Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Magyarországon egy tai chi...

Magyarországon egy tai chi mester aki már jó ideje csinálja az mit tudhat kezdeni a többi harcművészeti és küzdősporti ág mestereivel és bajnokaival?

Figyelt kérdés

-Mert hát engem a tai chi nem fogott meg én lényegesen gyengébbnek látom mint a többi belső és külső stílusú kung fu-t. Meg a küzdősportoknál is.

Most a ti véleményeitekre vagyok kíváncsi ja és tudom, hogy nem a stílus számít,de gyengébbnek látom az esélyét, hogy egy harcban a tai chi mester győzzön.



2014. febr. 8. 14:08
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Jól látod, nem sokat tudna kezdeni velük, amit csinál az nem harc, hanem inkább tánc féleség.
2014. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
3%

Ugyan azt kezd a többi bunyóssal, mint a többi bunyós egymással.


Mit kezd egy boxoló a másik boxolóval? Kiüti.


Melyik belső stílusú kungfunál láttad gyengébbnek a taichit?


Illetve sparringoltál taichissal, milyen tapasztalatot szereztél amire a véleményedet építed? :)

2014. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
70%

"Magyarországon egy tai chi mester"


Van ilyen? :D

2014. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 aikiboxer ***** válasza:
47%
Nálunk az aikido dojóban van egy ilyen king-kong/tájcsi edzés. Inkább olyan egészségmegőrző torna öregeknek, akik már a jógát se bírják. De gondolom nem is az a céljuk, hogy tökéletes gyilkológéppé fejlesszék a testüket.
2014. febr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
18%
Vagy ők nem voltak taichisok.
2014. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a tai chi az meditációs torna egészségmegőrzésre és stressz levezetésére. Kínában vannak olyan tai chi mesterek akik jól verekszenek, de szerintem a tai chi mellett tuti, hogy nyomatnak valami brutál kung-fut. Magyarországon nem hiszem, hogy lenne itt olyan tai chi mester, aki harcművész szinten nyomatja.
2014. febr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
2014. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 aikiboxer ***** válasza:

Mondjuk ha egy ilyen csaj tartja a QiQong edzést, akkor nem mindegy, hogy milyen? ;)

[link]

2014. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:

Hát a Qigong és a tai chi ha jól tudom nem ugyanaz mondjuk, de egyébként igaz. Egy ilyen csinos kínai leányka tai chi kurzusaira én is szívesen elmennék. :)

[link]

2014. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
26%
azért vicces, hogy a tai chi, yoga, kungfu ezek a távol keleten a megalapozásai egy olyan életvitelnek, amiben meditáció útján eljuthatnak egy olyan szintre a mesterek, amiről mi európaiak elképzelni nem tudjuk miről szól, és ezek a rendszerek, csak eszközéül szolgálnak, hogy a végén fizikailag legyen a mester olyan kondícióban, hogy heteken keresztül ugyanabban a pozícióban képes legyen meditálmi, nekünk itt Európában pedig a célunk, elérni azt ami számukra csupán eszköz... röhej, hogy még vitatkozunk is rajtuk...
2014. febr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!