Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet tudnak...

Milyen harcművészetet tudnak (viszonylag) könnyen elsajátítani ízületileg nagyon durván merev emberek?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. Több év tradicionális Kung-fu gyakorlása után fájó térdekkel, háttal, és kissé megrokkant lélekkel hagytam ott pár éve az iskolámat, mert bár imádtam az egészet, de kb. azt éltem meg 16(!!) éves fejjel, hogy orvostól orvosig járkálok az izületi fájdalmaimmal, és kb mindenhol csak azt a választ kaptam hogy mivel nincs organikus probléma, egyszerűen nem bírom az edzést.. Így hát otthagytam a helyet, és a hátfájásom rá pár hónapra, a térdfájásom pedig kb rá egy évre múlt el, direkt nem terheltem nagyon, de sajnos mai napig csak a Margitsziget pesti oldalán tudok futni oda vissza, mert ott puha a futósáv, és a visszafutás után is már eléggé érzem a térdeimet. Soha az életemben nem tudtam mégcsak legugolni se úgy, hogy lent legyen a sarkam, és (lehet hogy hibásan) de én összekötöm a sok sok nyújtási gyakorlatot és az izületi fájdalmaimat.

Most akkor el kéne fogadnom hogy egyszerűen fizikailag képtelen vagyok teljesíteni egy csomó mindent? Vagy inkább gyenge lehettem és és nem dobtam be teljesen minden erőmet és az volt a gond? Szeretnék újra sportolni rendszeresen de nem tudom mihez kezdjek, mindig is a harcművészetek érdekeltek..


2014. ápr. 4. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

a krónikus ízületi fájdalmat vagy az ízületek edzetlensége okozza,vagy a hibás edzésmódszer,vagy a helytelen-mérgező,megbetegítő-táplálkozás.

kezdj el paleozni,hatha jógázni,vagy fegyencedzeni.

ha meg bunyózni akarsz,akkor nézz le ökölvívó edzésre,ott nem gond a merevséged.

2014. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden szó igaz és megszívlelendő amit Korbács írt.


Az én egyéb megjegyzéseim:


- edzéseden milyen táplálkozási iránymutatásokat kaptál? Mennyire volt paleo-közeli a táplálkozásod? Egy kungfu edzőtől alapvető szerintem, hogy vagy az 5 elem táplálkozásba vagy legalább egy paleo típusú glutén és tejmentes nyugati táplálkozásba bevezeti a tanítványait. Pont a gyulladásszint csökkentése miatt.


- miért futkosol a Margit-szigeten? Azon gondolkodtál már, hogy soha senki nem lett jobb harcos még a futástól? Viszont nem egészséges az ízületeknek. Harcművészek nem futnak, hanem formagyakorlatokat és qigong gyakorlatokat végeznek.


- Ha Pesten élsz, miért nem gyakorol viszonylag nehezen elsajátítható viszont igazi taoista harcművészetet? Miért nem taichizol, amikor a pesti taichi (wudang kungfu) edzés direkt arra van kialakítva, hogy visszaadjon minél többet az eredeti kínai harcművészeti edzésből. Heti 4 nap el tudsz menni hogy fejlődhess (akár 5nap) direkt megvan a lehetőség, hogy ín-izom-velő tornát lehessen gyakorolni, hogy ne csak a jóga legyen nyújtási lehetőségnek, hanem legyen direkt harcművészeknek kialakított erősítő és egészségvédő nyújtás is.


Nem értem hol, milyen helyen tanulhattál tradicionális kungfut, hogy az mennyire volt 'tradicionális', hogy miért nem egészítetted ki ín-izom-velő tornával a saját edzésedet.


És legvégül egy nagyon rám jellemző magánvéleménnyel fejezném be a monológom:

Magyarországon, Budapesten gyakorlatilag nincsen kungfu.. a 'harcművészek' 90%-át elvernék a boxolók, nem értenek a valódi harcművészetekhez. Itt Pesten vannak a wudang taichisok, de máshol én például nem edzenék. Talán ha nem lenne ez akkor néznék Aikido-t lágy stílusnak.. talán elmennék valami aránylag jól oktatott külső stílust tanulni ha más nem lenne, vagy boxolnék.. mert egyszerűen közel sincs annyi jó edzés mint amennyi edzést meghirdetnek.

2014. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Erről hallottam én is, illetve itt olvastam, hogy rossz itt magyarországon a kung-fu! De nem tudom miért mondják! Az tény, hogyhl én erős kung-fu stílust csinálok, de nem értem az itt okoskodókat, akik videók alapján döntenek egy adott stílus használhatóságáról! És számomra ez felfoghatatlan! Én, mikor Pesten voltam sok kung-fu stílust néztem, és mindegyik jó, persze közülük a legjobba mentem, hála égnek az van Pécsen is! Na, de lényegtelen, mert magyarországon nincs rossz kung-fu stílus, mert már kínában sincs, mert a rosszak már megbuktak, kiestek!
2014. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló liberális :)


Valójában a kungfusok többségét egyszerű hobbista boxolók elverik.

