Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo taktika, kis ember Vs....

Judo taktika, kis ember Vs. Nagy ember?

Figyelt kérdés

Kérdésem igazából az lenne, hogy koromhoz képest alacsony vagyok, és judo edzésen mindenki, még a 7.-esek is nagyobbak nálam(én 9.-es vagyok). És hallottam hogy vannak dobások, és taktikák amikkel esélyem lehetne, de fogalmam sincs azok mik, milyenek. Mert így akármilyen erős is vagyok, ha valaki magasabb nálam, 5-10 kilóval több legalább esélyem sincs, tulajdonképpen én vagyok az aki ellen pihenhetnek, és ez így elég szar... Szívesen harcolnék kiegyenlítetten. Szóval mit tanácsoltok? Földharc? Vagy milyen dobásokra menjek rá? Vagy csak addig pattogjak amíg a nagyobb ki nem fárad?


Köszönöm :)



2014. jan. 8. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

"Vagy csak addig pattogjak amíg a nagyobb ki nem fárad? "


Élj nyugodt, egészséges és hosszú életet, amíg a nagyobb előbb meg nem hal mint te. Akkor nyersz...


Nem értem a felfogásodat.. tanulj igazi harcművészetet, és legyél erősebb, ha ugyan abban a primitív, testi erőre hagyatkozó rendszerben akarsz dominálni amit a nálad fizikailag erősebbek használnak, akkor vesztes vagy. Ha megtanulnál hatékonyan harcolni értelmetlen küzdés és erőlködés helyett, akkor győztes lennél.

De a judó nem arra van, hogy te erős legyél vagy hatékony.. nem értem valaki miért jár judozni, amikor ennyi munkával sokkal hasznosabb dolgokat, stílusokat is tanulhat.

2014. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont!
2014. jan. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A pont nálam van, de érzem már hogy meg fog verni (bár lehet csak szóban) egy cselgáncsos.


Elnézést kérek a (talán jogos..) látszólag támadó stílusú kommentemért, részeg voltam kicsit.

2014. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Végülis relatív az egész... Miért ne lenne igazi küzdősport? Az egyik első olimpiai küzdősport volt, és azért utcán hiába vagy bokszos, ha nem megy valaki közel és egy dobással földrevisz, kezed törik, benyaltad, és most nem egy ilyen kérdésem volt, hanem más judosoktól kértem volna tanácsot, nem egy tintás cigánytól akinek a fidesz fizeti a box órákat. :) Láttál már te utcai verekedést? Szerintem 10-ből ha 1-szer van olyan hogy puff egy állas kifekszik valaki, ezek mindig földharcba mennek át, ott meg a boxal, kickboxal, karatéval baszhatod a rezet. A legtöbb értelmes tanár szerint is az MMA-sok, bírkósok, és judosok vannak a legnagyobb előnyben. Ajánlom ezt a videót is, kapott pár ütést, földre kerültek és nem a boxos cigány gyerek nyert, ilyen ez a nem létező küzdősport. :) http://www.youtube.com/watch?v=hNttRJ40QZE
2014. jan. 9. 14:12
 5/10 A kérdező kommentje:
"ha ugyan abban a primitív, testi erőre hagyatkozó rendszerben akarsz dominálni amit a nálad fizikailag erősebbek használnak" egyébként csak mert a dojoban nálam nagyobbak vannak, nem csak ők tanuljak még ezt a harcművészetet. Képzeld, nem tudom hallottál-e róla, de vannak úgynevezett "súlycsoportok", meg hasonlók, egész jó dolgok. Egyébként külföldi oldalon már rég megkaptam a választ, csak ti gyökér magyarok vagytok olyanok hogy egyből beszóltok. :) (nem, nem vagyok cigány.)
2014. jan. 9. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazi küzdősport.


Hát a küzdés már neked is megy, hiszen nálad nagyobb emberekkel pusztán testi erővel akarsz szembeszállni. Ez igen tiszteletre méltó küzdelem a részedről, azt hittem ezzel neked van problémád, nekem nyilván nincs én nem így állok hozzá :)


Az egy elmélet csupán, hogy egy olimpiai versenyzéshez szokott sportoló elvben földhöz vághatna egy embert aki meg akarja ütni. A gyakoralat inkább az, hogy eltörik az orra. :)


"nem egy tintás cigánytól akinek a fidesz fizeti a box órákat. "


Ez a sor konstruktív volt, igazán..


