Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen küzdősport ez? Nektek...

Milyen küzdősport ez? Nektek menne a mutatvány? Hatásos lehet ez a technika vagy csak show-elem?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=B2UF8qzxhaY&NR=1

2:00-nál és 2:17-nél érdekes technikákat mutat be a csaj. Lábait lendületből az álló fiú nyaka köré kulcsolja (közrefogja lábával a fejét) és hirtelen a földre rántja, miközben ő átbújik a fiú lábai között. Mi a technika neve? Ti meg tudnátok csinálni? Van ennek valódi harci értéke vagy csak látvány (show)-elem? Mennyit kéne gyakorolni? 29/F


2009. nov. 28. 00:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ez a csaj tudná alkalmazni harcba is :) csak jóformán ez kell legyen az életed
2009. nov. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nem küzdősport, szerintem valamilyen önvédelmi képzés.

Azt a részést show elemnek nevezném. Elképzelhető, hogy van ilyen technika, de hogy gyakorlatilag belemenni a lányrészéről nagyon veszélyes, az biztos.

Mi van, ha nem terpeszben áll, vagy hamarabb eldől, vagy hátra esik a férfi...

2009. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:

hát 1) ez MEGRENDEZETT, való életben NEM fog a hátad mögött ácsorogni a támadód társa, sőt lehet késsel, botokkal mennek neked.

2) egy sima karate edzésen megtanulhatóak ezek a mozdulatok, mert szinte minden abból indul ki. menj el karatézni, szerezz git boltban és már mehet is a menet.

2009. nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ez csak show.. jól néz ki, de éles helyzetben a nagyja nem kivitelezhető..
2009. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
megpróbáltuk.... az lett a vége hogy csüngött rajtam... (én 95 kg vagyok akivel próbáltam az 72)... szóval csak show:D
2009. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a legelsőkkel vitatkoznék akik azt mondták h igazi harcban is lehet használni!! pl télen bakancs van rajtad van akin acél betétes!! nadrág vastag mozdulni sem enged!! kabát nagy és alatt 2 pulóver!! ezekkel hogy akarsz a nyakába ugrani és onnan a lába közé bújni?? köszönöm szépen szerintem válaszoltam h csak show elem
2011. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

meglehet csinálni, de csak akkor, ha jó partnere van ehhez az embernek. Én is meg tudom csinálni, csak olyan partner kell, aki belegurul a dobásba. Ez kifejezetten show elem, ilyennel ugyan meg nem véded magad.. de ha már itt tartunk egy csajnak két férfival szemben eszköz nélkül esélye sincs.

22/L

sportoló/küzdősport

2011. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Valós szituban ezek közül egyet sem tudna befejezni szerintem.

Nem hiszem,hogy önvédelmi sport lenne,mert az elején kapásból ott egy taktikai hiba,engedi,hogy közrefogják.Az egyik a háta mögött a másik előtte,ez többször is előfordul.Az önvédelem,meg főleg taktikai helyzetek kihasználásán alapul.

A mozgása sem volt dinamikus és az ütésit,rúgásait svunggal csinálta,szóval előre lehetett látni,erő se nagyon volt benne.

Ez egy látványos bemutató volt,semmi több.

Valószínűleg ő az egyetlen nő a dojoban és mivel most divat az önvédelem,ezért felkészítették a bemutatóra.

2011. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A kérdéses harcművészet (ahogy az elején kiírták), a Viet Vo Dao, Vietnam tradicionális harcművészete.

Szerintem az általad kiemelt két technika bizonyos esetben nagyon is végrehajtható élesben, csak veszélyes a végrehajtójára nézve, hiszen valószínűleg több támadó van, akik nem fogják megvárni, amíg befejezi a technikát, és teljesen felesleges.

Feltűnő, hogy majdnem minden kombinációt valamilyen dobástechnikával fejez be a lány. Egy éles, tétre menő küzdelemben tizedmásodperceken múlhat az ember élete, és szerintem ezért az ilyen technikák utcai küzdelemben kevéssé szerencsések. Egy rendkívül kifinomult dobás végrehajtása is közel egy másodperc, ez rengeteg idő. Egy találattól meginogott ellenfelet inkább még egy-két ütéssel vagy gyors, egyszerű rúgással érdemes padlóra küldeni, semmint dobással.

Másfelől ha rád támadnak és sikerült őket átmenetileg cselekvésképtelenné tenned, akkor nem vársz, amíg felkelnek, hogy újabb menő technikákat hajthass végre rajtuk, hanem futsz, mint a nyúl.

2011. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sok harcművészeti ágnak szokott lenni bemutatója, ez is az :)

Nekem tetszett, jól koreografált és ügyesek a harcosok, de persze ez nem pont az "utcai önvédelem", bizonyára még a hölgy sem ezeket a (amúgy látványos) technikákat használná éles helyzetben.

Szóval ez látvány, de nyilván megvannak a technikáik amelyek jóval hatékonyabbak, bár kevésbé látványosak :)

-OFF : egy hozzászóló (lány, küzdősportoló) írta hogy egy nőnek 2 férfi ellen esélye sem lenne puszta kézzel. Ellenvéleménye rajtam kívül többieknek?

2011. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!