Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen karate és kung-fu...

Milyen karate és kung-fu stílust ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
7 év birkózás után el szeretnék kezdeni harcművészeteket tanulni. Már nincsen kedvem versenyezni. Heti 4-5x edzésre ráérnék, mondjuk például: heti 2 karate + 2 kung-fu vagy 3 kung-u + 2 karate. Azért szeretnék kétféle stílust űzni, hogy nagyobb legyen a "fegyvertáram", plusz legyen többféle rálátásom. Földharcolni azért tudok, de ütni-rúgni nem igen. Melyik karatét és kung-fu irányzatot ajánlanátok nekem? Melyikek a jók? (Nem igazán ismerem a távol-keleti küzdőstílusokat) Önvédelemre kellene elsősorban, no meg hogy mozogjak is valamit. Versenyezni nem akarok! Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 25. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kung-fu stílusok közül szerintem legjobban oktatott a Wing Chun. Érdemes mellé tanulni a JKD-t /Bruce Lee harcművészete/ esetleg a KALI /Fülöp-szigeteki kés és botharc/ Karatéban nem igen vagyok otthon de a kyokushin karate jól van oktatva az ország több pontján :) De majd jönnek a szuperokos "30 éve harcművészetet űző 18-22 éves" emberkék és ők megmondják a frankót.
2014. jan. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
részeges stílust
2014. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kyokushin az verseny karate nem? Nekem inkább ilyen önvédelmi technikás karate kellene, kyo-ban meg nem ütnek fejre, és szerintem ez baj. A wing chun (vagy tsun?)-ról pedig már hallottam rosszakat, hogy túl drága és kevésbé hatékony ...stb. Nézegettem egy-két wing tsun suli weboldalát, hát tényleg nem olcsóak. Ahhoz képest, hogy én havi 2000 Ft-ért birkóztam heti 4x-er.
2014. jan. 26. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:
1. Hol laksz?
2014. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ajánlhatunk neked aranyharang stílust is ha nincs a környékedben.
2014. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
környékeden*
2014. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni hol laksz.


Kungfuzni és karatézni egyszerre fölösleges. Karate az lebutított kungfu, még ha csak sportszinten tudod gyakorolni mindkettőt, akkor is.


Budapesten azért van olyan karate amire érdemes lehet járni (de emellé nem pedig értelmetlen a kungfu) illetve van belső stílusú kungfu, ami jó birkó után, használni és finomítani is tudod az eddig megszerzett képességeidet, de ahol ezt oktatják ott van heti 4-5 edzés. Értelmetlen mellette a merev, darabos karate.

2014. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kyokushin csak addig sport, míg fiatal vagy. Azután, meg tényleg egy leecerűsített kung-fu, ezért hatékonyabb is. Budo része az igaz kyokushin, nem a versenysport része. Ország számos pontján vannak olyan mesterek, akik biztosan jól fognak téged tanítani.

Versenysport és a budo közt az a leglátványosabb külömbség, míg a versenyen nem foghatod meg az ellenfeledet, addig a budoban pont ez az alapvető.

2014. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A leegyszerűsített az jobb?


A harcművészetek lényege, hogy komoly képességeket alakítanak ki, komoly gyakorlatokkal, kitartó munkával. Nem cél az egyszerűség gyakorlás során, az már eredmény lesz. Aki a gyakorlásnál sem használja már a komoly alapokat, annak az elérhető eredményei is olyanok lesznek.

2014. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok: Szolnok megyében lakom! A Wing Tsun-ról hallhatttál rosszakat, meg pár kamu Wing Chun-ról! Fel kell menni a Magyar Wing Chun szövetség oldalára és amik ott vannak iskolák, azok JÓK! A többi kamu... szerintem.
2014. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!