Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészeteket tudok...

Milyen harcművészeteket tudok tanulni Bács-Kiskun megyében?

Figyelt kérdés

nem messzi városokba tudnék csak eljárni mint kecskemét,soltvadkert,kiskunhalas, kecel,kiskőrös stb...

még nem tudom,hogy konkrétan mit akarok de valamit elfogok kezdeni. Box és birkó eddig nem tetszik ,párat már megnéztem neten,mint a kickboxot,wing tsun kung fut ,kraw maga stb... ti miket ajánlotok?

jah és esetleg árat is mondanátok?


2014. márc. 15. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy dolog az, hogy mi tetszik meg hogy miket tanítanak.


Másik dolog, hogy a boxnak és a birkózásnak VAN értelme, a kickboxnak (ez sem harcművészet) kravmagának (ez sem HM) pedig nincsen.


De ha lenne karate (sportkarate..) oktatás vagy kungfu (kamukungfu..) azoknak sem lenne ám értelme, hiába néznének ki szépen, hiába tetszenének. A zumba is tetszik (mondjuk nekem), ettől még fa.ssság.


Akkor már írom inkább azt, hogy a színes öves sportkarate és a kravmaga is tetszik nekem, de ez szubjektív dolog, nem számít, valójában ezek csak a helyt veszik el a néhány igazi, jó harcművészet oktató elől.


Magyarországon érdemben nincs komoly harcművészeti képzés. Nagyobb városokban 1-2 jó hely akad, vagy mondjuk kevésbé rossz. Aminek színvonala van, azok a küzdősportok, de itt is az alap stílusok: ökölvívás, birkózás.


Én nem vagyok egy nagy braziljitsu párti, de mondjuk ezzel még akár ki lehet egészíteni az edzést, adott esetben jól jöhet vagy az erőnlét része, vagy maguk a feszítő technikák, vagy a rutin hogy ne engedd hogy kitörjék a karod.. De kb. küzdősportokból is ennyi az amit sok helyen tanítanak és jók is.

2014. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem is azért akarom tanulni,mert hogy megvédem magam az utcán,vagy hogy nagy harcos legyek xDDD. Te nem hallottál még arról,hogy azért mozgunk,hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben? Tök mindedj ,hogy az edzés,kondi,foci,vagy HM. Meg érdekesnek tartottam az meg nem érdekel,hogy nem színvonalas csak jó legyen a közeg,türelmes a tanár ennyi kéne nekem. Jah és egy szóval nem említettem,hogy a box hasztalan lenne.
2014. márc. 16. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaa, hát akkor leírhattad volna, hogy minden színvonaltalan szutyok érdekel :D


Jó, az is szempont amit te írtál, de hát honnan tudhattam volna, hogy te olyan 'harcművészetet' is tanulnál ami harcra alkalmatlan, zumbázáshoz hasonló enyhén szórakoztató időtöltés. Ezt aztán nem tudhattam..

2014. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem azt mondtam,hogy minden szar szutyok csak,hogy nem kell ilyen vasöklös kőkemény 10/10-es profi iskolának/oktatásnak lennie csak mezei suli ami megtanít az alapokra a sportból,esetleg jol lehet használni önvédelemben.

és esetleg ha tudsz akkor létszi válaszolnál a kérdésemre? Te mire jársz?

2014. márc. 16. 20:02
 5/9 A kérdező kommentje:
nézegettem erről a bjj-ről videókat ahogy látom ennek nagy része földharc ... nem igazán jön be. Ennek az a lényege,hogy a földre viszed az ellenfeledet és keresel egy olyan fogást amiből nem bír megmozdulni nem? (javíts ki ha tévedek)
2014. márc. 16. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Még csak a földrevitel sem kritérium. Eleve földről indulva használnak technikákat.


Az már más kérdés, hogy ha szerencséjük van akkor tanulHATnak földrevitelt.


Azért felejtsd el a harcművészeteket, mert komolytalanul oktatják, és egy komolytalan harcművészet egy dologra nem alkalmas: önvédelemre. Kicsit sem sajnos.


Minden másra jó: látványos, lehet vele menőzni, csajozni, de elhajolni egy maflás elől nem.


Én kerestem egy olyan harcművészet edzést, ahol tényleg lehet tanulni. De a fővárosban erre mégis nagyobb esély van..


Neked tényleg a box marad ha tanulni szeretnél, erősödni és fejlődni :S

Én sem bírom annyira, de sajnos ma ebben az országban még ez számít jó gyakorlás lehetőségnek.


Nem mindig volt ez így, azt mondják.. De ma csak elvétve találsz igazi harcművész edzőket. Nem tudom mi lett, miért változtak a dolgok.. talán az emberek ugye divatok után mentek és nem minőség után, és a mai állapot lett a vége. Passz.

2014. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mi lett, miért változtak a dolgok.. talán az emberek ugye divatok után mentek és nem minőség után, és a mai állapot lett a vége. Passz."


Nem csak talán hanem tényleg így van sajnos. Figyelj Kérdező, szerintem csinálj valami harcművészetet (pl: karate, kung-fu...stb.) + mellette járj tényleg ökölvívásra. Így megkapod azt amit szeretnél, a mozgás öröméért távol-keleti harci mozgásformákat gyakorolhatsz, az ökölvívás pedig a hatékonyság végett.

2014. márc. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nos kicsit akkor ez elszomorított :( de azért köszi elvégre a kis falumban itt egy olyan pro birkózó egyesület van ahol diákolimpián a tőlem fiatalabban( én 17 vagyok) mindig dobogósak voltak, legalább is ameddig követtem az eseményeket. De azt hiszem,hogy box is van itt ,de lehet csak kickbox,de azt viszont a Vb bajnok nő tartja :D
2014. márc. 16. 21:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem csak téged szomorítanak el az ilyen dolgok.

Birkózz, és szedj fel kickboxos csajokat :)

Ez a jó élet ám! :) Ki kell hozni a dolgokból a legtöbbet :)

2014. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!