Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek tudnék verekedni?

Szerintetek tudnék verekedni?

Figyelt kérdés
Nos 19 éves vagyok életemben még sose verekedtem úgy igazából ököllel, de lehetséges ha valaki felidegelne akkor simán össze-vissza tudnám verni?(NEM akarok csak érdekel)Amúgy egyszer egy 110 kilós gyerek felidegesített,volt rajta izom is, és beleadtam mindent és hamar a földre rántottam és utána befogtam a torkát.Igaz kifáradtam mint állat.Én 73 kiló vagyok és 186 cm magas.Létezik hogy verekedésbe jobb lennék egy kigyurt divatmajomnál?
2009. nov. 9. 15:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? az ideg sokat tesz hozzá
2009. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma engem is érdekel!

Csak én nem vagyok vmi sovány (mint te) hanem hájasabb féle, de azért van 1 kis izom rajtam.

Jónéhány kigyúrt divatmajmot én is szivesen elkalapálnák....

Na hogy ne csak offoljak:

Minden lehetséges, attól hogy valaki kigyúrt nem biztos hogy tud verekedni, de azért a kopasz napszemcsis, szekrényhátú tetkós fószerokba nem igazán érdemes belekötni...

ellenpélda: nézd meg a kínaiakat....40 kg az egész csávó, és simán agyba főbe veri a kigyúrtakat....

Csak tanulás, tudás kérdése a verekedés szerintem.

(pl, önvédelmi tanfolyam (sokat számít ám az a pár fogás), karate, box)

2009. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azt gondolom.Amúgy én így nem verekednék,csak érdekelne.Köztudott rólam, hogy egy agresszív állat szoktam lenni, ököllel verem a hűtöt, a falat a szekrényeket mikor ideges vagyok(Elég sokszor),de a dühömet így adom le nem pedig embereken.

Azon szoktam barátommal beszélni, hogy ő mondja, hogy ez a 'hájas' biztos megverne, de a kicsit tömegesebb emberek hamar kifáradnak, illetve hamarabb mint mondjuk Én.Emellett fürge vagyok,de amikor verekedni szoktam akkor se ököllel,hanem pl..: nyakra megyek vagy pedig a kéz,ujj kicsavarására...És itt jön a másik kérdés.::Mikor verekszem miért nem ököllel megyek az emberre,miért csak ily szelíden?Azért mert barátok akikkel verekszem???De nekem van pár barátom akik ököllel verik egymást ha összevesznek.Múltkor is voltam házibuliba, kitört a tömegbunyó a részeg tinik között és mindenki ököllel ütötte egymást én meg csak fogásokat alkalmaztam az embereken,pedig sose tanultam fogásokat ,de ez valahogy kialakult bennem.Amúgy az öklömtől félnek a barátaim, mert k*rva kemény:D meg olyat tudok ütni vállba, hogy az nagyon fáj.Kösz ,hogy elolvastad a hosszú szövegem.Amugy én nem kondizok,de valahogy mégis érzem magamban az erőt.Van ilyen mikor egy sima, vékony srác, tanulás nélkül jól verekedne?

2009. nov. 9. 16:34
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Sztem itt a hangsúly nem feltétlen azon van mennyire vagy kajak,hanem hogy mennyire vagy gyors és technikás!Meg nem árt ha van némi tapasztalatod verekedésben!Lehet ő eg ykétajtós szekrény semmit nem ér,ha lassú..,mig mozdul egyet,Te már 3-szor bebasztál neki egyet!:D
2009. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát jah,de itt semmi tapasztalat.Szerintetek érdemes elmenni egy ilyen önvédelmi cuccosra mint pl a defendo?
2009. nov. 9. 16:40
 6/22 A kérdező kommentje:

A másik dolog,hogy sokan nem is verekednem hanem pusztán lekéselnek.Ez a legszomorúbb.

Egy kisebb vita miatt egy életre ottmarad egy pár 10 centis vágás hege ha egyáltalán túléled,mert az egy dolog hogy belilul a szemed

2009. nov. 9. 16:42
 7/22 anonim ***** válasza:

A Defendon is pont az ilyen jellegű támadásokra készitenek fel,de ez se lehet rossz [link]

tesóm járt kempóra és mondta,hogy rohadt kemény az edzés,de viszont egy olyan srác elveri akiből ki se néznéd,jah és önvédelemként is hasznos!!;)

2009. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki marad alul, sok mindentől függ. Gyorsaság: szerintem ez a legfontosabb, a tipikus "kokszosok" igaz, hogy kétajtósak, de a lassú izmokat edzik főként, ezért nem valami gyorsak. Persze nem mind, vannak, akik nem csak a külsőre mennek, de általában nem azok kötekszenek. Pontosság: a technika megtanulása sokat számít szerintem, egy ugyanakkora ütés véget vethet a bunyónak, de ha rossz helyre megy, meg sem érzi. Meglepetés ereje: ha elkerülhetetlen a verekedés, néha célszerűbb először ütni, de ehhez kell az, hogy az előző kettő maximálisan meg legyen. Ha nincs meg, kiröhögnek és feltörlik veled a betont. Viszont ha a másik kifekszik az első ütésedtől, kétszer meggondolják jó móka-e kötekedni. A kés az másik kérdés, én arra a futást alkalmaznám, mert nem tanultam rá technikákat. Habár lehet akkor is a futást választanám, az a biztos. :) Amúgy ezért kezdtem el thaiboxolni, mert nem akartam tapasztalatlanul verekedésbe keveredni, most már edzésen jópárszor megütöttek, tudom, hogy kell fogadni, visszatámadni, a rúgás olyan természetesen, mint egy labdába rúgni és egyben a leghatékonyabb, mert istentelen sokat gyakoroltam. Na mind1, egyébként 180cm és 76 kiló vagyok, eléggé megerősödtem, de vékonyabb vagyok, bár nem annyira mint azelőtt. Mostmár adnék magamnak esélyt, hogy elverjek egy "kigyúrt" majmot, előtte szerintem maximum szerencsés esetben sikerült volna.
2009. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem padlót fognál,ugyanis a verekedéshez nem ideg kell hanem tiszta fej és rutin.én nyolc éve járok thaiboxolni és az elején amikor azt tudtam magamról hogy idegből lenyomok akárkit egy ötvenkilós gyerek úgy "megvert"hogy hazamenni is igen nagy teljesítmény volt akkor tőlem. 95 kiló vagyok mellesleg.minél idegesebb vagy annál könnyebben lenyomnak.
2009. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Ha elsőnek kiütsz valakit megjön a kedved.Amúgy ha gyors vagy és te ütsz az elején többet akkor okosan szétbaszhatod a fejét, ha tisztel akit szétversz akkor az meg se mer majd ütni!
2009. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!