Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wudang kung-fu az működik...

A Wudang kung-fu az működik éles küzdelemben?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=LWPqzBO5Fxk

Szerintem ez csak varázslás.



2014. ápr. 25. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kung-fu?

éles küzdelem?

nekem nem tűnik jó párosításnak!

2014. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Box működik küzdelemben. Mégis mi a hétfelé ágazó halál csodafalloszáért ne működne, ha a wudangos orron töröl valakit akkor majd az nem fog vérezni, vagy néha nem tudom mit gondoltok ilyen kérdéseknél..


Hát próbáld ki egy wudangossal bakker, és megtudod milyen egy itthon képzett wudangos. Mert azzal hogy egy kínai ürgét linkelgetsz, az életben nem fogod megtapasztalni hogyan bunyózik, nemde?


Meg kérdezel egy olyan stílusról, amit kb. 1 helyen oktatnak az országban. Nyilván sokaknak van tapasztalata wudangosokkal.. merthogy szerintem ilyen csak a fővárosban van, ott is 1 helyen. Én a nyugdíjas taichiban meg a shaolinnal együtt oktatott 'wudang' kungfuban, meg ilyen csilivili klubok qingyi meg bagua edzéseiben nem hinnék.. ugye vannak azért dísz-kungfuk, amikkel végülis az 1. válaszolónak igaza van.. ciki vagy nem ciki.

2014. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=VO5G7z_fkpY

Hát nekem is varázslás gyanús. Aikido koppintás. Mondjuk itt nem kínaiak nyomják, hanem magyarok.

2014. ápr. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok haza beszélni, maradnék tárgyilagos de - az Aikido az 1900-as években lett alapítva, nem? Morihei, hmm?


Wudang több száz éves, ahogyan az Aikido gyökerei is visszanyúlnak eléggé a múltba.


Tehát akkor miért koppintás? A lágy stílusok mindig varázslásnak tűnnek, mert könnyedek. Ilyennek találták ki őket, ilyennek voltak tervezve. Az aikido is varázslásnak tűnik hozzánemértő (vagy csak kemény stílusokhoz szokott) szemlélő számára.


Wlacsil Zoltánék akik a videón vannak szerintem mozognak úgy, mint néhány kínai mester. Én személy szerint szeretnék úgy mozogni mint ők, akkor már edzés-mozgás terén olyan nagyon sok vágyam nem maradna.

2014. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

"Wlacsil Zoltánék akik a videón vannak szerintem mozognak úgy, mint néhány kínai mester. Én személy szerint szeretnék úgy mozogni mint ők, akkor már edzés-mozgás terén olyan nagyon sok vágyam nem maradna."


Mivel tudod a nevét a videón szereplő embernek, gondolom ismered őt. Egyébként ő tud is bunyózni vagy csak malomkörzéseket nyomat a levegőbe, miközben kommunikál az univerzummal?

2014. ápr. 25. 20:05
 6/14 anonim ***** válasza:
Tud bunyózni.
2014. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pedig nem úgy néz ki...
2014. ápr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"néz ki" ?


A bunyót 2014-ben már kinézetre mondják?


Tényleg jobbak voltak a régi idők.. akkor még az számított, hogy ki kit tud kiütni, milyen gyors valaki stb.

2014. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok a duma, edzésre menjetek ne filózzatok neten mert abból semmi sem derül ki.
2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!