Nem kérdés, hogy színvonaltalan itthon a harcművészet oktatás. És nem is meglepő, igazi fegyvereket nem fognak az emberek kezébe adni.


Képzeljük már el, hogy a lakosság egy része magas szellemi, tudati és testi szinten létezne, kiművelné magát a Lényegből (és ezzel együtt pont a közelharc szakértője is lenne, jóval erősebbek lennének mint az erőszakszervezetek /rendfenntartó erők ha így tetszik/)


Ez megengedhetetlen, ergó színvonaltalan sporttá degradálják az összes harcművészetet (kivéve néhány kivételes edzést, ezek jellemzően nem nagy klubok)

2014. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, számomra a stílus hiteles és tradicionális volt, most ebbe hadd ne menjünk bele. (Mert Magyarországon mindenki tudja a tuti hogy mi az igazi és mi a nem)

Viszont: Fegyencedzést többedszerre már de újrakezdtem, dehát az ugyebár jó izomerősítésre, kevésbé harcművészetre..

A kérdésem inkább arra irányult volna,(elnézést ha ez nem jött át) hogy tudtok e mondani olyan stílust,iskolát, irányzatot mondjuk, ami viszonylag kevéssé igényli azt hogy hajlékony legyek, és NEM elsősorban küzdősport. Engem leginkább a technikák, formagyakorlatok érdekelnek, küzdősportot (sanda versenyző voltam)már csináltam eleget és annyira nem fogott meg.

2014. ápr. 15. 23:40
 6/7 anonim ***** válasza:

"(Mert Magyarországon mindenki tudja a tuti hogy mi az igazi és mi a nem"


Aha.. nem tudja. Csak amikor sima küzdősportolók elvernek "harcművészeket" az nem biztos hogy ekte tradicionális harci képzést kapott.. de biztos tévedek.


"Fegyencedzést többedszerre már de újrakezdtem, dehát az ugyebár jó izomerősítésre, kevésbé harcművészetre.. "


Hogyan gyorsítod be úgy a karodat, hogy becsapódáskor bordákat törjön át? Erős és gyorsan összehúzódó izomzattal (plusz persze a megtanult helyes mozgás felépítésével).


Ehhez izomzat és erősítés kell, sőt hol tárolja egy harcművész a csí-t? A DanDieneken kívül az izmok közötti hártyák szigetelnek, erősítés (pl. fegyencedzéshez hasonló gyakorlatok) mindigis harcművészek eszköze volt. Nem nagy varázslat, de alapvető.


Aztán persze ott van az intim súlyzózás, ami kicsit már bonyolultabb... :)


Az újrafogalmazott kérdésedre válaszolva, én nem ismerek olyan harcművészetet ahol ne lenne előnyös a hajlékonyság és a mozgékonyság (taoista harcművészeteknél ez különösen 'alap', hiszen az egészséggel és a hosszú élettel azonosítják az egészséges, megnyújtott inakat, a hajlékony testet) viszont olyan van, hogy a képességeidhez mérten gyakorolsz.


Sok iskola és irányzat van, bárhová elmehetsz csak kevés helyen tanítanak HARCművészetet.

2014. ápr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet,mert szerintem nem önmagában a harcművészet oktatással van a baj, hanem a használhatósággal. Például anno az egyesületben belső vitákat kavart a tanoncok között, hogy míg nálunk kevesebb tradicionális, és több küzdősport elem volt,(minimum fél edzés thai box/sanda), addig más mesternél ugyanannál a stílusnál sokkal több eredeti, tradicionális mozdulatot tanultak harci szituációra. Viszont tény ami tény, ezeknek a formagyakorlatokban fellelhető mozdulatoknak többsége maradandó kárt okoz. (Szemszúrás, heretépés, torokbeverés, halántékraütés stb..)ezért az volt a mentalitás, hogy inkább küzdősportban legyünk jobbak, mert az az utcán is használhatóbb, és versenyhelyzetben nő a tűrőképességünk. Szerintem a jelenség amit leírsz inkább arra utal, hogy bizony utcai szituációban egy képzett küzdősportoló (mondjuk MMA-s) simán lever egy ,,tradicionális kung-fust" pl, de ennek az az oka hogy azok a tecnikák nem használhatóak élő küzdelemben..


Egyébként köszönöm a javaslatokat, fegyencedzést továbbra is csinálni fogom, és igazad van az izomerő kérdésben.

Igazság szerint inkább azon gondolkozom mostanság hogy elkezdek fegyencedzés mellett mindennap nyújtani vagy valami, és elfogadom hogy fizikailag más határaim vannak mint sokaknak.. valszeg nem véletlenül nem vesznek fel bizonyos magasság alatt rendőrnek..:)

2014. ápr. 18. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!