Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Most akarok elkezdeni gördeszk...

Most akarok elkezdeni gördeszkázni és nem tudom mitől függ egy gördeszka teherbírása. Mi alapján vegyek deszkát? Mi az amire figyelnem kell és honnét tudom hogy ki fog-e bírni engem?

Figyelt kérdés
Valahol azt írják hogy a csapágytól függőtől függ a teherbírás, de valahol meg azt hogy csak a lapot nézzem és 8.3-as lapot ajánlottak nekem.187 cm magas vagyok 97 kiló.

2014. ápr. 6. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:
nem teherbírás, hanem márka/minőség alapján kell gördeszkát venni, ha rosszul érkezel egy nagyobb ugrás után, ugyan úgy törik ketté a 60kilós alatt mint a 120kg os alatt...
2014. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És márkát tudsz nekem ajánlani valamit ami kezdésnek megfelelő és nem is a legdrágább?
2014. ápr. 6. 11:37
 3/6 anonim ***** válasza:
utoljára mikor deszkáztam, az 12 évvel ezelőtt volt, így márkákkal sajnos most nem nagyon vagyok képben
2014. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én egy Cliché-vel kezdtem,27.990Ft-ért vettem :) De ez egy kicsit drágább ennél sokkal olcsóbbak is vannak persze,a Darkstar is olcsóbb,de ezeket csak akkor ajánlom ha tényleg hosszabb távon tervezel deszkázni,1-2 hónapra fölösleges:)
2014. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Elég hosszú távra tervezem nem félek attól hogy összetöröm magam meg akarok tanulni profin deszkázni :)

Csak attól félek hogy a függő eltörik alattam vagy a lap mert mindenhol mást mondtak a boltokba és már nekik nem hiszek hogy min mulik a teherbírása és mit nézzek.

2014. ápr. 6. 20:21
 6/6 Beniy ***** válasza:
Hali! Bocsi, de elég nagy hülyeségeket mondtak neked. :) Csapágyhoz maximum akkor van köze a súlyodnak, ha a sebességedről beszélünk, vagy arról, hogy meddig gurulsz, a függődnek pedig semmi köze nincs hozzá. (A függődben lévő pogácsáknak már igen, de azoknak is csak a keménysége miatt, de ez már részletkérdés.) Szerintem egy 8.0 iches, vagy 8.25-ös Cliché, Darkstar, vagy esetleg ha van rá pénzed és be is tudod szerezni, akkor egy Almost komplettet lenne érdemes venned. Egyébként ha ez megnyugtat; vannak nálad nehezebb deszkások is. :) Remélem nem ment el tőle a kedved. Jó gurulást a továbbiakban! ;)
2014. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!