Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az MMA és a Kempo Jitsu...

Az MMA és a Kempo Jitsu között mi a külőnbség? (Lent)

Figyelt kérdés
Mert láttam a kettőt, és mindkettő szinte ugyan az. Földharc,rúgás,Dobások, minden ami az MMA-ban van.

#edzés #MMA #bunyó #kempo #Kempo Jitsu
2013. nov. 25. 16:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mindig az a válasz, hogy mások a szabályok.


De mégis mi ez az újabb okosság, hogy kempo jitsu.. megint valami magyar 'nobel-díjas' találmány?

2013. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért akkor mi az igazi neve?
2013. nov. 25. 16:41
 3/15 anonim ***** válasza:

A jitsu az jitsu, a kempo az egy magyar fejlesztésű bunyós játék, az indiai kempo az harcművészet.. jó tisztázni, hogy mi az amiről szó van.


Bármelyik nap kitalálhatnak egy olyan sportot, hogy kempo-baranta-jiujitsu-kravmaga, és ez hasonlíthat az MMA-hoz. És a szabályaiban lesz valami különbség.


Tessék itt vannak az MMA szabályai, a kempo jitsué biztos, hogy valamiben eltérnek. Ez lesz a különbség, bármi lehet amúgy.


[link]

2013. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#1,#3 te miről beszélsz egyáltalán?

Eleve nincs értelme a kérdésnek. A kempo jitsu egy irányzat, az MMA meg egy szabályrendszer.

2013. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem, utolsó válaszoló, te miről beszélsz.


Miért lenne a kempo jitsu egy irányzat? Ugyan úgy szabályrendszer, mint az MMA.


Vagy mit jelent az, hogy irányzat? Önálló harcművészet? Akkor hol, mikor, kik dolgozták ki.. vagy valami modern rendszer..? Akkor meg egy jujutsu variáció, ennyi..

2013. nov. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A gyerek nem véletlenül 39%-os, hagyjátok rá.
2013. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Persze. Egyszerűbb a fogyókúrások által lehúzott pontokkal érvelni küzdősport/harcművészet témában, mint érdemleges vitapontot írni.


Akkor te igazán érthetsz hozzá, képzelem. Vagy csak az érvelés nem megy, bár ez sok küzdősportnál tényleg nem befolyásolja a teljesítményt.

2013. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak ebben igaza van.
2013. nov. 25. 17:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerinted leállok vitatkozni olyan emberrel, aki egy utcai stílust leszabályrendszerez?

Látom még mindig tele van a sok hozzáértővel a kategória.

2013. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem tekintsünk el attól, hogy az mma szabályrendszer mert magyarországon szinte mindenhol mint különálló kűzdősportként oktatják(ezért is olyan a színvonal amilyen). sajnálatos módon volt szerencsém mind két edzést kipróbálni és túl sok különbséget nem láttam azon kívül hogy ahova én mentem kempora ott nagyon karatésra vették a dolgot mondjuk egy thaiboxhoz képest. ha van is különbség nagyon minimális egyébként nem ajánlom egyiket se ha elszeretnél valamit kezdeni és van lehetőséged mást csinálni inkább válassz olyat aminek van színvonala.
2013. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!