"ezek mindig földharcba mennek át, ott meg a boxal, kickboxal, karatéval baszhatod a rezet."


Örülj neki, hogy nem tudnak ütni. Miért nem írod rögtön a balettot és a sakkot, ezek és a karate (karate mint küzdősport..) nem arra valók, hogy majd megvédd magad. Ezek mind szabadidős szórakozások, sportok.


Utcai verekedésben azt is vedd észre, amikor az első embert tényleg megroppantod a földön, milyen hangot ad ki az a részed amit a második ember éppen telibe rúg.


Itt bukott el a földharc mint taktika. Előfordulhat, de ritkán győztes helyzet. Tehát ha önvédelmi értéket keresek, a judo rég szóba sem jön. Meg nem gyakorolsz ütés ellen, mégis hogy reagálnád le akkor?


"A legtöbb értelmes tanár szerint is az MMA"


Most kicsit felejtsd már el az mma-t és az olimpiai sportokat, stb. játékokat.


Ha erősebb akarsz lenni, vagy a mostani erődet hatékonyabban akarod felhasználni, akkor mást kell tanulj, ami erre alkalmas. Ahol több lágyságot és taktikát tanulsz, rajtad áll hogy mit akarsz tanulni, jó edzőt találni már nem olyan könnyű.. de it depends on U..


A thaiboxos fekete vs fehér (ruhás) videóval te most a földharcot akarod összehasonlítani az állóharccal?


Legalább eszedbe jusson, hogy neked júdósként az állóharc tapasztalatod a nullához konvergál. Még ha boxolni járnál és ott alkalmaznád a judo fogásokat ütésekre..


Nézd meg, hogy a japán KAP találatot. Lehet nincs nagy hatása, de ha rendesen rúgna az a másik, olyannyira azért nem ügyes ember, akkor egy normális rúgás után már nem virgonckodott volna ő sem. Egyszerűen a feketének a versenyzés hevében igazából nem volt taktikája stílusa, csak csapongott, birkózó előbb is elkapta volna, hát testközelből ütött, előbb vártam már földevitelt igazából. Tehát egy ilyen videó.. Igen, földharccal küzdősportokban lehet győzedelmeskedni főleg az átlag állóharcokon, de most amúgy nem erről volt szó.. :D


"Képzeld, nem tudom hallottál-e róla, de vannak úgynevezett "súlycsoportok", "


Súlycsoportok mögé menekülsz? Inkább hivatkozol súlycsoportokra, erőkülönbségre mintsem a saját képességeidet emelnéd magasabbra (igazából mások képességei fölé).


Küzdősport, ez aztán a mentalitás. Engem nem érdekel ha ettől vagy boldog, de szerintem meg egészítsd ki az edzésedet aikido-val vagy taichival. Amint megtanulsz nem erőlködni, győzni fogsz azokkal szemben akik csak erőlködni akarnak.

2014. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb gond hogy senki nem kérdezte alapjáraton az utcai verekedést, meg hogy neked mi a véleményed a küzdősportokról, hanem egy másik cselgáncsos válaszát vártam, de te jöttél.
2014. jan. 9. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:

És én nem lehetek cselgáncsos? A bőrszínem miatt? :OOOO


Kösz...


Nem tudom már ki jött az önvédelemmel, én csak azt akartam írni (de szerintem írtam is) hogy tanulj igazi harcművészetet, ahol komolyabb dolgokat tanulsz, amiket tudsz majd használni...


És úgy vélem hogy ez jobb hozzáállás, mint amit egy cselgáncsos adna mondjuk.. bocs hogysegíteni akartam. Holnaptól elmegyek cselgáncsozni, és akkor már írhatok?

2014. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Bármilyen fogást, taktikát amit használhatok nagy ellen. Én az ippon seoi nagen gondolkodtam, de ahhoz egy judoka tanácsa is kéne még.
2014. jan. 9. 21:17
 10/10 anonim válasza:
Én egy judos vagyok, 8 éve csinálom. Az egy tévhit hogy utcán nincs esélyed ha judozol. Én már többször védtem meg magam az edzésen tanultakkal (is). Azt viszont butaságnak tartom hogy egy cselgáncsozó vagy akár egy birkózó utcai verekedésbe nem fog ütni. Gondolj bele...judoban egy fogásfelvételnek mekkora ereje lehet? Elárulom hogy egy ütés erejével vetekszik. Kedves kérdező kérdésére válaszolva: szerintem lábtechnikákat próbálj főként(bokasöprés, kisbelső...)
2014. márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!