Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » El tudnék kezdeni parkour-ozni...

El tudnék kezdeni parkour-ozni? Mik az alap dolgok? Milyen felszerelés kell? Veszélyes sport? És ezt egyedül érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
12 éves fiú vagyok, eddig még soha nem csináltam ilyet, de nagyon érdekel és szeretnék megtanulni.
2009. dec. 6. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
én három évig parkour-öztem, az alapoktol kell kezdeni. szerintem túl fiatal vagy még hozzá. először is meg kell lennie az alap edzettségnek, pl. hogy fel tudd magad húzni a falmászás közben, bírj futni legalább 2 km-t megállás nélkül, és kb. 40 fekvőtámaszt le bírj nyomni megállás nélkül. az egyik az erőhöz kell, a másik az állóképességhez, tehát először mindenképp kondicionálnod kell magad, utána jöhetnek az alapdolgok, amiket a www.trukkok.hu oldalon megtalálsz
2009. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Nézz videókat a youtubon róla. Semmilyen felszerelés nem kell hozzá. Elég veszélyes, ezért előtte mindig melegíts be, nehogy az izmaid megsérüljenek. Mindenképp érdemes hozzá társ, bár egyedül is csinálhatod ha nem tudsz rávenni senkit a környezetedben, de jobb barátokkal, motiváljátok egymást.
2009. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
78%
elöször is izomzatot sztem bőven elég ha parkour fejleszti (60 kilosan kezdtem el a pkt most vagyok 70 de a régi nacimba 2x férek bele xD )egyedül akkor kezdheted el ha jó a terep körülötted vagy ha van fantáziád de a legjobb ha van veled valaki, fontos hogy ne félj mer tha igen akkor el se kezd, nagyon veszélyes előre közlöm kezdő fejjelde idővel nem lesz az, a tapasztalatnövekedéssel arányosan, amugy a 12 fiatal évhozzá de ha télleg foglalkozol vele értékes tudásod lesz,semmien felszerelés nem kell csak egyvalamire figyelj...nehogy farmer...maci...jóbőmaci kell..afarmertől undoritólesz a mozgásod, amugy parkourtrukkok.hu-nfentvannak és onnan másolgathatod a trükköket...asszem ennyi előre is sok sikert :D
2009. dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%

Egy ideje én is pk-zok. Szerintem egyelőre még ne kezdj bele elég fiatal vagy még. Én kb 15évesen kezdtem most vagyok 17. Elég veszélyes sport. A félelem a legnagyobb ellenséged ha fél egy ugrástol és mégis megcsinálod könnyebben elronthatod.

A felszerelésről annyit, hogy azért egy nem tul drága de viszonylag jo futócipőt érdemes venned, ugyanis a talpa tompitja az ugrások erejét, kényelmes stb...

Az izületeidet sajnos nagyon tudja károsítani:S Nekem egyszer kiment a bokám azota ropog és megnyult az inszalag(Azt hozzá kell tennem hogy a tapasztalatlanságom miatt volt)

Ha van kedved azért nyugodtan kezdj bele nem akarom elvenni a kedved csak legyél tisztában a veszélyeivel. Én tisztában vagyok vele és imádom ezt a sportot.

Sok sikert kivánok neked hozzá. Ja és még valami, ez olyasmi mint valami alapszabály: Csak olyan dolgokkal probálkozz amiben biztos vagy hogy meg tudod csinálni.

2009. dec. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

igen, én is buktam hatalmasokat az elején, mert nem volt elég hitem azzal kapcsolatban, hogy meg tudom csinálni!

de ha bíztam magamban, minden simán ment, le kell győzni a félelmet, először kis ugrásokat kell végrehajtani, s csak utána jöjjenek a nagyobb próbálkozások és sikerek :]

2009. dec. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
12 évesen kell elkezdeni , egy vastagtalpu cipőben adm a linket pattanj.hu
2010. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

én vidéki vagyok és 13 éves 3 éve Pk-zok de rendszeresen csak 2 éve ahogy mondták a többiek jó kondiba kell lenned va városban szeretnéd nyomni felszerelésis kell könyökvédő sipcsontvédő stb.. meg nagyon fontos a kényeles ruha és cipő

lehetőleg vastag legyen a talpa hogytompíccsa az érkezést

és soha ne érkezz telitalpra mert kificamodhat a lábad

remélem sikerül elkezdened és jó PK-ás leszel sok sikert hozzá:D

2010. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
ömm, egyedül még véletlenül sem, max az egyszerűbb vaultokat, a szaltót meg se próbáld segítség nélkül sztem
2010. júl. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zerge97 válasza:
Írd be Youtube-ba hogy:How do parkour
2010. júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zozi23 válasza:

Nos, hát, elég sokan kérdezgetik a társalgóban, hogy mit csináljanak elsőként, és mivel nincs a trükkök között ilyen leírás gondoltam, megteszem ezt a lépést, és írok egyet.


Nos szerintem a legjobb módszer, ha először rágyúrsz a testi adottságaidra. Napi futás, fekvőtámasz, felülés, húzódzkodás. Tudom, hogy nem hangzik túl jól, de mégis ahhoz, hogy jól és eredményesen parkour-ozz, a megfelelő kondíció elengedhetetlen. Ezen dolgok mellett párhuzamosan gyakorolhatod az egyszerűbb trükköket, amiket már amúgy is valószínűleg meg tudsz csinálni. Viszont szépítsd őket, hogy ne csak a hatásfok nőjön, hanem a látványosság is. Én a lazy, monkey, thief, és hasonlókat kezdtem el szépíteni. Így ahogy folyamatosan nőtt a kondícióm, tanulhattam és szépítgethettem a trükköket. A lényeg, hogy a kondíció ne szoruljon hátra a trükkökhöz képest. Hiába tudsz 1001 trükköt megcsinálni külön-külön, ha egyszer rászorulsz a pk tudásodra, kevésbé lesz eredményes, hisz hiába tudsz megcsinálni egy csomó trükköt, ha közben gyorsan elfáradsz.

Így hát tényleg fontos a kondíció.

Egy két trükk, hogy növelheted az állóképességedet, nem csak edzéssel.

Ahhoz, hogy a tested energiáit kihasználd, energia is kell, így akár milyen monotonnak és elavultnak hangzik, fontos a napi megfelelő energiabevitel.

Egy kis útmutató:

- gyümölcs (napi 1-2 banán, narancs) serkenti az izomfejlődést is, és vitaminokban gazdagok, egyetek gyümölcsöt

- próbálj rendszeresen étkezni (ne reggelizz egyszer 10 órakor máskor délben :)) próbáld meg kialakítani úgy az étkezésed, ahogy minden nap be tudod tartani.

- próbáld meg minden nap bedolgozni azt az energiát amit beviszel, de soha ne többet.


Egyszerű dolgok ezek, nem kell kiakadni. :) Ahhoz, hogy tudd mikor vagy 0-án energia szempontjából egyszerű rájönni... a kezedet alig bírod megemelni a fekvőtámaszok után, a hasadban érzed, hogy durrannak be az izmok, a vállad sajog, és ami a legfontosabb, tompulnak az érzékeid, egyszóval elfáradsz mint az atom.


Nos remélem tudtam segíteni a kezdőknek, és azoknak is, akik eddig nem így művelték a parkour-t.

Sok szerencsét mindenkinek!

2014. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!