Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14évesen milyen harcművészetet...

14évesen milyen harcművészetet/küzdősportot ajánlotok ha majd kravmagázni akarok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 23:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ökölvívást.
2013. aug. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha majd kravmagázni akarsz?


Miért, ha elkezdesz tanulni egy értelmes harcművészetet, vagy egy jó küzdősportot, miért szeretnél utána egy lebutított önvédelmi rendszert gyakorolni? Nem értem a koncepciót.


De ahogy írták, tanulj meg ökölvíváson rendesen ütni, és akkor lesz értelme a kravmagádnak (mert már tudsz jól ütni mire oda mész, ott nem nagyon fognak megtanítani rá).


Vagy csinálj egy jó kungfut (most az más kérdés, hogy nincs túl sok jó edzés) és ha már értesz a közelharchoz, megint az lesz hogy kravmagázhatsz is.. sok értelme nem lesz, mert akkor a kungfut kellene folytatni, ugyan azokat a technikákat megtanulhatod mint kravmagán, csak alaposabban, úgy hogy használni is tudd..

2013. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
azért akarok krav magázni mert igazából csak önvédelmet akarok tanulni nem akarok semmi küzdősportot csak még nem járhatok mindenhol aztírrják 16éves kortól,am köszi a válaszokat
2013. aug. 25. 09:22
 4/16 anonim ***** válasza:

Csak a hirdetés szerint tanítanak önvédelmet, az ígéretek szépek, tudom.


Nem ajánlom, hogy ezt tanuld, nem fogod tudni használni amiket ott tanítanak. Igazából amiket önvédelemre tanítanak technikákat, általánosságban komoly harcművész technikák. Na még 'arcművészek' sem tudják ezeket rendesen használni, pedig elvileg direkt ezeket tanulják.. akkor egy önvédelmi edzésen, alapok nélkül vajon..

Nem működnek. Ez van, sajnos. De hát kezdj tanulni valamit, aztán ha eleve úgy mész kravmagázni, hogy lesz már rutinod, akkor:


- az elméleti oktatásnak hasznát veheted még

- rájössz hogy 1-2 év harcművészet, vagy inkább küzdősport múlttal le tudnád rohanni bármelyik kravmagás tanulót (az oktatót lehet hogy nem). Ebből majd levonhatod a következtetéseket magad. Szóval jó a terved, kezdj el boxolni, menj birkózni is, aztán ha úgy gondolod kravozz.. Az alapjaid meglesznek, az ökölvívók ütése úgymond hibátlan, harcművészetként is használható. Ki lehet vele végezni egy embert, ez a lényeg. Innentől hogy mit tanulsz még.. az már csak plusz :)

2013. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Pálpusztai Dezső válasza:
0%
Az aikido-t ajánlanám.Csakis önvédelemre tanít.És még sok minden másra.Bár nagyon nehéz.Én nyolc évig csináltam,és nem tudok semmit.A fekete öv legalább öt év.
2013. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
0%

Több féle stílusban karatéztam, de én is aikido-t ajánlanám.

Elegánsabb és célszerűbb.

2013. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az ökölvívás , birkózás , judo , ju-jitsu , thai box , kick box.Ezek mind eléggé letisztult , egy tényleges utcai harcra is alkalmas stílusok.Másrészt nagyon fontos ebben a korban egy jó fizikai alap felépítése.Egy aikido ezt nem fogja megadni , vagy egy mesterkélt kung-fu stílus.Minden híresebb mester mielőtt a saját elvont/művészies lágy stílusát kialakította , valami keményvonalas "kiképzést" kapott...
2013. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Aztán annyiszor elverték és összetörték a keményvonalas, feledzett izomtól dagadó testét, hogy rájött: harcolni is meg kéne tanulni mert ez a túl sok verekedés már-már az egészségnek sem tesz jót, meg aztán 50% győzelmi esélyen ritkán tud javítani.. :D
2013. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A fentebb sorolt önvédelmi stílusok/sportok az utcán is megállják a helyüket.A probléma az , hogy sokan összekeverik a Steven Seagal/Jackie Chan filmekben látható varázslást a valódi utcai harctól...Láttam mennyit ér egy több mint 10 éves aikidó múlt egy 2 éves múlttal rendelkező junior boxoló ellen...Az utcán kb olyan harcmodort fogsz látni mint a ketrecharcosoknál.
2013. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10 év Aikodo, vagy kamu aikido?
2013. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!