Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Levegő vétel és kifújás, test...

Levegő vétel és kifújás, test hozzászoktatása a fájdalomhoz?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nem szerettem volna feltenni 2 kérdést külön, így próbáltam egybe sűríteni.

Szóval az első kérdésem az lenne: Mikor valakinek a hasát ütik, de mondjuk szemből nem találják el csak a bordáit akkor is ki kell fújni a levegőt, és nem megfeszíteni az izmait? Thai Box edzésen régebben csináltunk olyat hogy feltettük a kezünket a partnerünk pedig ütötte a hasunkat nekünk meg közbe ki kellett fújni a levegőt.De itt ugye a hasizmot szemből támadták, ezért érdekelne, hogy ha oldalról éri ütés olyankor mit kell tenni?


A másik kérdésem pedig csak annyi lenne, hogy milyen módszerekkel lehet hozzászoktatni a testünket a fájdalomhoz? Láttam már olyat hogy valaki feküdt a földön a partnere pedig Medicin labdát ejtegetett a hasára, a fekvő emberke pedig a forgásaival irányította hogy telibe a hasát vagy a bordáit érje jobban a labda. Hasonló módszereket ismertek még?


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2014. máj. 1. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1. ha mindenképpen bekapsz egy teli találatot, akkor próbálod a lehető legrugalmasabb felületté keményíteni a testedet. Ugyanis kemény sosem leszel, az izomzatod és a bordáid is csak rugalmasak, de minél keményebb annál kevesebb erőhatást engednek be a szerveidhez. Elvileg..

Bár mivel ütni mindig nagyobbat lehet mint amit egy ütéshez szokott torzó kibír, így a hatékony megoldás az ha megtanulod lecsúsztatni az ütéseket, de ehhez ugye több kell mint szívósság.


2. A fájdalomhoz szoktatással tudsz hozzászokni. Azzal hogy elforogsz a 'medicin labda' elől pont nem a fájdalmat szokod meg, hanem az elmozgást, az erők elvezetését.


De ilyen módszer a harcművészek által használt arany harang - páncéling qigong. Lehetőségek vannak, csak munka van vele amíg kidolgozod a testedet.

2014. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod! :) A medicinlabdás módszert szerintem kicsit félreértetted:D

Ebben a videóban van 9:12-től. https://www.youtube.com/watch?v=Gc3ULMMLDKU

2014. máj. 1. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Hat az en szemelyes velemenyem az h levego kifujas az arra jo ha erot fejts ki.Sulyzotermekben nem h szokas hanem,mindenki csinalja!Mikor pl a hasadat utik akkor levego kifujasa es rafeszitesz az hasizomra ,ezaltal kemnyebb lesz.igy vedekezel.Ha mar Thai boxot irtam akkor uyge ha nyomatsz egy konyokost akkor azt i beszoritott okolel csinalod mert akkor bekemenyedik az alkarod is:)

A fajdalom dologra meg csakt azt tudom irni h ha edzesen oklozik a hasadat akkor Felszivod magadat es birod az uteseket.De ha reggel kiszedlak az agyadbol es fele akkor utok ahaadra mint amilyeneket edzesen kaptal akkor ketszer olyannyira fog fajni:)

Edzeen dolgozik az adrenali,felvagy porogve es ilyenkor csak a tuleles erdekeben az agy nemkuld nagy impulzokat a fajdalomrol.

2014. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valakit combon rugsz akkor is levegot fujsz ki az ero miatt.ha blokkolsz akkor meg vedekezes celjabol.Hasznos dolog ha tudat alatt fogod csinalni:)
2014. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!