Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Tudnátok mondani olyan pontoka...

Tudnátok mondani olyan pontokat a testen amit ha megcsípek, ütök, szorítok elájul az illető?

Figyelt kérdés

Nem is muszály h elájujjon csak összesessen vagy"megadja magát"

Én egy ilyet tudok:a hüvelykujj és mutatóujj között van egy ér,ezt erősen megcsíped az illető azt se tudja h mit csináljon.Ilyenekre vagyok kíváncsi!:D



#Érzékenypont
2014. máj. 12. 20:49
 1/6 tkodit ***** válasza:

Ezek a dolgok képzetlen embernek nem működnek. A hüvelykujj melletti idegpontot (nem ér...) te hiába nyomogatod, ha közben lefejel, vagy pofánver az illető.


A megadásra kényszerítésnek sok módszere van, ezek leginkább az ízületi feszítések, vagy fojtások.


A kiütési pontok egy megint más kérdés, a nyak, gége, állcsúcs, orr, szem, lágyék mind érzékeny pontok a testen. (bár testKO-t szinte bárhol lehet okozni, csak ahhoz erő is kéne...)


A leírtakkal az a baj, hogy egy képzetlen ember harc közben ezeket nem fogja tudni alkalmazni, egy képzett ember eszköztárában pedig ezek csak eszközök, a sok lehetséges megoldás közül.

2014. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kérdező!

sokadik feketeövem van kyokushin karatéből.

sok ilyen pont van a testen, némelyik nyomás, némelyik kisebb ütés hatására okoz eszméletvesztést, egyensúlyzavart.

én amit pl edzésen, vagy versenyen támadok lábbal, az a halánték, nyakszírt, a homlok teteje(itt is egy idegközpont van, ha egy speciális rúgás éri, olyan érzésed van, mintha egy gőzmozdony ment volna át a fejeden).

de van sok egyéb pont, és idegközpont, amit nem célom elmondani, mert szerintem rossz dolgokra akarod használni.

de csak egy példa, a karodon legalább 5-6 nagyobb idegközpont van, amit megérintve, olyan fájdalmaid lesznek, amitől szó szerint összefo. od magad!

2014. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.Kedves utolsó,nem akarom rossz célokra használni én is több éve edzek küzdősportot,csak érdekelnek...

Erőnléttel,ütéstechnikával nincs gond összejött a sok év alatt!

Ja és a kérdés ELMÉLETI.:D

2014. máj. 12. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
mellbimbó?
2014. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha valakinek izmos, akkor hátul a csuklya felé megszorítják, általában összehúzódnak. Eddig csak másoknál láttam csinálni, ezért írtam le ilyen hülyén:D
2014. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Állcsúcs.
2014. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!