Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wudang kung-fu az működik...

A Wudang kung-fu az működik éles küzdelemben?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=LWPqzBO5Fxk

Szerintem ez csak varázslás.



2014. ápr. 25. 18:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát...mondjuk ezt én nem merném megcsinálni, bevallom. Ez azért nem gyenge teljesítmény a maga módján. Oké rendben erre azért adok egy respect-et, egye-fene. Ilyet egyszer egyik dokumentumfilmben láttam, a kínai tag egy repülőgépet húzott el a tökével.


Ez szép és jó, de akkor sem küzdelmi képesség, ez ilyen hagyományos csikungos egészségfejlesztő gyakorlat, ami biztos, hogy jó. De attól még nem hiszem el, hogy tudtok bunyózni is. Mondjuk aki 30-40 kg súlyt meg tud emelni a tökével, az szerintem már jó eséllyel kibír egy tökön rúgást. Persze ez csak az én feltételezésem.


A küzdelem viszont megint más dolog, nem hiszem el én sem, hogy élesben működne a wudang.

2014. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én is írhatnám, hogy nem hiszem el hogy élesben működik az ökölvívás.


Még szerencse hogy nem hinni kell, hanem lemenni és kipróbálni. Miért ne működne egy kungfu stílus? Azért hozták létre, hogy működjön.

2014. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mármint egy dolog, hogy speciel WingTsunt általában úgy oktatják ahogy.. meg úgy általában, Magyarországon a harcművészeteket. Hát ja.. mondjuk a legtöbb harcművész 10-15 kilót sem emel fel a tökével, holott elvileg ez alap. Ahol nem alap, ott nem is tudom milyen kungfu edzést tolhatnak.


Deee.. mondjuk eleve úgy hozzáállni, hogy egy normális kungfu edzés nem működik, szerintem ez is megalapozatlan hozzáállás. Bár Magyarországon teljesen érthető, inkább legyen ez a hozzáállás minthogy elvarázsolva legyen az ember a 'csodálatos harcművészetektől'. Az biztos hogy itthon nemigen van ennek kultúrája.. én is elfogadom ezt. Természetesen.

2014. ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ahol nem alap, ott biztos nem isznak diétás kólát :D
2014. ápr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!