Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi jobb önvédelemre? Egy...

Mi jobb önvédelemre? Egy gázpisztoly vagy egy küzdősport?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gázpisztollyal anélkül van esélyed időlegesen harcképtelenné tenni egy embert hogy az ütő/szúró távolságba érne.


Küzdősporttal (elvben) fejleszthetsz annyit a mozgásodon, reflexeiden, ritmus érzékeden, alkalmazkodó készségeden hogy ESÉLYED legyen elmozdulni önvédelmi helyzetben és fegyvert rántani, időt nyerni illetve adott szituációban felvenni a pusztakezes küzdelmet (megint csak időnyerés erejéig amíg fegyvert nem rántasz).


Ne feledjük el, minden fegyver csak annyit ér amennyire bánni tudsz vele. Ha nincs a kezedben, vagy nem tudsz bánni vele akkor olyan mintha nem is lenne nálad.


Ezért kell a testet gyakorlatoztatni, mégpedig küzdelemre hiszen az önvédelem is egy/több emberrel szembeni 'tánc'.


És ugyan így a fegyvereddel is gyakorolni kell, rántást, célzást, lövést. Ez pisztolyra, szúró/vágó vagy éppen ütő/zúzó fegyverekre is igaz elv.

2014. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

küzdősport!!

pár kérdéssel visszább már írtam, egy szintén ilyen kérdéshez....

több mint húsz éve karatézok, és azt kell mondjam, aki eltudja sajátítani bármelyik küzdősportot, és elég tökös is, magyarán, nem az a félős fajta, az bedarál mindenkit, egy éles helyzetben, mert nagyon nagy előnye van.

sajnos élesben volt már sok hasonló tapasztalatom, és azt kell mondjam, csúnya de igaz, a rutin miatt nekem egy verekedés olyan, mintha játszanék, nem veszem komolyan, és mégis győzök, mert egyszerűen olyan tudás van mögöttem, amit tudom, h bármikor feltudok használni az ellenfél földre vitelében.

a rutin megmutatkozik utcán plúgy, ahogy nincs szabály, hogy egy többemberes felállásban is, pár másodperc az éles bunyó és a földön van mindenki...

sajnos ezt a videójátékon felnevelkedett generáció nem fogja sose megérteni, h ez egy fegyver az ember kezében...mivel testalkatom nem egy terminátoros külső, átlagos emberi kinézet, ezért sokszor voltafférom, és az miatt rutinom is.olyan is volt, hogy cigit akart kérni valaki, majd végigmért és látta, h nagyobb nálam, elakarta kérni a tárcám is,mondtam nem adom, de tanácsoltam neki h inkább ne is folytassa, menjen el.láttam hogy kést akar elővenni, csak annyit mondtam neki hogy ne tegye, mert baj, lesz, ő benyúlt a kabát alá, mikor beléptem és egy mawashi gerivel megpöccintettem a halántékát,megvártam míg rendezi a gondolatait magában, majd felmérte pár perc alatt mi is történt és elfutott.

mert ugye a legtöbb támadó azt hiszi hogy ha ő nagydarab vagy kés van nála, akkor biztos jobb is.

2014. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a legtöbb karatést nem engedném verekedni utcán.. lehet hogy 5-10 keményebb karatés van az országban, akik 20 év edzéssel a hátuk mögött értenek a harchoz.


De pont a karatésok azok, akiket telibe fognak verni. Hát inkább 3 méterről dörrentsen az ember gázpisztollyal, mert egy 5-10 éve karatézó, átlagos sportkaratés (tehát ami a magyar karate 95%-ára vonatkozik) az semmi.. Az nem ér fel 3 év ökölvívás küzdelmi rutinjával :(


És utcán a 3 év ökölvívás még nem garancia semmire, mert ennyi a tezsvírek zsebében is van.

2014. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

minimoris...sok ismerősöm edzett velem, karatés múlttal...még senkit nem vertek meg, ellenben önvédelemre párszor kellett már használni...tezsvírek mi??

nem egy ilyen hordát csaptam már szét, általában az első pofonosztás után visszavonulót fújnak.

de amúgy minek fitogtatni ki mit tud, ha olyan a helyzet, rendőrt hívok, és bizony manapság elég súlyos éveket kap valaki egy ilyen mutatványért, elég ha elhangzik az hogy megdöglesz...

2014. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Minden tisztelettel, de Te 20 évvel ezelőtt élsz..


20 éve tanulsz karatét, akkor még bizonyára más volt a színvonal, ahogy a hasonló képzettségű ismerőseiddel is lehet ez a helyzet.


De ma csak brahiból megvernek/megölnek valakit, csak a szórakozás kedvéért. Rendőrt hívni.. többet árt a rendőr nekünk, mint a bűnözőknek.


Ráadásul késszúrás után sokat érek vele, hogy jön rendőr vagy nem..


Sajnos ma a helyzet borzasztó.. és muszáj fegyverhez érteni, hordani.


És sajnos az elterjedt önvédelmi rendszerek, edzések pedig már nem készítenek fel erre. Ez a mai tapasztalat :(

2014. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 dirtboy ***** válasza:

attól függ fúj e a szél meg hogy merre,na meg hogy tudatmódosító szer van a támadóban/dókban ugyan is előfordulhat hogy hiába megy rá a kapszaicin vagy egyéb gáz nem fogja észre venni a hatását.

az is előfordulhat hogy a gázpatron nem sül el,öntöltő fegyvernél itt véged is van,forgótárasnál csak időt veszítesz.


én mindenképp egy megfelelően képzett küzdősportolót mondanék jobbnak de persze a gázpisztoly szerzés és viselési engedély szerzés olcsóbb és jóval gyorsabb is mint évekig tanulni küzdősportot.

2014. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Közelharc edzés + hidegfegyveres edzés (hordás) + gázfegyver viselés, gyakorlás = meg is van az életmód, edzés és abszolút funkcionális, hasznos :)
2014. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én speciel 2db teleszkópos eskrima bottal járok éjjel az utcán, 4-5 embert is simán szét lehet verni így. Akár többet is, helyzetfüggő. Természetesen képzés nélkül semmit nem érnék botokkal sem...

Laikus inkább hordjon gázpisztolyt, és otthon tanulja meg előrántani.


Viszonylag sokat edzem ilyen-olyan küzdősportolókkal, és azt vettem észre, hogy aki teremben jó, utcán azt is könnyűszerrel legyőzöm. Ennek egy egyszerű oka van: nem figyelnek a környezetükre. A terem egy izolált, steril helyszín, de az utcán megbotlasz egy kőben, nekilögnek egy korlátnak, kukát és oszlopok vannak. Ha valaki ezeket tanulja meg kihasználni, akkor lesz igazán jó az utcán.

2014. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teleszkópos escrimabot :)

Én 'piszkafának' hívom :D

2014. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Edzett acél piszkafa :)
2014. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!