Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a "hagyományos"...

Mi a különbség a "hagyományos" karate és a sportkarate között?

Figyelt kérdés

Hali!

Főleg arra lennék kíváncsi, hogy a sportkaratéban is vannak övek stb. vagy ott ilyesmi nincs?

Normális válaszokat, Köszönöm!



#karate WKF #sportkarate
2014. márc. 1. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Övek sportkaratéban vannak.


2. Sportkarate csak játék, nincs komoly közelharci értéke (alulmarad a küzdősportokkal szemben)


3. Igazi karate viszont erős és veszélyes, kemény dolog ez tagadhatatlan.

2014. márc. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sportkarate is Karate, de nem budo. Vagyis az is van benne, de inkább a küzdelem részt erőltetik. Pl a Kyokushinnál a shinkyokushin szervezet. Pont mmost olvastam, shinkyot olimpiai sportá akarják felterjeszteni. Ugyan ugy azért ök is a budo részért kapják az övet, csak többet küzdenek. Egy bizonyos életkor után már nem nagyon versenyeznek, ennek fizikai oka van. Azután jön náluk is a budo, de fényévre lemaradva. Számomra a Karate nem a versenyzéstől szól. Bár Oyama mondta, a Karate küzdelem és törés nélkül olyan, mint almafa gyümölcs nélkül. Ha Karate, akkor valamilyen budo.
2014. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Le vagyok maradva vagy 30 évvel, de a sportkarate az a kick-box régi neve volt még a hőskorban.


Nem látom be, hogy a karate attól lenne kőkemény, hogy nincs benne verseny.

2014. márc. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meglátásom:


A karate attól kemény, hogy:

- külső stílus módszereivel a gyakorló teste tényleg fel van keményítve (nyilván az emberi test keménysége/ellenállása/szakító szilárdsága korlátos, a karate merev mentalitása viszont szinte sebezhetetlen testet feltételez, ez sokszor be is jöhet)

- aki ezt gyakorolja annak tényleg hatékony küzdő stílusa lesz, amivel szemben nehéz megállni (bár a legtöbb közelharci rendszer ezért ismeri a kitérés, elmozgás fogalmát)

- egy karatés szintén tud ütni, a boxolókhoz hasonlóan. Csak az ő öklük, kézélük, alkarjuk nem fog fájni ha csontot törnek vele. Igen, ez azért tény, és nem hátrány.


Bár én nem szívlelem a karatét, szerintem ezek miatt kemény és erős. Vannak jó technikáik, ők is tudnak nagy ütéseket bevinni (igazából megvan hozzá a mozgáskészségük, ha ennek megfelelően edzenek) és szívósak.


Azt hiszem egy késsel szemben már a szívósságnál és keménységnél többet ér a gyorsaság és az alkalmazkodó készség..

De puszta kéznél maradva a karate az azt hiszem egy nem gyenge dolog (nem hit, tudom is).


Versenykaratéban viszont elmarad még a kemény test és a jól betalált ütések is, én ezért nem tartom jónak.


Persze más egy wado típusú light/semi contact pontozós verseny, más egy kyo testütős küzdelem - ez már full contact, nem?

2014. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kick box régi neve áll styl Karate volt.
2014. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!