Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A WTF Taekwondo tényleg nem...

A WTF Taekwondo tényleg nem jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
Olvastam pár ilyen hozzászólást. Mitől nem jó?

2014. febr. 8. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az északkoreai wtf tkd az igazi. Persze Magyarországon ezt sem valószínű, hogy túl jól oktatnák, de legalább ennek elméletileg még lehetne értelme.


Az igazi tkd gyilkolásra jó, nem önvédelemre de ez részlet kérdés. A wtf jár közelebb az igazi, tradicionális Taekwondohoz. Úgy kell csinálni mint Észak Koreában a katonák, és akkor egy nagyon erős, ütős rendszer.

2014. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a wtf az olimpiai és a dél-koreai? Az észak-koreai tkd az az ITF, ha jól tudom.
2014. febr. 8. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Ciki. Ez esetben az ellenkezojere modosul a valasz: olompiai sport tkd-ban semmi sincs, ami utcan kellene.


Irrealis, nem harcra, onvedelemre talaltak ki, hanem versenyzesre. A ketto teljesen kulonbozik sajna.

2014. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ez azért van, mert az önvédelem pont nem arról szól, hogy fejmagasságban el tudsz találni egy célpontot. Mert ha ennyi lenne, akkor a verseny tkd tök király stílus lenne utcára.


De mivel utcán sokszor nem lehet olyan könnyen rúgni (ruházat miatt) illetve mivel az önvédelem nagyban alkalmazkodókészségen és taktikán múlik, amiket a verseny tkd nem gyakoroltat, így annyira nem igazán fejleszti a fontosabb képességeket.


'önvédelemben' utcán, ha már az elmenekülés lehetősége megszűnt, akkor szúrás távolság, ütés távolság és testharc távolság van és lerohanják/lefogják az embert.


Ezért amihez célszerű érteni az a késharc (nyilván kés ellen késsel van csak esélyünk)

Az elmozgás (minden küzdelmi rendszer alapja)

És a kézitusa, ökölharc valamint a test-test elleni küzdelem.


Rúgni is lehet, csak sanszos hogy egy rúgásból nem fekszik el egy felkészült támadó, utána viszont pillanatok alatt lecsökken a távolság, és már kézharc technikák vagy testharc technikák lesznek bevethetőek.


Ez az ami reális. Az egy szép elmélet, hogy osztod a távolságot és utcai viseletben majd állon rúgod az emberedet. A gyakorlatban ennek a kivitelezése kevésbé esélyes. Ellenben egy boxoló például jobb eséllyel tud állon küldeni egy másik embert utcán is.


Mindenképpen érdemes elég jól érteni az ökölharchoz is.

2014. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen küzdősport/harcművészet tanulása, gyakorlása jó önvédelemre.
2014. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha önvédelmi sportot akarsz,akkor az aikido-t ajánlanám! A karate,taekwondo és társai inkább támadó sport,sőt a karate tipikusan támadó sport.


Az aikido szinte minden gyakorlata támadás elkerülésére,abszolút önvédelemre irányul! Sok olyan gyakorlata van,ami fegyveres támadás elkerülésére való!(kés,fegyver és ütések,rugások elkerülése)


Én imádtam járni,és bizony kemény.Állandó kék-zöld foltjaim voltak az edzéseken,sőt elesni is megtanítanak :)

2014. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!