Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 21 évesen nőként késő elkezden...

21 évesen nőként késő elkezdeni a thai boxot akár hobbi szinten, akár versenyszerűen?

Figyelt kérdés

2014. márc. 31. 13:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem késő. Ha tehetséges vagy és van benned elszántság menni fog. Ha nincs akkor kezdhetted volna 7 évesen, mindegy lett volna.
2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Kivitelezhető, nem késő.


De tedd fel a kérdést is, minek?

2014. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy minek?

Az ilyen hozzáállás miatt van ennyi kövér, lusta ember az utcán.(előzőnek)

Késő kb. 45 évesen lenne elkezdeni ezt a sportot, nem 21 évesen. Még fiatal vagy, előtted az élet.

2-3 év alatt ha ügyes vagy, simán el lehet kezdeni versenyezgetni is.

2014. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. márc. 31. 19:06
 5/28 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy minek.


Talán mert idiótaság egy 21 éves nőnek thaiboxolnia, bakker!?


Miért thaibox? A nő önvédelmet tanuljon, minimum tanuljon meg ütni, ehhez meg box kell (vagy normális harcművészet) tudom hogy rohadt jól néz ki egy küzdősportoló csaj, hosszú combokkal rugdossa a zsákot de kérem szépen, mi ez a flabelos - zumba - thaibox mánia?


Miért nem tudnak a nők értelmes edzést választani? Eleve nőkhöz kombatív (közelharc célú) mozgásként az aikido és a taichi azok amik feküdnének. És akkor nyomják a kick- meg thaiboxot.


De minek? Sosem lesznek erősek benne, még férfiak esetében is agyatlan izombunyóra való, ehhez egy nőnek mi köze?


Na ezért írtam én azt, hogy minek. Tudjátok mire jó a thaibox egy nőnek? Ha megtanul normális edzésen bunyózni, akkor utána ki lehet próbálnia magát thai-osokon, mert ők szívósak és nem kell félteni őket. Na erre jó a Thaibox, ez tagadhatatlan!

2014. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 strikeman ***** válasza:
Hogy az előző válaszadó mennyire nem ért sem a küzdő sportokhoz, de még a sportokhoz sem, az valami hihetetlen. Még szép, hogy nem késő elkezdeni. Ez egy nagyon szép sport és az egyik legjobb az álló képesség és a mozgás koordináció javítására, ja és pszichésen is meg erősít. És teljesen használható, alap szinten hamar el lehet sajátítani. Ráadásul ha ügyes vagy, 1-2 éven belül akár versenyezhetsz is. Szóval hajrá
2014. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Tényleg elképesztő az a felfogás ami neked van.

Ha azt akarja csinálni, akkor azt csinálja, mi a francért lenne hülyeség?

Mert szerinted nőnek nemvaló? Vagy mi? Vagy azért mert szerinted a nőknek úgyse ez fekszik? Ezeket honnan veszed?

Egy kiváló sport, nem értem miért kell az ilyen hozzánemértő parasztoknak beleszólni.

2014. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 strikeman ***** válasza:
Na meg az, hogy a zumbához hasonlítja :). Az olyan mint ha a kosár labdát hasonlítanánk a vízibaletthez bakker :D!
2014. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Igen, egy nőnek nem fekszik. Na honnan tudom. Mert a nők gyengébb fizikumához az agyataln ringbunyó minden, csak nem értelmes választás. És ezért nem (sokkal) több mint a zumba. Nem azért mert a Thai nem lenne jobb s értelmesebb mint a zumba, hanem mert általában a sport, edzés választási lehetőségek között kb. mindkettő értelmetlen.


Na most gondolj csak bele: elmegy egy nő thaiboxolni. Megtanul sz.arul rúgni. Ergyán ütni és bitangpusztulatosan fo.stos kitérése, elmozgása lesz.


Egy NŐNEK. Mellé ütök és elfekszik, nemhogy ha telibe kapja szerencsétlen!


Olyan harcrendszer ami ész nélkül szembe megy mindennel még férfiaknak sem (igazán) való (karate, thaib. kivéve persze szórakozásra) nemhogy nőknek, akik sokkal lágyabbak és törékenyebbek tőlünk..


Ezt miért ennyire nehéz megérteni? Egy taichis vagy aikido gyakorló nő potenciálisan bármelyikünk nyakát eltörhetné. Mert ha megtanul mozogni, akkor alapvető lesz neki hogy elmozdulna előlünk (hiába vagyok erős, pontosan nullát ér az erőm ha elvétem az ütésemet) és hatékonyabban megtanulna támadni mint thai-on.


Mit fog tanulni thaiboxon? Rosszabbul fog ütni mint egy boxoló (pedig az az elvárható szint, ha már valaki küzdősportol) akkor már menjen el boxolni, és legalább ütni + elmozogni tanuljon meg.


Bár én leginkább azt vallom hogy wudangozzon vagy systemázzon egy nő. És akkor az összes leendő küzdősport vetélytársánál erősebb (úgymond 'jobb') lesz.

2014. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, állj neki, ne halgass minire
2014. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!