Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Honnan érdemesebb szamurájkard...

Honnan érdemesebb szamurájkardot venni? A hawei-től. Vagy a szamurajkardok extra-ról.

Figyelt kérdés

Hol készülnek minőségibb kardok?

Hol adnak jobb acélt.

Hol az eredetibb (hamon, forma, stb...)

Hol adnak megfelelőbbet használatra pl:próbavágás, mozdulatok gyakorlása, stb...



2013. szept. 30. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Igazi szamurájkardot nem tudsz venni a boltban.El kell menned Japánba,és ki kell érdemelned azt,hogy kovácsoljanak neked egyet és általában egy igazi szamurájkard milliárdokat ér.

De másolatot acélminőségtől függetlenül bármilyen erre specializálódott boltban vehetsz

2013. szept. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nagy cégektől nem veszünk ilyet felkeresel egy kovácsot és tőle, kérdezd az edződ mit ajánl.
2013. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2013. okt. 1. 06:53
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne hallgass ezekre... Egyértelműen túl sok amerikai filmet néztek (főleg az első).


El kell menni Japánba és KI KELL ÉRDEMELNI? Nálad komolyan elgurult valami... Persze ha "kiérdemlés" alatt azt érted, hogy "ki kell pengetni két-három millát" akkor teljesen igazad van...


Először is, Japán kardot csak komoly iai gyakorlásra érdemes venni, vagy befektetés gyanánt. Ezek 1 milliótól kezdődnek. Ha ebben gondolkozol, antikot érdemes venni. Ezek 3-400 éves kardok, árban még jobbak is, mint modern társaik. Például innen vehetsz: [link]

Persze szakértő nélkül könnyen mellényúlhatsz (attól, hogy eredeti japán még lehet rossz!).


Viszont, ha vágni akarsz vele, vagy dísznek akarod használni nagyon sok lehetőséged van. Realisztikusan nézve, kínai gyártók kardjait érdemes megvásárolni. Nagyon jó minőségben készülnek ezek, árban meg nem lehet velük versenyezni.

Pár elismert gyártó:


Ronin

Cheness

Hanwei

Munetoshi

Musashi


Ha most vennék kardot, szerintem Munetoshi Viperjét választanám ( [link] Mondjuk ez a geometria nem a megszokott, szóval Te valószínűleg mást akarsz majd.


Ezek mind csinálnak jó, megbízható kardokat, de van egy aranyszabály: 300 USD alatt csak óvatosan vegyél katana alakú kardot. Abban az árkategóriában már sokszor rossz a minőség és veszélyesek is lehetnek.


[link] ezen az oldalon érdemes szétnézned. Bár kicsit elavult, de jó leírásokat tartalmaz. A forumon meg nagyon sok jó információ található.

Érdemes a kiválasztott kardodat megkeresni ezen a forumon, kis szerencsével részletes leírást (review) találhatsz róla.


Amennyiben a fent gyártóknál nem találtad meg álomkardodat, rendelhetsz teljesen személyre szabottat is. [link] foglalkozik ezzel. Nagyon olcsón teljesen a Te igényeid szerint készítenek kardokat (milliméterre pontosan). A honlapjuk elég vacak, azt csak referenciának érdemes használni (pl tsuba választáshoz), a pengét és összes részletet E-mailben érdemes intézni velük. Én már három kardot rendeltem onnan (egyik egy kanmuri-otoshi-zukuri, amit nagyon nehéz lekovácsolni, de ők simán megcsinálták!).


Ezt az opciót nem ajánlom, ha nem értesz hozzá legalább minimálisan.

2013. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még egy dolog: érdemes EU-n belül vásárolni, hogy megússzad vám+áfa párost.
2013. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vannak M.o-n nagyon fasza kovácsok akik jó minőségű katanákat csinálnak, amik alkalmasak gyakorláshoz is. Árban az alsó kategória 200-300 ezer, ez alatt amúgy sem rendelünk shinkent. Antik kardot nem érdemes venni Japánból, drága és macerás. Illetve teljesen szükségtelen 400 éves karddal vágni a bambuszszőnyeget. Nem értem miért néztem sok amerikai filmet, amikor azt javasoltam beszéljen az edzőjével, hogy mit és kit ajánl neki ami árban és minőségben is megfelelő vagy egyből megtudja mutatni a saját darabját, hogy mire számítson az adott forrásból. Ilyen ár mellett senki sem szeret zsákbamacskát berendelni.
2013. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nagy cégektől nem veszünk ilyet felkeresel egy kovácsot és tőle"


Ezért.


Ezek szerint magyar kovácsra gondoltál. Elkérnek 2-300 ezret olyan kardért amit kínai gyártó elad 60-100-ért. Teljesen értelmetlen lehúzni ezeket a modern tömeggyártott kardokat, nagyon jók már. Csak gondolj bele, kínai szalagmunkás legyárt napi 10 kardot, míg a magyar talán havi egyet. Hatalmas mértékű különbség lesz tapasztalatban. A tapasztalat meg növeli minden egyes kész kard minőségét.

2013. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60-100ezres kategóriában is lehet hazai kovácsoktól venni, de azt a kategóriát én ugyanúgy nem ajánlom nyugodt szívvel, mint a tömeg gyártottat. Bár tulajdonképpen egy vágókardnál valóban majdnem mindegy, mert nem használod annyit, mint egy gyakorlót amiben milliós nagyságrendbe rakod évek alatt a vágásokat. Ami esetben már jelentős tényező az amortizáció, illetve, hogy kényelmes legyen és ne nyírja feleslegesen a csuklót. Így átgondolva a shinkenek esetében valóban meg lehet fontolni az olcsóbb tömeg gyártottat.
2013. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ehhez mit szóltok? (az utolsó dara)


[link]


az ára már nem olcsó de nem is sok. Arra gondoltam hogy a markolatot etszövetném fehérre.

2013. okt. 1. 21:27
 10/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó darab a lap legalján
2013. okt. 1. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!