Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 éves srác vagyok.184cm...

14 éves srác vagyok.184cm kb.68kg. Szeretnék elkezdeni edzeni itthon, hogy izmosodjak. Hogyan kezdjem? Miket egyek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Húzódzkodás,fekvőtámasz,felülés,Súlyzózás(itt a karácsony vetethetsz ha nincs)
2009. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Hali!

Az otthoni edzéssel hosszabb idő alatt éred el a kívánt eredményt, de megvannak a jó módszerek. Fekvőtámasz,sulyzókkal ha tudsz beszerezni sokat elérsz, felülések, futás.(stb) De pl. a hasizomnak van sok fajtája, csinálj többfélét, keresgélj a neten.

2009. dec. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kösz mind2töknek!El fogom kezdeni mostanában. Hány kilós súlyzókkal kezdjek?
2009. dec. 19. 17:18
 4/13 anonim ***** válasza:

hát mondjuk én 3-assal kezdtem, mert kell az izom, hogy meg tudjam tartani a mocit. de aztán most már az alap dolgokat is 5-össel csinálom, mert a motor kb 100 kg és kanyarba nehéz megfogni. tavaszra meg meg kell erősödnöm :D

nem tudom mennyit bírsz :S de ha én is bírtam, te is bírni fogod 3-3-al!

2009. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
A 3-3 az jó kezdesnek!
2009. dec. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Ha először fogsz edzeni akkor amire ügyelned kell hogy nem szabad túlbonyolítani az edzést.Alapgyakorlatokat csinálj főleg ha otthon végzed és korlátozottak az eszközeid.Fekvőtámasz,húzodzkodás,tolózkodás,gugolás ezek mind sokmindent megmozgatnak és nagyon jó alap erőnlétet adnak.A futást felejsd el!

Egy-két súlyzós gyakorlatot beiktathatsz bicepszre-tricepszre,vállra.Figyelj a pihenésre mert az izom akkor nő amikor pihensz nem amikor edzel!Heti 3alkalom elég kezdetben és egy edzés ne tartson tovább 1 óránál.Az adataidat elnézve szerintem bármit ehetsz de edzés után közvetlenül igyál és fehérjeturmixot az sokat számít.

2009. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Fehérje turmix alatt mit értessz?mi legyen benne?
2009. dec. 21. 15:40
 8/13 anonim válasza:
Megadok egy linket, fel lehet íratkozni hírlevélre. Ne ijedj meg, azt írja, hogy nőknek szól, de én már olvastam, a férfiaknak szóló infók is szerepelnek benne: izomépítés, táplálkozás, nagyon profi! [link]
2009. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ki kellene számítani a kalóriaszükségletedet,mozgást bekalkulálva, majd 5-6 étkezést beállítani (kisétkezések persze kisebb bevitel, találsz utalást erre a neten)


Lehetőleg ne fogyassz fehérje porokat mert sok bajt okoz később!Pl. Vese és izületi problémákat!S ha abbahagyod "nőies" hájlerakódást, irtó rosszul mutat.

Vitaminokból a patikai készítményeket ajánlom, pláne B vitamonokat de a kombináltak is jók!Ezek segítik a tápanyagok beépülését!Ne akarj gyors eredményt mert az mindig visszaüt!

2009. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek!!!
2009. dec. 23. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!