne, hogy kihúzta a kick-boxot és a muay thai-t meg a többit az nem bűn. Mert tényleg nem hatékonyak.


"Ha ilyen barátságos,játékos,nyugis dolgot akarsz,akkor ilyen ving csungra menj."


Barátom a harcművészetek gyilkolásra vannak kitalálva, a küzdősportok többsége pedig sportszerű versenyekre.


Viszont van pár bökkenő az aikidót, ninjutsut, capoeirát, kung-fut és tai-chit az országunkban 80-90%-ban sz@rul oktatják. De van pár hely ahol komolyan oktatják, ezeket is. Ha kung-fuzni akarsz akkor nem kell feltétlenül wing chun-t tanulnod. Van shaolin kung-fu is és még sok más is fajta jó kung-fu is. Tai-chiból a Chen stílust a legjobb űzni, mert ez olyan tai-chi ahol nem csak az egészségmegőrző relaxációs mozdulatokra mennek, hanem kombinatív technikákra is. Komáromban is van igazi harci capoeira edzés. Pesten a Katona Józsefnél, Győrben a Tóth Istvánnál van jó aikidó, olyan ami hatékony. Ninjutsu-t a legtöbb helyen bénán oktatják, lehet van 1-2 jó hely ahol jó az edzés is, csak ebben Én nem tudok segíteni.


Azt válaszd amelyik tetszik, vagy ha van szabadidőd elég, akkor tolhatsz egyszerre kettőt is.


Késes Krisz

2011. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%

"Barátom a harcművészetek gyilkolásra vannak kitalálva, a küzdősportok többsége pedig sportszerű versenyekre. "


lol, ez nagyon küzdősport lealázás akar lenni

utcán sokkal hatékonyabb box,muay,k1,kickbox stb. mint egy harművészet

jó-jó tudom egy profi harcművész szinte már természetfeletti erőkkel rendelkezik, de egy amatőr harcművészt nagyon el lehet páholni. Én Muay,Kick-box,K1-et űzom vegyítve, heti 5 edzésre járok, 75kg vagyok, még csak 3 hete jártam és buszmegállóban 1 csávónak olyan horgot adtam hogy földre került. Haverjai meg sem mukkantak(jogos önvédelem volt) És első edzés után az itthoni boxzsákom éreztem hogy pontosabban, és erősebben ütök.

2011. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Én Muay,Kick-box,K1-et űzom vegyítve, heti 5 edzésre járok, 75kg vagyok, még csak 3 hete jártam és buszmegállóban 1 csávónak olyan horgot adtam hogy földre került. Haverjai meg sem mukkantak(jogos önvédelem volt)"


Lecsaptál a buszmegállóban szerencsésen egy senkit. Na és?


Igen rövidtávon jók a küzdősportok EGY FEGYVERTELEN ellen, aki nem ismer semmilyen küzdősportot.

A harcművészetekben lassan lehet fejlődni, ez igaz. Ezért van az, hogy egy 1 éve thai boxoló gyerek elver egy 4 éve aikidózó gyereket. DE! Aki 8 éve aikidózik (egy komoly mesternél!), az lazán meggyilkol egy olyat aki 6-8 éve thai boxol. Hosszútávon a harcművészetek jobbak, kezdetben lassan fejlődsz, de utána egyre gyorsabban és folyamatosan. A küzdősportokban az elején látványosan és gyorsan fejlődik az ember, de utána megáll és nem lesz tovább jobb, csak annyit tehet, hogy tartja a szintjét.


Mellesleg a harcművészetek sokoldalúbbak van benne pusztakezes bunyó szabályok nélkül és fegyveres harc is. A küzdősportok pedig inkább ringbe valók.


Késes Krisz

2011. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Krisz: A harcművészet sem ér semmit fegyveres ellen utcán. Hülye az a harművész aki nekimegy egy késesnek mert a krav magásokat is le lehet szúrni, aikidósokat is tehát nincs igazad. És hogy muay vs aikido melyik nyerne az egyénfüggő mert ha valaki sok-sok éve thai boxol az sem lassú, az aikidósnak elég 1 fejrúgást begyűjtenie. És egyébként is a thai box nem látványos de hatásos. Az aikido túl látványos akar lenni és sok hely kell a dobásokhoz tehát én nem hiszek benne. Ja és a buszmegállós esetben kb 2x akkora volt az ellenfél
2011. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Haver neked nincs igazad.

Először is, a thai box az az a sport ami tökéletesen sz@r utcára, képzettek ellen. Egy aikidó edzésen van kés harc is, aki ismeri a kés harcot az ismeri az ellene való védekezést is (persze sok idő elsajátítani). Szóval egy gyakorlott aikidós megtudja magát védeni kés ellen, egy thai boxos nem. Én kint a ruszkiknál tanultam katonáktól közelharcot (sambo/systhema), nem egy Spetsnaz kiképzőtiszt van ott aki aikido mester is, és oktatja is a kommandósoknak az aikidót. Érdekes thai boxot nem. Nekem azt mondta az egyik ilyen tiszt, ha muay thai-t tanulnának, a katonák már rég hallottak lennének. Frontvonalra nem való a küzdősport. Ruszkiknál sokkal magasabb szintű önvédelmi oktatás van mint, Magyarországon. Ha ott Te önvédelem céljából akarsz thai boxot tanulni, ki fognak röhögni, az fix. Én is thai boxoltam 2 évig, keményebb lettem valamivel, de semmi. Sima ökölvívással sokkal többet ér el az ember.


Késes Krisz

2011. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is tele van már a tököm azzal, hogy mindenki a muay thai-ra és a krav magára maszturbál. Jártam kick-boxra 1 évig, sz@rt sem ér. Tele van csajokkal, női küzdősport.
2011. okt. 15. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!