Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit szólnátok, ha lenne...

Mit szólnátok, ha lenne magyar harcművészet, a barantán kívül? (Több lent)

Figyelt kérdés

Nemcsak, hogy másra gondolok mint a baranta, hanem másra is mint az ismertebb küzdősportok. Inkább egy olyan lényegűre, mint például a Shaolin kungfu, abban az értelemben, hogy itt is "szerzeteshez" hasonló tagok lennének. Ez alatt azt értem, hogy az ember egész kicsi korától ott él, és mint a shaolinban lényegében a harcművészet és spiritualitás az életük.


A tagok így néznének ki: [link]


Harcművészeti fegyvereik és eszközeik ezek lennének: karikás ostor, szablya, tőr, íj, parittya, gerely. dobó tőr, dobó balta, dobó csillag, lényegében ilyenek. A 3 fő felszerelés a karikás ostor az íj és szablya lenne.

Harcolnának puszta kézzel, akár pl a karatéban, dzsiudzsicuban, dzsudoban stb, és természetesen a felsorolt fegyverekkel. Ugy mozognának mint egy Ninja, tudnának lopakodni, ugrálni, stb, de ezen kívül gyerek koruk óta lovagolnának és lovas íjászok lennének.



2013. dec. 19. 19:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

a baranta hagyományos harcművészet, ez egy saját elképzelt kevert harcvilágod.


bár tény, hogy a betyárok valóban ügyesen tudtak lopakodni, rejtőzködni, csellel győzni, az állatokat is megbűvölték, stb, de lelkileg semmiképp sem a buddhizmushoz voltak közel, mint a shaolinok. a betyárok többsége bűnöző volt, élete jelentős részén öntörvényű(erkölcstelen) és társadalmi száműzött, a szerzetesség teljesen más.


egyébként is ez csak egy fantázilás, nem hiszem, hogy van mögötte tudás is.

a baranta pl pont az amiből a betyárok is merítettek, lévén hogy a betyárok többsége csikósból vált bűnözővé, a csikósok pedig a pusztai nomád életmód utolsó legerősebb képviselői voltak a rendezett katonaságon kívül (amikor engedélyezve volt).

szerintem elég lenne ez egy barantán belüli irányzatnak is.

2013. dec. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem a barantából gondoltam, hanem egy teljesen fügettlen dolognak. És igen, tudom hogy a buddhizmus és a shaolin nem a betyárokra jellemző :S, de nem is betyárokról beszélek csak a kinézetük lenne a képen látható, betyáros. De szerintem, egy ilyen harcművészetet ha nem is művelni de nézni mindenki szeretné. pl a Tv-ben nem a box lenne a legnépszerűbb hanem, hogy például ki nyeri a ma esti szablya harcot, lovasíjászatot, célbalövést lóról, ostor párbaj stb. Úgy képzelem, lehetne hungarikum és kultusz is, olyan megszokottnak mint pl a box vagy a vizilabda.
2013. dec. 19. 19:44
 3/19 anonim ***** válasza:
Elmebeteg vagy. Röviden. Vagy 14 éves, mondjuk a kettő majdnem ugyanaz.
2013. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A zen bu kan kempo nem magyar?
2013. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
na, kisfiam, vedd be szépen a gyógyszeredet, és usgyi aludni...
2013. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A zenbukan is magyar, és olyan is.


A kérdésnek nincsen igazi tartalma. Van Magyarországon lehetőség fiatal kortól elkezdeni harcművészetet tanulni. Más kérdés, hogy nagyon kevés helyen oktatnak komolyan, jól.


Attól, hogy különböző, általad kiválasztott fegyverekre és keleti harcművészeti technikákra alapozó rendszert találsz ki, az még nem lenne magyar harcművészet. Az lényegében egy ilyen kravmaga lenne, egy modern taktikai közelharci rendszer, egy újabb fölösleges és értelmetlen szenny ami tovább rontaná a magyarországi már-már nem is létező színvonalat.


Semmi újat nem találtál ki, ostort használnak a kozákok (és pl. a systemások), szablyát rengeteg nép és harcművészeti stílus forgat, tőrt is használnak (vagy kést) nagyon sokan, íjjal is gyakorolnak harcművészek bár az íj... parittya, gerej nem túl elterjedt, modern, városi emberek körében. A hagyományőrző íjászatok meg nem harcművészetek, de van olyan profi íjász, aki harcművész szintre fejlesztette a tudományát.


Tehát semmi újat nem írtál, menj el boxolni vagy kungfuzni :D

2013. dec. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

xD Hol állítottam én, hogy újjat szeretnék alkotni?

Mikor mondtam, hogy ezeket az eszközöket máshol nem használják?


Nagyon jól megcáfoltátok azokat az állításokat amiket fel sem tettem xDD

A kérdés annyi volt, hogy MIT SZÓLNÁTOK ha lenne egy olyan Magyarországon ismert és népszerű harcművészet, amiben a fent felsorolt dolgok szerepelnek?

Ejsze, értettétek-e?

2013. dec. 20. 16:31
 8/19 anonim ***** válasza:

Értettük. És azt szóljuk (többen is), hogy már így is eléggé lepukkant, sza.r minőségű ez az ország, így is undorító hogy mindenből pénzlehúzó nevetséges átverést, viccet csinálnak, és a hátunk közepére sem kívánunk egy újabb kamu lóürülék 'Arcművészet utánzatot'.

^.^ Ejsze érthető? :))

2013. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Értettem persze,:D. Szóval aztmondjátok nem örülnétek neki, mert az egész ország úgyis egy lepukkant szar.

Na akkor minek élünk és dolgozunk, hiszen elég szar ez az ország? Megminek kell mégegy lovas őrület? Végülis ahogy jobban belegondolok, valahol igaz is, mert hát a ló az erősen kötődik a magyar hagyományhoz, és annak művelése több okböl se célszerű. 1. Ez nyilvánvalóan magyarkodás, hiszen attól hogy felülünk egy lóra még nem mi leszünk a hétszekeres pityókás perzsa lovasíjjászok. innentől kezdve még a lovaldákat is bekellene záratni, szerintem, merthát nem kellenek ide, elég szar ez az ország.

2. Mivel a lóvas dolgok erősen kötődnek a magyar hagyományokhoz, ezáltal az itteni kissebségekhez nem. És ez sértő ráju nézve, főleg hogy itt merünk magyarkodni, ráadásul felmerül evvel egyidejüleg a rasszizus is.


Végülis igazatok van, minek valamit alkotni, elég szar ez az ország. Legyen mégszarabb!

2013. dec. 20. 17:03
 10/19 anonim ***** válasza:

Tévutak helyett az igazi Erő és Tudás útjait kéne felismerni.


Bocs, hogy nem szimpatizálok a tévelygéssel. Gondolkodj küzdősportban, ott bármit meg lehet csinálni, de a 'harcművészetnek' filozófiája és komoly jelentése van. :)


És nem nemzeti hagyományőrzésről szól, látod. Sőt, harcművészeteknek nincs közük nemzetekhez, népekhez, országokhoz. Általános és magas szintű tudást képviselnek, lovas betyárkodás karikás ostorral lehet szép és jó, csak ne adják el harcművészetként.


Mint a barantát, az sem harcművészet, ugyan az vonatkozik rá.

2013. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!