Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Box vagy k1 terem mellett?

Tyson212 kérdése:

Box vagy k1 terem mellett?

Figyelt kérdés
1 éve járok terembe,el akarok mellé elkezdeni boxolni v k1-t csinálni.Melyik lenne jobb teremmel együtt,melyiket lehet használni jobban az utcán önvédelemre

2014. márc. 12. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
k1, ha a box része jó. k1=box+láb
2014. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja csak mivel ilyen itt nincs és utcára kell, ahova fölös rúgásra gyúrni így box
2014. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.2. válaszoló:Mindkettőt oktatnak a közelben egyhelyen,akkor is jobban megéri a box szerinted?
2014. márc. 13. 12:26
 4/13 aikiboxer ***** válasza:
46%

Mint stílus kezdetben igen, mert a bokszolóknak mindig jobb a kéztechnikájuk (ez van fókuszban), és ezzel többre mész, mint egy közepes kéztechnikával és bármilyen jó lábtechnikával. Majd később hozzátanulsz lábtechnikát, ha hiányzik.


Mint edzés viszont nézd meg mind a két edzést, és oda járj, ahol szimpatikusabb az edző és az edzéstársak, összeszedettebnek tűnik az edzés és több is van egy héten stb.

2014. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én arra céloztam, hogy nagy eséllyel szar k1 edzést fogsz ki
2014. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2014. márc. 13. 14:17
 7/13 aikiboxer ***** válasza:

Hát akkor a boksz egy kedvezőtlenebb arca...


Én jártam 3 bokszklubban is. Az egyik helyen az edző egy tapló paraszt, egyáltalán nem foglalkozik a hobbistákkal (ringbe sem engedi őket -- wtf?!), nála lehetetlen megtanulni bokszolni. A versenyzői is max. csiszolatlan gyémántok, látszik rajtuk, hogy nem tanultak rendes bokszot.


A másik helyen az edzők egészen jók voltak, foglalkoztak azért rendesen a hobbistákkal is, más kérdés, hogy nyilván a versenyzőkre feküdtek rá inkább. Itt meg az az élményem volt, hogy a félhaladó bunkó rézbőrűek verték a kezdőket, és az edzők nem törődtek ezzel.


A harmadik helyen meg minden csúcs szuper, a hobbisták is élversenyző edzést kapnak, mindenki rendesen megtanul bokszolni stb.


Egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy MO-on a boksz oktatása általában véve jó színvonalú lenne. Vannak nagyon jó edzők (borzasztóan kevesen amúgy), nagyon jó bokszolóink és jó klubok is, de úgy általában véve ez a sportág amolyan mostohagyerek itthon. Ez az én véleményem.


Egyáltalán nem biztos, hogy a thai box, kick box, k1 stb. edzések by default rosszabbak lennének mint a sima bokszedzések sajnos.

2014. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:Letudnád írni légyszíves a 3 klub nevét v címét?
2014. márc. 13. 15:10
 9/13 aikiboxer ***** válasza:
Nem szeretnék személyeskedni.
2014. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 aikiboxer ***** válasza:
De ha történetesen a Karacs Attila-féle K1 edzésre gondolsz, oda járhatsz nyugodtan, nagyon rendes srác. Velük voltunk együtt korábban (ugyanott volt a bokszedzésünk).
2014. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!